Informacje
 • Kontakt

  Adres parafii:  

  43-426 Dębowiec, Simoradz, Plac Św. Jakuba Apostoła 4 
  tel: +48 33 856 21 27

  e-mail: kontakt@sw-jakub.pl

   

 • Msze Święte

  W Niedzielę i Święta

  800

  930 KRR

  1100 

  W Wielkim Poście; maju i październiku dodatkowo o 1530 


  Wtorek, Czwartek

  700

  Poniedziałek, Środa, Piątek

  1700 

  W Sobotę

  1700

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela Zwykła

16.09.2018 roku

Dziś 24 niedziela zwykła. Każda niedziela jest - jako mawiają Ojcowie Kościoła - małą Wielkanocą. Dlatego jesteśmy zaproszeni na wspólne sprawowanie Eucharystii, by celebrować paschalne tajemnice Chrystusa. Jako wspólnota Kościoła jesteśmy powołani do pójścia zwycięską drogą Zmartwychwstałego, z całym bagażem codziennych trosk, kłopotów i obaw. Krocząc drogami codzienności z Nim, doświadczamy płynącej radości wielkanocnego poranka.

 W dniu dzisiejszym, z racji Światowego Dnia Środków Społecznego  Przekazu, ofiarą do puszek wspieramy Radio diecezjalne Anioł Beskidów

 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. We wtorek, 18 września - wspomnienie Świętego Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski,
  2. W czwartek, 20 września - wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy,
  3. W piątek, 21 września - święto Świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.
 2. W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców.
 3. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w poniedziałek po Mszy Świętej.
 4. Spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej, w środę. Zapraszam na Mszę Świętą a po niej spotkanie organizacyjne. Proszę, w miarę możliwości, o obecność obojga rodziców.
 5. Kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII i gimnazjum zapraszam na Mszę Świętą szkolną w piątek, a po niej na spotkanie do salki.
 6. Dziękuję za ofiary złożone w minioną niedzielę na potrzeby naszej parafii.
 7. Dziękujemy rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.