Informacje
 • Kontakt

  Adres parafii:  

  43-426 Dębowiec, Simoradz, Plac Św. Jakuba Apostoła 4 
  tel: +48 33 856 21 27 lub 511 519 443


  Kancelaria parafialna jest czynna:
  poniedziałki, środy i piątki po Mszy Św wieczornej w okresie letnim do godziny 19:00 a w okresie zimowym do godziny 18:00  e-mail: simoradzparafia@gmail.com

  Konto bankowe: 
  RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA
  ŚW. JAKUBA APOSTOŁA  SIMORADZ
  ING  77 1050 1083 1000 0022 1074 4708

   

 • Msze Święte

  W Niedzielę i Święta

  800

  1000

  1130 

  W Wielkim Poście; maju i październiku dodatkowo o 1530 


  Wtorek, Czwartek

  700

  Poniedziałek, Środa, Piątek

  1800 

  W Sobotę

  1800

Poprzednie

Ogłoszenia duszpasterskie » Poprzednie

II Niedziela Wielkanocna Czyli Miłosierdzia Bożego

 1. Druga niedziela wielkanocna, obchodzona jest jako Święto Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwo o godz. 15.00. W Kościele rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
 2. W poniedziałek będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do praktyki modlitwy adopcji dziecka poczętego. Odpowiednie formularze znajdują się obok prasy katolickiej
 3. Za tydzień, 14 kwietnia, będziemy obchodzić Niedzielę biblijną, która jest jednocześnie Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego.
  1. W tym dniu w niedzielę 14 kwietnia 2024 r. o godzinie 20:00 w amfiteatrze w Brennej odbędzie się Pasja Beskidzka. Wstęp wolny.
 4. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość Kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 5. Bóg zapłać za składane ofiary. Kolekta z drugiej niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na potrzeby Parafii. 6.13 kwietnia odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Apostolstwa Margaretka do Kęt. Rozpoczęcie o godz. 10.00.

.

 

Zmarł ojciec. o. Dobrosław Mężyk OFM, franciszkanin posługiwał w Górkach Wielkich. Msza żałobna w Górkach Wielkich w parafii franciszkańskiej pw. św. Jana Sarkandra odbędzie się w poniedziałek 8 kwietnia o godzinie 18:00. Pogrzeb odbędzie się w Katowicach-Panewnikach w środę 10 kwietnia o godzinie 10:30. 

 

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

 1. Rozpoczęliśmy czas Wielkanocy pamiątkę Zmartwychwstania Pańskiego. Jednym ze znaków tego okresu jest zapalony Paschał. Niech płonące Światło tej wielkanocnej świecy, oświeca drogi naszego, chrześcijańskiego życia i prowadzi za Zmartwychwstałym Jezusem Chrystusem. Osiem pierwszych dni od Zmartwychwstania Pańskiego, stanowi oktawę wielkanocną. Obchodzi się je jako Uroczystości Pańskie.
 2. W poniedziałek wielkanocny, Msze Św. tak jak w każdą niedzielę. Modlitwą i ofiarą wspieramy katolickie uczelnie.
 3. Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego, któremu oddamy cześć w przyszłą niedzielę, 7 kwietnia. Rozpoczynamy wtedy Tydzień Miłosierdzia. Jest to zarazem święto patronalne Caritas.
 4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca:
  1. w pierwszy piątek miesiąca, Msza Święta wotywna ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.7.00.
  2. spowiedź święta od godz.17.30 do 18.00.
  3. Adoracja wieczorna Najświętszego Sakramentu 20.00 - 21.00. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, zachęcamy jednak do praktyki tego dnia.
  4. w pierwszą sobotę miesiąca Msza Św. wotywna ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 7.30. wcześniej nabożeństwo różańcowe.
  5. odwiedziny Czcigodnych wiekiem Parafian w sobotę od godz. 8.30.
 5. W czwartek o godz. 19.00 w naszym Kościele, zostanie odprawiona Msza Św. z udziałem wszystkich kapłanów posługujących w naszym dekanacie. Będziemy modlić się o nowe powołania oraz za zmarłych księży.
 6. Młodzież klas VIII, która ma przystąpić w tym roku do Bierzmowania, od piątku wieczorem, rozpocznie czas rekolekcji w parafii Skoczów – Górny Bór.
 7. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość Kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.                                                                   
 8. Składam podziękowanie wszystkim parafianom, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeżywanie Świętego Triduum Paschalnego: za okazaną pomoc w wykonaniu dekoracji, Służbie liturgicznej, Kościelnym, Strażakom z Simoradza i Iskrzyczyna, Adorującym Najświętszy Sakrament. Bóg zapłać Darczyńcom za ufundowanie nowej Monstrancji.

