Informacje
 • Kontakt

  Adres parafii:  

  43-426 Dębowiec, Simoradz, Plac Św. Jakuba Apostoła 4 
  tel: +48 33 856 21 27 lub 503 107 065

  Kancelaria parafialna jest czynna
  w poniedziałki i piątki po wieczornej Mszy Św. do 19.00
  w środę od 17.00 do 17.30.  e-mail: simoradzparafia@gmail.com

  Konto bankowe: 
  RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA
  ŚW. JAKUBA APOSTOŁA  SIMORADZ
  ING  77 1050 1083 1000 0022 1074 4708

   

 • Msze Święte

  W Niedzielę i Święta

  800

  1000

  1130 

  W Wielkim Poście; maju i październiku dodatkowo o 1530 


  Wtorek, Czwartek

  700

  Poniedziałek, Środa, Piątek

  1800 

  W Sobotę

  1800

Poprzednie

Ogłoszenia duszpasterskie » Poprzednie

V Niedziela Wielkanocna 

 1. Trwamy w okresie wielkanocnym. W miesiącu maju pamiętamy  o nabożeństwach majowych, które odprawiamy w poniedziałki, środy, piątki, soboty o godz. 17.30. We wtorki i czwartki po porannej Mszy Św.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • w poniedziałek, 16 maja - święto świętego Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.
  • w piątek, 20 maja, modlitwy się do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca.
  • w sobotę, 21 maja - wspomnienie świętego Jana Nepomucego, prezbitera i męczennika.
 3. W przyszłą niedzielę, 22 maja, przypada rocznica pobytu Św. Jana Pawła II na terenie naszej diecezji.
 4. Pierwsza Komunia Św. odbędzie się 29 maja na Mszy Św. o godz. 10.00.
 5. Do renowacji zostało przekazane tabernakulum. Wykonane prace zostaną pokryte ze środków naszej Parafii. Bóg zapłać za składane ofiary na Parafię oraz na ten cel.
 6. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.

IV Niedziela Wielkanocna 

 1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza. W Kościele rozpoczyna się Tydzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:                           
  • w poniedziałek, 9 maja - uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski,     
  • w sobotę, 14 maja - święto świętego Macieja, apostoła. Jest to dzień patronalny Papieskiego Dzieła świętego Piotra apostoła.
 3. W piątek 13 maja, Czuwanie Fatimskie o godzinie 18:00.
 4. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość Kościoła kościół w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.           
 5. Parafia organizuje wyjazd dla młodych Lednica 2000 w ramach czuwania młodzieży w Lednicy/Gniezna. Zgłoszenia w zakrystii po Mszach Św. Są wolne miejsca.
 6. Wyjazd do Doliny Kłodzkiej w piątek o godz. 7.00.
 7. Bóg zapłać za składane Ofiary na potrzeby naszego Kościoła. Duchowo i materialnie wspieramy diecezjalne radio Anioł Beskidów. Do puszki można złożyć ofiarę na ten cel.

III Niedziela Wielkanocna 

 1. W dniu 1 maja, modlimy się o Boże błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy. Pamiętamy również o tych, którzy tej pracy zostali pozbawieni. Rozpoczynamy Tydzień biblijny.

Nabożeństwa majowe odprawiane będą w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki, soboty o godz. 17.30 We wtorki i czwartki po porannej Mszy Św.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. w poniedziałek, 2 maja - wspomnienie świętego Atanazego, biskupa i doktora Kościoła,
  2. we wtorek, 3 maja - uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Św. tak jak w każdą niedzielę.
  3. w środę, 4 maja - wspomnienie świętego Floriana, męczennika. W modlitwie pamiętamy o Strażakach z okazji ich Święta.
  4. w piątek, 6 maja - święto Świętych apostołów Filipa i Jakuba.
 2. W tym tygodniu przypadają; pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się za kapłanów i osoby życia konsekrowanego, a także prosimy o dar powołań do służby Bożej w Kościele. Msza Św. w tym dniu o 18.00.

W pierwszy piątek miesiąca Msza Św. wotywna do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00. Okazja do spowiedzi z racji pierwszego piątku od godz. 17.00.

W sobotę Msza Św. wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 7.30. wcześniej nabożeństwo pierwszo sobotnie.

