Informacje
 • Kontakt

  Adres parafii:  

  43-426 Dębowiec, Simoradz, Plac Św. Jakuba Apostoła 4 
  tel: +48 33 856 21 27

  e-mail: kontakt@sw-jakub.pl

   

 • Msze Święte

  W Niedzielę i Święta

  800

  930 KRR

  1100 

  W Wielkim Poście; maju i październiku dodatkowo o 1530 


  Wtorek, Czwartek

  700

  Poniedziałek, Środa, Piątek

  1700 

  W Sobotę

  1700

Ogłoszenia duszpasterskie

XXXII Niedziela Zwykła

11.11.2018 roku

Dziś 32 niedziela zwykła. Uczestnicząc w liturgii eucharystycznej, doświadczamy obecności pośród nas Jezusa jako Sługi. Całkowite otwarcie się przed Nim, przyjęcie Jego miłości, zawierzenie się Jemu we wszystkim, ma swoje konsekwencje dla kształtu naszej egzystencji. Oddając się Bogu, nie musimy z lękiem kurczowo trzymać się ziemskich dóbr albo polegać tylko na sobie. Naszą codzienność wiążemy z Jezusowym ofiarowaniem życia Bogu Ojcu.

 

 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. W poniedziałek, 12 listopada - wspomnienie Świętego Jozafata, biskupa i męczennika. Jest to zarazem Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym,
  2. We wtorek, 13 listopada - wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski,
  3. W sobotę, 17 listopada - wspomnienie Świętej Elżbiety Węgierskiej,
 2. W piątek, 16 listopada, oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.
 3. W sobotę o 8.00 Msza Święta „Trydencka”, po niej nabożeństwo i spotkanie dla grupy obrońców życia.
 4. W przyszłą niedzielę, 18 listopada, przypada dzień imienin Księdza Biskupa Romana Pindla. Pamiętamy o modlitwie w intencji Biskupa Bielsko-Żywieckiego i całej diecezji.
  Składka przeznaczona jest na budowę Domu Księży Emerytów w Andrychowie.
 5. Ofiary na wypominki roczne proszę składać w zakrystii. Za polecanych zmarłych modlimy się wspólne w niedzielę o 10.45 (od I niedzieli Adwentu do niedzieli Chrystusa Króla) i w ich intencji ofiarujemy Msze Święte w I piątki miesiąca. Chciejmy pamiętać o duszach w czyśćcu cierpiących i wspierać je zyskiwanymi odpustami, naszymi modlitwami, postami i dobrymi czynami ofiarowanymi w ich intencji.
 6. Dziękujemy rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.