 

Chrystus Zmartwychwstał. Prawdziwie Zmartwychwstał. Alleluja!

Niedziela Palmowa

 1. Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, przypomina uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Św. Młodzież i dzieci przygotowały palmy. Pozyskane środki będą przeznaczone na wyjazdy formacyjne dla animatorów, lektorów i kandydatów do bierzmowania. W liturgii rozpoczynamy przeżywanie Wielkiego Tygodnia.
 2. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, będziemy obchodzić w poniedziałek 8 kwietnia.
 3. W czasie Triduum istnieje możliwość zyskania odpustu zupełnego przez wszystkich, którzy wypełniwszy zwykłe warunki odpustu, spełnią następujące dzieła:
  1. w Wielki Czwartek – przez udział we Mszy świętej Wieczerzy Pańskiej i uroczyste odmówienie hymnu Przed tak wielkim Sakramentem,
  2. w Wielki Piątek – przez pobożny udział w Adoracji Krzyża, ucałowanie krzyża w czasie celebracji Liturgii na cześć Męki Pańskiej,
  3. w Wielką Sobotę – przez udział w Liturgii Wigilii Paschalnej i odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego.
 4. Sakrament pokuty i pojednania::                  
  1. w poniedziałek: od 16.00 do 17.00.
  2. we wtorek: od 7.30 do 9.00.
  3. w środę: od 16.00 do 17.00
 5. W Wielkim Tygodniu stały konfesjonał został odwołany.
 6. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do 21.00.
 7. Wielki Piątek pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy od godz. 8.00.

Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 11.00.

Godzina Konania z nowenną do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

Droga Krzyżowa o godz. 17.30.

Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Ofiara składana przy adoracji Krzyża przeznaczona jest na Boży Grób w Jerozolimie.

Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież o 21:00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 23.00.

 1. Wielka Sobota - Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie od godz. 8.00.
 2. Błogosławienie pokarmów wielkanocnych:

o godz. 10.00 11.00 12.00 13.00.

 1. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.00 połączona z Procesją rezurekcyjną. Na liturgię przynosimy świece. Strażaków proszę o niesienie baldachimu i honorową straż przy Bożym Grobie.
 2. Bardzo proszę Parafian o Adorację Najświętszego Sakramentu w Wielki Piątek oraz w Wielką Sobotę. Zapisy na liście w przedsionku Kościoła.
 3. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 4. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary na cele Parafii oraz na kwiaty do Bożego Grobu.

IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu, w liturgii Kościoła, obchodzona jest jako niedziela Laetare.
 2. W tym tygodniu, 15 marca, przypada trzeci piątek miesiąca. Modlimy się do Miłosierdzia Bożego.
 3. Nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście odprawiane są:

*Droga Krzyżowa - piątek godz. 17.00.

*Droga Krzyżowa dla dzieci – sobota godz.10.00.

*Gorzkie Żale – niedziela godz.15.00

 1. Można nabywać świece wielkanocne: „Paschaliki” rozprowadzane przez Caritas.
 2. Podczas nabożeństw Gorzkich Żali, można składać ofiary na kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego na wielki Tydzień.
 3. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość Kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 4. W minionym tygodniu została położona nowa nawierzchnia asfaltowa na drodze wejścia przy Nowym Cmentarzu. Całość prac wyniosła 9.800zł. Parafia pokryła koszty w wysokości 6.800zł. Resztę kwoty ofiarował Parafian, któremu serdecznie dziękujemy - Bóg zapłać.