Odwiedziny czcigodnych wiekiem parafian o od godz. 8.30.

 1. W przyszłą niedziele, modlitwą i ofiarą będziemy wspierać diecezjalne radio Anioł Beskidów.
 2. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość Kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 3. Osoby, które zapisały się na wyjazd do Doliny Kłodzkiej prosimy o dokonanie wpłaty i podanie danych do ubezpieczenia, Wpłaty można dokonać w tygodniu w zakrystii.
 4. Kolekta z przyszłej, drugiej niedzieli miesiąca, będzie przeznaczona na potrzeby Parafii. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego 

 1. Druga niedziela po Wielkanocy obchodzona jest jako Niedziela Jest to zarazem święto patronalne Caritas. Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia.

Godzina miłosierdzia z koronką o godz. 15.00. Dzisiaj można uzyskać odpust:

"Udziela się odpustu zupełnego na zwykłych warunkach (spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach papieskich) wiernemu, który w II Niedzielę Wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego, w jakimkolwiek kościele lub kaplicy, z sercem całkowicie wolnym od wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, choćby powszedniego, weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówi przed Najświętszym Sakramentem Eucharystii, wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, modlitwę «Ojcze nasz» i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. «Jezu Miłosierny, ufam Tobie»).

Udziela się odpustu cząstkowego wiernemu, który – przynajmniej z sercem skruszonym – skieruje do Pana Jezusa Miłosiernego jedno z prawnie zatwierdzonych pobożnych wezwań."

 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. w poniedziałek, 25 kwietnia - święto świętego Marka, ewangelisty,
  2. we wtorek, 26 kwietnia - uroczystość świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  3. w piątek, 29 kwietnia - święto świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Jest to zarazem Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.
  4. W sobotę, 30 kwietnia, z bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie wyruszy piesza pielgrzymka diecezjalna do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Początek celebracją Eucharystii o godzinie 12:00. Natomiast zakończenie pielgrzymki odbędzie się w Łagiewnickim sanktuarium Bożego Miłosierdzia we wtorek, 3 maja, o godzinie 15:00 modlitwą Koronki oraz Msza świętą.
 2. Za tydzień, 1 maja, przypada 3. niedziela wielkanocna, która jest obchodzona jako Niedziela biblijna. Rozpoczynamy maryjne nabożeństwa majowe.
 3. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 4. Parafia organizuje wyjazd na czuwanie dla młodych Lednica 2000 - na Polach Lednickich/ Gniezna dnia 4 czerwca. Spotkanie organizacyjne oraz zgłoszenia w piątek po Msz Św. wieczornej w salce.
 5. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 

 1. Rozpoczęliśmy czas Wielkanocy pamiątkę Zmartwychwstania Pańskiego. Jednym ze znaków tego okresu jest zapalony Paschał. Niech płonące Światło tej wielkanocnej świecy, oświeca drogi naszego, chrześcijańskiego życia i prowadzi za Zmartwychwstałym Jezusem Chrystusem.
 2. W poniedziałek wielkanocny Msze Św. tak jak w każdą niedzielę. Modlitwą i ofiarą wspieramy katolickie uczelnie.
 3. Osiem pierwszych dni od Zmartwychwstania Pańskiego, stanowi oktawę wielkanocną. Obchodzi się je jako Uroczystości Pańskie. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego, któremu oddamy cześć w przyszłą Niedzielę Bożego Miłosierdzia.
 5. Składam podziękowanie wszystkim parafianom, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeżywanie Świętego Triduum Paschalnego: wykonanie dekoracji, Służbie liturgicznej, kościelnym, Strażakom z Simoradza i Iskrzyczyna, adorującym Najświętszy Sakrament.
 6. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość Kościoła w Wielkim Tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 7. W piątek po Mszy Św. wieczornej spotkanie Rodziców - uczniów klas III przygotowujących się do I Komunii Św.
 8. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

 

Chrystus Zmartwychwstał. Prawdziwie Zmartwychwstał. Alleluja!

 

Niedziela Palmowa - Męki Pańskiej 

 1. Niedziela Palmowa Męki Pańskiej rozpoczyna uroczystości Wielkiego Tygodnia.
 2. W poniedziałek odwiedziny czcigodnych wiekiem Parafian z Komunią Święta od godz. 15.00
 3. Okazja do spowiedzi świętej  w poniedziałek od godz. 17 do 18.

