Informacje
 • Kontakt

  Adres parafii:  

  43-426 Dębowiec, Simoradz, Plac Św. Jakuba Apostoła 4 
  tel: +48 33 856 21 27 lub 511 519 443


  Kancelaria parafialna jest czynna:
  poniedziałki, środy i piątki po Mszy Św wieczornej w okresie letnim do godziny 19:00 a w okresie zimowym do godziny 18:00  e-mail: simoradzparafia@gmail.com

  Konto bankowe: 
  RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA
  ŚW. JAKUBA APOSTOŁA  SIMORADZ
  ING  77 1050 1083 1000 0022 1074 4708

   

 • Msze Święte

  W Niedzielę i Święta

  800

  1000

  1130 

  W Wielkim Poście; maju i październiku dodatkowo o 1530 


  Wtorek, Czwartek

  700

  Poniedziałek, Środa, Piątek

  1800 

  W Sobotę

  1800

Ogłoszenia duszpasterskie

XII Niedziela Zwykła

 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. w poniedziałek, 24 czerwca – uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.
  2. we wtorek Czuwanie Jakubowe o godz. 17.00.
  3. w piątek, 28 czerwca – wspomnienie Świętego Ireneusza, biskupa i męczennika, doktora Kościoła.
  4. w sobotę, 29 czerwca – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 2. W przyszłą niedzielę kończymy czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość Kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.

W miesiącu lipcu sprzątanie Kościoła, przejmą Parafianie z Simoradza. Plan sprzątania został wywieszony w gablotce parafialnej oraz na stronie internetowej Parafii.

 1. Bóg zapłać za składane ofiary.
 2. Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy Diecezji Bielsko – Żywieckiej. Swój udział, pielgrzymi zgłaszają przez stronę internetową pielgrzymki.
 

 

Zapisy Pielgrzymka Cieszyńska: od 1 do 31 lipca w parafii św. Marii Magdaleny w Cieszynie, parafii Imienia NMP Cieszyn Bobrek, parafii św. Barbary w Strumieniu oraz przez formularz na stronie parafii Cieszyn-Bobrek.

 1. Wypoczywającym na wakacjach, życzymy Błogosławionego czasu.

 

 

 

Zaproszenie do dziękczynienia za beatyfikację Ks. Michała Rapacza.

 

 

W dniu15 czerwca 2024 r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach, odbyła się beatyfikacja Księdza Michała Rapacza. Jako kapłan Archidiecezji Krakowskiej pracował on w parafii Narodzenia NMP w Płokach, jako wikariusz, a później jako proboszcz. Tam też został zamordowany 12 maja 1946 r. przez działaczy komunistycznych bojówek.

 

Pracował także na terenie naszej Diecezji jako wikariusz w parafii św. Wawrzyńca i św. Kazimierza Królewicza w Rajczy (1933 – 1937). Tutaj dał się poznać jako wybitny duszpasterz młodzieży. Utworzył Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, organizował spektakle teatralne, konkursy i zawody sportowe. Pozostał we wdzięcznej pamięci parafian.

 

Z tego powodu zapraszam do kościoła parafialnego w Rajczy, który jest diecezjalnym sanktuarium Matki Bożej Kazimierzowskiej, w niedzielę 7 lipca 2024 r. na dziękczynienie za dar beatyfikacji Ks. Michała. Mszy świętej o godzinie 11:00 przewodniczył będzie Biskup Piotr Greger.

 

Serdecznie zapraszam księży wraz z wiernymi ze wszystkich parafii naszej Diecezji. Zaproszenie to kieruję szczególnie do wszystkich modlących się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza członków Apostolstwa Margaretka, Róż Różańcowych oraz Rodzin żyjących i zmarłych kapłanów.

 

Niech to wspólne dziękczynienie i modlitwa będą naszym wsparciem dla kapłanów i okazją do spotkania i wspólnej radości z wyniesienia na ołtarze kolejnego kapłana męczennika.

 

Na trud pielgrzymowania wszystkim błogosławię,

 

† Roman Pindel Biskup Bielsko-Żywiecki