W piątek 15 marca, po zakończonej Mszy św. o godz. 18.00 zapraszam na spotkanie, przed się na wyjazdem do Rumunii.

 

 

Nowenna w intencji Ojczyzny.

W związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną w naszej Ojczyźnie, proszę wszystkich o wspólną modlitwę w ważnych dla naszego kraju intencjach.

 

Zapraszam do włączenia się w modlitwę nowennową w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna będzie mieć miejsce w dniach od 16 do 24 marca 2024 roku, czyli przed Dniem Świętości Życia, przypadającym dnia 25 marca.

 

 

 

W łączności z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze wznośmy nasze modlitwy do Boga, odmawiając Apel Jasnogórski, po nim, o godz. 21:20 modlitwy nowennowe, także po każdej Mszy św. Jeśli nie będzie to możliwe, nowennę można odmówić indywidualnie w dowolnym momencie dnia.

 

Układ Nowenny jest bardzo prosty. Wystarczy odczytać intencję na dany dzień i odmówić „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz modlitwę w intencji Ojczyzny, np. autorstwa ks. Piotra Skargi. Zachęcam gorąco, aby odmawiać modlitwę w kościołach, kaplicach, parafiach i wspólnotach duszpasterskich.

 

Pragniemy modlić się za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki - wielkich orędowników Polski.

 

Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

 

 

 

III Niedziela Wielkiego Postu

 1. Rozpoczynamy rekolekcje Wielkiego Postu, które wygłosi ks. dr Mateusz Dudkiewicz.

Msze św. z kazaniem, będą głoszone: w poniedziałek, wtorek i środę; rano o godz. 8.00 oraz wieczorem o godz. 17.00.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Iskrzyczynie i Simoradzu, będą miały spotkania w Kościele o godz. 10.00. Wcześniej pod szkołą będzie czekał autokar, który przywiezie i odwiezie uczniów.

Czas rekolekcji powierzamy modlitwie Parafian.

*Wielkopostny dzień skupienia dla uczniów Szkół ponadpodstawowych w ramach „Duchowej rewolucji”, odbędzie się w Cieszynie 4 marca w Parafii Św. Marii Magdaleny. Rozpoczęcie o godz. 18.00.

 1. W poniedziałek, 4 marca, przypada święto świętego Kazimierza, królewicza.
 2. W sobotę po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00 zapraszam na spotkanie młodzież, szczególnie po Bierzmowaniu, która chce włączyć się w przygotowanie Drogi Krzyżowej w Wielkim Tygodniu.
 3. Od dzisiaj można nabywać świece wielkanocne: „Paschaliki” rozprowadzane przez Caritas.
 4. Podczas nabożeństw Gorzkich Żali, można składać ofiary na kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego na wielki Tydzień.
 5. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość Kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.

Słowa wdzięczności, dla parafian którzy zadbali o porządki wiosenne wokół Kościoła i probostwa – Bóg zapłać.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plan rekolekcji 3-4-5-6 marca 2024

 

Niedziela 3 marca

Msze Święte tak jak w każdą niedzielę.

 1. .

 

 

Poniedziałek 4 marca

 

 

 

Wtorek 5 marca

 

Środa 6 marca

 

Codziennie przed Mszą Św. okazja do sakramentu pokuty ( pól godziny przed Mszą Świętą).

II Niedziela Wielkiego Postu

 1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu, duchowo i materialnie wspieramy dzieci Afryki ( misyjne dzieło Ad gentes).Ofiarę na ten cel można złożyć do puszek.

Po nabożeństwie Gorzkich Żali z racji 25 dnia miesiąca nabożeństwo do Św. Patrona, w ramach parafialnych Czuwań Jakubowych.

 1. Nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście odprawiane są:

Droga Krzyżowa - piątek godz. 17.00.

Droga Krzyżowa dla dzieci – sobota godz.10.00.