We wtorek od 7.30 do 9.00 . Od 17.00 do 18. 00

W środę od 16 do 18.00

 1. W czasie Triduum istnieje możliwość zyskania odpustu zupełnego przez wszystkich, którzy wypełnią zwykłe warunki odpustu oraz przez pobożny udział w Liturgii Świętego Triduum.
 2. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do 21.00.
 3. Wielki Piątek pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa. Obowiązuje post ścisły. Zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, aż do celebracji Wigilii Paschalnej.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy od godz. 8.00.

Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 11.00.

Godzina Konania z nowenną do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

Droga Krzyżowa o godz. 17.30.

Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Ofiara składana przy adoracji Krzyża przeznaczona jest na Boży Grób w Jerozolimie.

Droga krzyżowa dla młodzieży o 21:00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 23.00.

 1. Wielka Sobota - adoracja Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie od godz. 8.00.

Błogosławienie pokarmów wielkanocnych o godz. 10.00 11.00 12.00 13.00.

 1. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.00 połączona z Procesją rezurekcyjną. Na liturgię przynosimy świece. Strażaków proszę o niesienie baldachimu i honorową straż przy Bożym Grobie.
 2. Bardzo proszę o Adorację Najświętszego Sakramentu w Wielki Piątek                    i Sobotę. Zapisy na liście w przedsionku Kościoła.
 3. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość kościoła                        w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 4. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary na cele Parafii oraz na kwiaty do Bożego Grobu.

V Niedziela Wielkiego Postu 

 1. Rozważamy misterium Męki i Śmierci Pana Jezusa. Dzisiaj nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15.30.

Droga Krzyżowa w piątki o godz.18.00. Okazja do sakrament pokuty pól godziny przed każdą Mszą Świętą.

 1. Za tydzień Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy Św. Procesja z palmami wokół kościoła o godz. 11.30. Na tę okazję Młodzież przygotowała dzisiaj gałązki palm.
 2. W sobotę od godz. 10 do 12 proszę chętnych Parafian, do wygrabienia liści po zimie wokół Kościoła, parkingu i probostwa.
 3. Od 1 kwietnia o czystość Kościoła dbają Parafianie z Iskrzyczyna. Dziękujemy rodzinom, które zadbały o sprzątanie Świątyni w minionym tygodniu. Zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 4. Odwiedziny czcigodnych wiekiem parafian z Komunią Św. przed Świętami w Wielki Poniedziałek 11 kwietnia od godz. 15.00.
 5. Na kwiaty do Bożego grobu można złożyć ofiarę do puszki. Bóg zapłać.
 6. Wielkopostna Droga Krzyżowa w intencji pokoju na Ukrainie odbędzie się 9 kwietnia 2022 r. na terenie byłego niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Nabożeństwo rozpocznie się 9 kwietnia o godz. 14:00 przy bramie byłego obozu w Brzezince. O godz. 17.00 sprawowana będzie Msza św. w kościele parafialnym w Brzezince.

IV Niedziela Wielkiego Postu 

 1. W dzisiejszą niedzielę, rozpoczynamy rekolekcje Wielkiego Postu, które poprowadzi ks. Dariusz Chrostowski – z Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Rekolekcjonistę oraz czas rekolekcji polecamy modlitwie Parafian. Program rekolekcji dostępny jest w gablotce parafialnej oraz obok prasy katolickiej. W poniedziałek, wtorek, środę na godz. 10.00 prosimy dzieci od klas 1 do 6. Uczniowie będą dowożeni autokarem. Młodzież szkół średnich prosimy na spotkanie w poniedziałek i wtorek o godz. 19.00.
 2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek, pierwsza sobota miesiąca.
  • w pierwszy piątek miesiąca Msza Święta wotywna ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.7.00.
  • okazja do spowiedzi świętej w piątek od godz.16.30. oraz przed każdą Mszą Świętą.
  • Droga Krzyżowa o godz. 17.00.
  • w pierwszą sobotę miesiąca Msza Św. wotywna ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o 7.30., wcześniej nabożeństwo różańcowe.
  • odwiedziny Czcigodnych wiekiem Parafian w sobotę od godz. 8.30.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.30.
 3. W przyszłą niedzielę, będzie można nabyć Palmy, które przygotuje młodzież Parafii.                                                                                                                
 4. Od 1 kwietnia troskę o czystość Kościoła przejmują Parafianie z Iskrzyczyna. Tabela została umieszczona w gablotce oraz na stronie internetowej Parafii. Mieszkańcom z Simoradza, którzy w minionym czasie wykazali troskę o czystość Kościoła składam serdeczne podziękowanie.
 5. Zbiórka żywności dla Ukrainy będzie organizowana po świętach wielkanocnych. Termin zostanie podany wcześniej. Z dekanatu skoczowskiego dostarczono już 15 palet żywności.
 6. Z dniem 26 marca została zawiązana nowa Parafialna Rada Duszpasterska. Wszystkim wybranym i nominowanym z urzędu życzymy Bożych Darów Ducha Św.
 7. Ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu można składać dziś i za tydzień w czasie nabożeństwa Gorzkich Żali. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

