Informacje
 • Kontakt

  Adres parafii:  

  43-426 Dębowiec, Simoradz, Plac Św. Jakuba Apostoła 4 
  tel: +48 33 856 21 27

  e-mail: kontakt@sw-jakub.pl

   

 • Msze Święte

  W Niedzielę i Święta

  800

  930 KRR

  1100 

  W Wielkim Poście; maju i październiku dodatkowo o 1530 


  Wtorek, Czwartek

  700

  Poniedziałek, Środa, Piątek

  1700 

  W Sobotę

  1700

Ogłoszenia duszpasterskie

XX Niedziela Zwykła

18.08.2019 roku

Dziś przypada 20 niedziela zwykła. W wielu miejscach na świecie, niestety panuje wojna. Niesprawiedliwość i brak poszanowania godności człowieka i jego wolności leżą z reguły u podnóża każdego konfliktu zbrojnego. Jezus Chrystus nie chciał ani podejrzanych kompromisów, ani wątpliwego pokoju. Za pokój między ludźmi a Bogiem oddał swoje życie. To jest Ofiara, która rodzi prawdziwy pokój dla świata. Aby go osiągnąć, wyznawcy Chrystusa muszą czasami wypowiedzieć się w sposób bardzo zdecydowany, nawet jeżeli spotkają się ze sprzeciwem i niezrozumieniem. Pan umacnia nas swoim przykładem i daje siłę do budowania atmosfery pokoju pośród ludźmi. .

 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
 2. We wtorek, 20 sierpnia - wspomnienie Świętego Bernarda, opata i doktora Kościoła,
 3. W środę, 21 sierpnia - wspomnienie Świętego Piusa X, papieża,
 4. W czwartek, 22 sierpnia - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej,
 5. W sobotę, 24 sierpnia - święto Świętego Bartłomieja, apostoła. W tym dniu po raz jedenasty odbędzie się spotkanie modlitewne wiernych z Republiki Czeskiej, Słowacji i Polski. Początek o godzinie 9:15 w kościele Matki Bożej Frydeckiej w Jaworzynce Trzycatku.
 6. Zachęcam do udziału w pielgrzymce naszej diecezjalnej pielgrzymce do Koszyc., w dniu 12 października. Zapisy w zakrystii, zaliczka 40 złotych całkowity koszt 110 zł.
 7. Pielgrzymkę do Zakopanego Olczy organizuje parafia św. Piotra i Pawła w Skoczowie. 14 września, koszt 45 zł. Zapisy do 8 września.
 8. Zachęcam do czytania prasy i książek katolickich. Chciejmy wiedzieć jaka jest nasza wiara i poznawać nauczanie Kościoła z dobrych źródeł.
 9. Dziękuję za posadzenie drzewek przy krzyżu na nowym cmentarzu. Cieszą się, że są osoby dbające o estetykę tego miejsca. Dziękuję   rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.