Gorzkie Żale – niedziela godz.15.00

 1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca:
  1. w pierwszy piątek miesiąca, Msza Święta wotywna ku czci Najświętszego  Serca Pana Jezusa o godz.7.00.
  2. spowiedź święta od godz.16.30 oraz przed każdą Mszą Św.                     w tygodniu.
  3. godz. 17.00 Droga Krzyżowa.
  4. Adoracja wieczorna  Najświętszego Sakramentu 20.00 - 21.00.
  5. w pierwszą sobotę miesiąca Msza Św. wotywna ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 7.30. wcześniej nabożeństwo różańcowe.
  6. odwiedziny Czcigodnych wiekiem Parafian w sobotę od  godz. 8.30.
 2. W przyszłą III niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczną się parafialne rekolekcje, które będzie prowadził ks. dr Mateusz Dudkiewicz.
 3. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość Kościoła        w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 4. Bóg zapłać za składane ofiary.

IV Niedziela Zwykła

 1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych.

Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.00.

Droga Krzyżowa dla dzieci w soboty o godz. 10.00.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Kazania wygłosi ks. diakon Piotr Kania.

Rekolekcje rozpoczną się od III niedzieli Wielkiego Postu.

 1. W czwartek, 22 lutego, przypada święto Katedry świętego Piotra, apostoła.
 2. W przyszłą niedzielę, 25 lutego, duchowo i materialnie wspieramy dzieci Afryki (misyjne dzieło Ad gentes).
  • Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, będziemy obchodzić 8 kwietnia.
  • od dnia 25 lutego rozpoczną się zapisy na Pieszą diecezjalną Pielgrzymkę do Łagiewnik. Szczegółowe informacje na plakacie w gablotce.
 3. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość Kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 4. Bóg zapłać za składane ofiary.
 5. Parafia organizuje wyjazd do Rumunii w dniach od 7 do 13 maja. W zawiązku z rezerwacją miejsc w hotelach prosimy o zgłaszanie udziału do 25 lutego.

IV Niedziela Zwykła

 1. Przed okresem liturgicznym Wielkiego Postu w Kościele praktykujemy Nabożeństwo czterdziestogodzinne.

Porządek adoracji na ten czas:

W dniu dzisiejszym wystawienie Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. Zakończenie Koronką do Bożego miłosierdzia o godz. 15.00

W poniedziałek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 17.00.

We wtorek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do godz. 9.00.

 1. W tym tygodniu, 14 lutego, przypada Środa Popielcowa. W tym dniu obowiązuje post ścisły. W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitwy o ducha pokuty. Zachęcamy wiernych do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych.
 2. Środę Popielcową 14 lutego 2024 r. dniem modlitwy o pokój na Ukrainie oraz wsparcia materialnego do puszek we wszystkich parafiach naszej diecezji.
 3. Zapraszamy wiernych do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

Nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście będą odprawiane:

Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.00. połączona z modlitwą za zmarłych.

Droga Krzyżowa dla dzieci w soboty o godz. 10.00.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.00.

 1. W piątek, 16 lutego, modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.
 2. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 3. Bóg zapłać za składane ofiary. Kolekta z drugiej niedzieli miesiąca przeznaczona jest na potrzeby Parafii.
 4. Parafia organizuje wyjazd do Rumunii w dniach od 7 do 13 maja. Program wyjazdu został umieszczony w gablotce oraz obok prasy katolickiej.

IV Niedziela Zwykła

 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. w poniedziałek, 5 lutego – wspomnienie świętej Agaty, dziewicy i męczennicy.
  2. we wtorek, 6 lutego – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.
  3. w sobotę, 10 lutego – wspomnienie świętej Scholastyki, dziewicy.
 2. W przyszłą niedzielę, 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego. Modlimy się za ludzi dotkniętych bólem i cierpieniem. Polecamy Panu Bogu wszystkich pracowników służby zdrowia. Będzie to także ostatnia niedziela przed tegorocznym okresem wielkiego postu, który poprzedzi nabożeństwo czterdziestogodzinne.
 3. Z okazji Dnia Chorego, w sobotę zostanie odprawiona Msza Św. o godz. 10.00. W czasie Mszy Św. będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Zapraszamy Czcigodnych wiekiem parafian. Po Mszy Św. wspólne spotkanie na probostwie.
 4. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość Kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 5. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary. Kolekta z drugiej niedzieli miesiąca, będzie przeznaczona na potrzeby Parafii.