 

 

 

 

 

III Niedziela Wielkiego Postu 

 1. W piątek, 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. W naszej Parafii kolejne Czuwanie Jakubowe. W tym dniu o godzinie 17:00. w jedności z Następcą Świętego Piotra oraz całym Kościołem, będziemy modlić się do Boga, odmawiając Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Następnie Droga Krzyżowa oraz Msza Św. Ofiara zebrana w tym dniu do puszek, przeznaczona będzie, na Dom Matki i Dziecka. Z racji uroczystości nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 2. Od przyszłej IV niedzieli Wielkiego Postu rozpoczną się rekolekcje w naszej Parafii. Rozpoczęcie rekolekcji w niedziele o godz. 8.00.
 3. Do dzisiaj można głosować na osoby, które zostały zgłoszone do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Lista kandydatów umieszczona jest w gablotce parafialnej. Przyjęcie nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej w sobotę po Mszy Św. wieczornej. Wszystkim Parafianom, którzy pełnili te funkcję do tej pory, składam serdeczne podziękowanie za posługę – Bóg zapłać.
 4. Dziękujemy rodzinom, które minionym tygodniu zatroszczyły się o czystość Kościoła. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny. Od 1 kwietnia troskę o czystość Kościoła przejmują Parafianie z Iskrzyczyna. Tabela została umieszczona w gablotce oraz na stronie internetowej Parafii.
 5. W zakrystii można zapisywać się na parafialny wyjazd do Doliny Kłodzkiej w maju. Przy zapisie składamy zaliczkę 100 zł.
 6. Można nabywać wielkanocne paschaliki rozprowadzane przez Caritas (10zł).
 7. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

 

 

 

 

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W ZWIĄZKU Z PROŚBĄ OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA

W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu. Kościół w Polsce pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie, dlatego zwracam się z apelem do wszystkich księży biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, aby tego dnia we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Proszę również, by tego dnia odprawić Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie oraz w intencji nawrócenia Rosji. Powierzając Dobremu Bogu sprawę pokoju w świecie, z serca wszystkim błogosławię, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Warszawa, dnia 18 marca 2022 roku

✠ Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polsk

 

 

 

 

II Niedziela Wielkiego Postu 

 

 1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu modlitwą i ofiarą wspieramy dzieci Afryki (misyjne dzieło Ad gentes). Ofiarę na ten cel można złożyć do puszki.

Dzisiaj gościmy w naszej Parafii, Siostry Służebniczki Dębnickie ze Skoczowa wraz z podopiecznymi. Po Mszy Św. będzie można wesprzeć rozbudowę Domu Pomocy Społecznej.

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątki o godz.17.00.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.30.

 1. W intencji pokoju, o ustanie wojny na Ukrainie oraz za wszystkich, którzy cierpią z tego powodu, za tych którzy stracili życie, przed Mszą Św. wieczorną, modlimy się na różańcu ( poniedziałek, środę, piątek).                                                4.W tym tygodniu 18 marca przypada trzeci piątek miesiąca. Modlimy się do Bożego Miłosierdzia.
 2. W sobotę, 19 marca, obchodzimy uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
 3. W dniu 19 marca w sobotę, parafia organizuje wyjazd do kina Helios: Sfera Bielsko - Biała na film „Cud Guadalupe”. Cena biletu wraz z przejazdem autokarowym 33 zł. Wyjazd o godz.17.45 z parkingu obok Kościoła. Zapisy do piątku w zakrystii .
 4. Od poniedziałku do soboty, można będzie głosować na osoby, które zostały zgłoszone do parafialnej Rady duszpasterskiej. Lista kandydatów będzie umieszczona w gablotce parafialnej, Głos na jedną osobę z listy, należy wpisać i oddać do urny obok prasy. Głosować można po każdej Mszy Św.
 5. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość Kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 6. Spotkanie dla lektorów i ministrantów w sobotę o godz. 9.00. Do służenia przy ołtarzu zapraszam kandydatów od klasy II. Spotkanie dla lektorek w sobotę o godz. 10.00.
 7. W przedsionku można nabywać wielkanocne paschaliki.
 8. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.

I Niedziela Wielkiego Postu 

 

 1. W czasie okresu Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

Droga Krzyżowa  odprawiana jest w piątki o godz.17.00.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.30. Kazania pasyjne wygłosi ks. Jakub Kuliński.

Rekolekcje rozpoczną się  w  IV niedzielę Wielkiego Postu.

 1. W przyszłą niedzielę modlitwą i ofiarą będziemy wspierać dzieci Afryki     ( misyjne dzieło Ad gentes).
 2. Diecezjalna Caritas składa podziękowanie za złożone ofiary na Ukrainę. Na ten cel złożono 3255zł.

W intencji pokoju, o ustanie wojny oraz za wszystkich, którzy cierpią z tego powodu przed Mszą św. wieczorną,  odmawiany różaniec.  (poniedziałki, środy, piątki) W tych intencjach módlmy się w naszych rodzinach oraz ofiarujmy post.

 1. Przez cały tydzień do przyszłej niedzieli proszę o zgłaszanie kandydatów do parafialnej Rady duszpasterskiej. Propozycje imienne kandydatów, można składać w urnie obok prasy katolickiej.
 2. W Gościu Niedzielnym, kolejne wydanie Biblii audio.
 3. W dniu 19 marca w sobotę w kinie Helios: Sfera Bielsko - Biała o godz. 19,30. odbędzie się seans filmowy „Cud Guadalupe”. Cena biletu wraz z przejazdem 33 zł. Wyjazd o godz.17.45 z parkingu obok Kościoła.
 4. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość Kościoła                 w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 5. Za tydzień w niedzielę, będziemy gościć Siostry Służebniczki Dębnickie ze Skoczowa wraz z podopiecznymi.  Po Mszy Św. będzie można wesprzeć rozbudowę Domu Pomocy Społecznej.
 6. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

VIII Niedziela Zwykła 

 

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach nabożeństwa czterdziestogodzinnego od 12.30 do 15.00. W poniedziałek od 15.00 do 17.00. We wtorek od godz. 7.30 do 10.00.
 2. W tym tygodniu 2 marca, przypada Środa Popielcowa. Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Msze Św. z obrzędem posypania popiołem o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcamy wiernych do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia. Zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali
  Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz.17.00.
  Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.30.
 1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota miesiąca.
  • w pierwszy piątek miesiąca Msza Święta wotywna ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.7.00.
  • okazja do spowiedzi świętej z racji pierwszego piątku w piątek od godz.16.30. oraz przed każdą Mszą Świętą.
  • w pierwszą sobotę miesiąca Msza Św. wotywna ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o 7.30., wcześniej nabożeństwo różańcowe.
  • odwiedziny Czcigodnych wiekiem Parafian w sobotę od godz. 8.30.
 2. W związku z inwazją rosyjską na Ukrainę, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki wzywa cały Kościół, aby wyrazić solidarność z narodem ukraińskim.
 3. Odnosząc się do prośby Ojca Świętego Franciszka, Środa Popielcowa będzie obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą, Na potrzeby uchodźców wojennych można będzie złożyć ofiarę do puszek w niedzielę oraz w Środę Popielcową.
 4. Dziękujemy rodzinom, które minionym tygodniu zatroszczyły się o czystość Kościoła. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 5. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

 

 

 

 

Słowo Biskupa Romana Pindla na Niedzielę 27 lutego 2022

Moi drodzy,

spotkanie z obywatelem Ukrainy, płaczącym, że jego bliscy, którzy pozostali w domu rodzinnym, są 50 km od frontu, uświadamia, jak blisko nas jest wojna i jej ofiary. Dopełnieniem tego są obrazy z telewizji i Internetu, które oglądacie.