III Niedziela Zwykła

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego. Zachęcamy do rodzinnego lub indywidualnego czytania Pisma Św. w naszych domach.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. w środę, 24 stycznia – wspomnienie świętego Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu kończymy Tydzień modlitw o jedność chrześcijan.
  2. w czwartek, 25 stycznia – święto Nawrócenia świętego Pawła, Apostoła.
  3. w piątek, 26 stycznia – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
 3. W czwartek 25 stycznia rozpoczynamy Czuwania Jakubowe. Rozpoczęcie o godzinie 17:00; modlitwa różańcowa, przedstawienie próśb i podziękowań, Litania do Św. Patrona, Msza Św.
 4. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość Kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny. W gablotce oraz na stronie internetowej został umieszczony nowy plan sprzątań Kościoła. Od lutego troskę o czystość świątyni przejmują Parafianie z Iskrzyczyna.
 5. W tym tygodniu zakończenie kolędy. Rodzinom oraz osobom samotnym odwiedzanym po kolędzie, składam podziękowanie za wspólną modlitwę, gościnę oraz za składane tradycyjne ofiary. Panom kościelnym za troskę o przywóz księdza na poszczególne trasy.
 6. Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy słowa wdzięczności oraz zawierzamy ich wstawiennictwu Św. Anny i Joachima, dziadkom Pana Jezusa.

II Niedziela Zwykła

 1. W dniach od 18 do 24 stycznia, w całym Kościele przeżywamy Tydzień modlitw o jedność chrześcijan.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • w środę, 17 stycznia – wspomnienie świętego Antoniego, opata.
  • w piątek, 19 stycznia – wspomnienie świętego Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. W tym dniu oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu     z racji trzeciego piątku miesiąca.
 3. Za tydzień w niedzielę, będziemy obchodzić Niedzielę Słowa Bożego.
  • Msza Św. o godz. 8.00 będzie sprawowana w intencji Rodzin i osób samotnych odwiedzanych po Kolędzie oraz osób, które nie mogły w niej uczestniczyć o Boże Błogosławieństwo, opiekę Św. Rodziny             z Nazaretu.
 4. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość Kościoła          w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny
 5. Kolęda dodatkowa w przyszłą niedzielę od godz. 14.00.
 6. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

Święto Chrztu Pańskiego

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy pamiątkę Chrztu Pańskiego.
  1. W Oświęcimiu, o godz. 17.00 w sali OCK odbędzie się uroczysta gala z okazji wręczenia nagród Św. Maksymiliana, w której ma zaszczyt uczestniczyć nasz parafianin Pan Bogusław Żbel. Dzisiejsza trasa kolędowa została przeniesiona na dzień 23 stycznia.
 2. W przyszłą niedzielę na Msze Św. o godz. 11.30. oraz na wspólne kolędowanie zapraszamy najmłodszych parafian. Po Mszy św. uczniowie z klas SP w Simoradzu przedstawią Jasełka.
 3. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość Kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.

Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary. Podziękowanie składam za przygotowanie orszaku Trzech Króli: wspólny udział, zabezpieczenie trasy Strażakom z OSP, przygotowanie Placu Św. Jakuba, paniom za wypiek ciast.

IV Niedziela Zwykła

 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • w środę, 31 stycznia – wspomnienie świętego Jana Bosko.
  • w piątek, 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte z poświęceniem gromnic o godz. 7.00 i 17.00 Jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.
  • w sobotę, 3 lutego – wspomnienie dowolne Świętego Błażeja, biskupa i męczennika.
 2. W tym tygodniu przypadają; pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  Spowiedź Święta z okazji pierwszego piątku miesiąca od 16.30 do 17.00 oraz przed każdą Mszą Świętą w tygodniu.
  W sobotę o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca. Msza św. o godz. 7.30.
  Odwiedziny czcigodnych wiekiem parafian od godz. 8.30.
 1. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość Kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny. W gablotce oraz na stronie internetowej został umieszczony nowy plan sprzątań Kościoła. Od lutego troskę o czystość świątyni przejmują Parafianie z Iskrzyczyna.
 2. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.