Drodzy Bracia i Siostry, myślę, że nie potrzebuję wiele mówić, a Wasze serce podpowiada, co mamy czynić. Czas na miłosierdzie chrześcijańskie, przez modlitwę, jałmużnę i pokutę, tak bardzo pasujące do Wielkiego Postu.

Módlmy się od zaraz, po Mszy świętej zaś śpiewajmy z przejęciem: „Od powietrza, ognia i wojny…” Podejmijmy post, przynajmniej w Środę Popielcową. Składajmy ofiary dziś (w niedzielę 27.02.) i w Środę Popielcową dla tych, którzy już przybywają do naszej Ojczyzny, jako pierwsze ofiary tej wojny. Choćby w taki sposób przyjmijmy ich, pamiętając o tym, że przecież wielu naszych rodziców i dziadków było uchodźcami, przesiedleńcami czy więźniami w czasie wojny.

Księża pamiętający wrzesień 1939 roku powtarzali, że po żadnych rekolekcjach nie było tyle do spowiedzi jak w dniu wybuchu II wojny światowej. Bardzo proszę Księży o dyspozycyjność w tych dniach, aby mogli obficie szafować Boże miłosierdzie wobec wiernych.

Niech Pan Was błogosławi, chroni i strzeże, ale i obdarza pokojem i ufnością.

Wasz biskup Roman Pindel Biskup Bielsko-Żywiecki

VII Niedziela Zwykła 

 

 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. we wtorek, 22 lutego - święto Katedry świętego Piotra, apostoła,
  2. w środę, 23 lutego - wspomnienie świętego Polikarpa, biskupa i męczennika.
  3. w piątek 25 lutego Czuwanie Jakubowe o godzinie 17.00.
 2. Za tydzień ostatnia niedziela zwykła przed okresem wielkiego postu. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach nabożeństwa czterdziestogodzinnego od 12.30 do 15.00.
 3. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość Kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 4. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

VI Niedziela Zwykła 

 

 1. W poniedziałek, 14 lutego, przypada święto Świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa, patronów Europy.
 2. W piątek, 18 lutego, modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.
 3. Dekretem ks. Biskupa ordynariusza, 14 lutego, kończy się okres kadencji parafialnych rad duszpasterskich. Nowy skład parafialnej rady duszpasterskiej, zostanie wybrany w marcu.
 4. W numerze Gościa niedzielnego kolejne wydanie Biblii audio.
 5. Młodzież naszej Parafii przygotowała piernikowe serduszka jakubowe, wychodząc z Kościoła, można się poczęstować.
 6. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się czystość kościoła. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 7. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary. Kolekta z dzisiejszej drugiej niedzieli miesiąca przeznaczona jest na potrzeby Parafii.

 

        Przypominamy i prosimy o dezynfekcje dłoni i zakładanie maseczek

V Niedziela Zwykła 

 

 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • w czwartek, 10 lutego - wspomnienie świętej Scholastyki, dziewicy,
  • w piątek, 11 lutego - wspomnienie dowolne Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Jest Światowy Dzień Chorego. Modlimy się za ludzi dotkniętych bólem i cierpieniem. Polecamy Panu Bogu wszystkich pracowników służby zdrowia. Po Mszy Św. wieczornej, będzie można przyjąć sakrament namaszczenia chorych.              
  • Dziękujemy wszystkim chorym z naszej parafii za świadectwo wiary, a ich bliskim za codzienną opiekę oraz troskę o życie sakramentalne chorych. Z tej okazji w piątek o godz. 18.30 w katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej odbędzie się Msza św. za wszystkich chorych diecezjan sprawowana przez ks. biskupa Piotra Gregera. Relacja przez diecezjalne radio Anioł Beskidów. Wspólne spotkanie Czcigodnych wiekiem Parafian oraz chorych zostaje przeniesione w naszej parafii na dogodniejszy czas.
 2. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o czystość kościoła. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 3. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary. Kolekta z drugiej niedzieli miesiąca, będzie przeznaczona na potrzeby Parafii.

 

        Przypominamy i prosimy o dezynfekcje dłoni i zakładanie maseczek

IV Niedziela Zwykła 

 

 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • w poniedziałek 31 stycznia  - wspomnienie Św. Jana Bosko.
  • w środę 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Św. w tym dniu o 8.00 i 17.00 z poświęceniem gromnic.
  • w czwartek, 3 lutego - wspomnienie Św. Błażeja. Po Mszy Św. modlitwa za wstawiennictwem Świętego, który jest patronem od chorób gardła.
 2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota miesiąca.
  • w pierwszy piątek miesiąca Msza Święta wotywna ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.7.00.
  • okazja do spowiedzi świętej z racji pierwszego piątku w piątek od godz.16.30. oraz przed każdą Mszą Świętą.
  • w pierwszą sobotę miesiąca Msza Św. wotywna ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny  o 7.30., wcześniej nabożeństwo różańcowe.
  • odwiedziny Czcigodnych wiekiem Parafian  w sobotę od  godz. 8.30. na życzenie rodzin.
 3. Dziękujemy rodzinom, które minionym tygodniu zatroszczyły się o czystość Kościoła. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 4. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

 

        Przypominamy i prosimy o dezynfekcje dłoni i zakładanie maseczek

III Niedziela Zwykła 

 

 1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. Zachęcamy rodzinnego oraz osobistego czytania Pisma Świętego.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. w poniedziałek, 24 stycznia - wspomnienie świętego Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu kończymy Tydzień modlitw o jedność chrześcijan,
  2. we wtorek, 25 stycznia - Święto Nawrócenia świętego Pawła, apostoła,
  3. w środę, 26 stycznia - wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
  4. w piątek, 28 stycznia - wspomnienie świętego Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
 3. We wtorek 25 stycznia pierwsze w tym roku Czuwanie Jakubowe o godzinie 17:00. Po czuwaniu uroczysta Msza święta.
 4. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 5. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

II Niedziela Zwykła 

 

 1. W dniach 18-24 stycznia, rozpoczyna się w Kościele Tydzień modlitw o jedność chrześcijan.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • w poniedziałek, 17 stycznia - wspomnienie świętego Antoniego, opata.
  • w środę, 19 stycznia - wspomnienie świętego Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa,
  • w piątek, 21 stycznia - wspomnienie świętej Agnieszki, dziewicy i męczennicy. W tym dniu oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.
 3. Zgodnie z decyzją Papieża Franciszka, przyszłą niedziele, 23 stycznia, będziemy obchodzić jako Niedzielę Słowa Bożego. W wydaniu Gościa Niedzielnego kolejna płyta audio z Pismem Świętym.
 4. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o czystość Kościoła. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 5. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

Święto Chrztu Pańskiego 

 

 1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego, kończy  liturgiczny okres Bożego Narodzenia. W tradycji kolędujemy do 2 lutego - Matki Bożej Gromnicznej.
 2. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu, zatroszczyły się o czystość kościoła. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 3. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary. Kolekta z drugiej niedzieli miesiąca, przeznaczona jest na cele Parafii.

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 

 

 1. Wydarzenia liturgiczne tygodnia:
  1. w czwartek, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. W całym Kościele jest to Dzień Modlitw i Pomocy Misjom. Na Mszach Św. będzie uczestniczyć kapela góralska. Zapraszamy do wspólnego kolędowania.
  2. w tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.7.00. Okazja do sakramentu pokuty od 16.30 do 17.00.
 2. W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego. Na Msze Św. o godz. 11.30 zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnego kolędowania. Próba śpiewu o godz. 11.15. ( można przynieść instrumenty muzyczne).
 3. Wizyta duszpasterska - Kolęda w Simoradzu od 2 stycznia do 8 stycznia w formie zgłoszenia. Należy podać adres i dzień Wizytę można zgłosić w zakrystii, telefonicznie lub karteczkach, które składamy w koszyczku. Msza Święta kolędowa dla parafian z Simoradza 8 stycznia. o godz. 18.00. Można umówić kolędę w innym terminie.
 4. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość Kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 5. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary. Kolekta z drugiej niedzieli miesiąca, będzie przeznaczona na cele Parafii.
 6. Do świątecznego numeru Gościa Niedzielnego została dołączona płyta z czterema Ewangeliami. Jest pierwszą z serii 12 płyt Biblii audio, które ukazywać się będą raz w miesiącu przez cały rok 2022.