Informacje
 • Kontakt

  Adres parafii:  

  43-426 Dębowiec, Simoradz, Plac Św. Jakuba Apostoła 4 
  tel: +48 33 856 21 27

  e-mail: kontakt@sw-jakub.pl

   

 • Msze Święte

  W Niedzielę i Święta

  800

  930 KRR

  1100 

  W Wielkim Poście; maju i październiku dodatkowo o 1530 


  Wtorek, Czwartek

  700

  Poniedziałek, Środa, Piątek

  1700 

  W Sobotę

  1700

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII Niedziela Zwykła

13.10.2019 roku

Dziś 28 niedziela zwykła. Wdzięczność nie jest sprawą oczywistą. wypływa z przekonania, że to, kim jesteśmy i co posiadamy, stanowi ostatecznie kategorię daru. Poczucie wdzięczności, zwłaszcza względem Boga, jest poszukiwaną cnotą, ona uszlachetnia człowieka. Dlatego w niedzielę gromadzimy się, aby w łączności z Jezusem Chrystusem oddawać chwałę Bogu, by Mu dziękować za Jego zbawcze działanie w świecie i w każdym z nas. Celebrujemy tajemnicę Dziękczynienia, ponieważ w każdym czasie Bóg obdarza nas darem zbawienia.

Dziś po raz dziewiętnasty obchodzimy Dzień Papieski. Składka zbierana do puszek przeznaczona jest na fundusz stypendialny.

Składka na potrzeby naszego Kościoła i Parafii. Za złożone ofiary składam serdeczne; Bóg zapłać.

 

 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. We wtorek, 15 października - wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Jest to zarazem Dzień Dziecka utraconego,
  2. W środę, 16 października - wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej,
  3. W czwartek, 17 października - wspomnienie świętego Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,
  4. W piątek, 18 października - święto Świętego Łukasza, ewangelisty. W tym dniu modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.
 2. Uczniów klas VII zapraszam w piątek po Mszy Świętej szkolnej do salki.
 3. Za tydzień, przypada przedostatnia niedziela października, obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencjach misyjnych Kościoła. Składka przeznaczona na cele misyjne. Podziękowania dla tych, którzy wspierają swoimi ofiarami kleryków ze Sri Lanki.
 4. Jest nowy grafik sprzątania. Aby nie być posądzonym o wykluczanie kogokolwiek. Są tam wypisani również Ci, którzy informowali, że nie mogą sprzątać. W takich sytuacjach proszę o znalezienie zastępcy, albo omówienie tego z pozostałymi wyznaczonymi osobami.
 5. Jest możliwość zorganizowania pielgrzymki do Ziemi Świętej. 13-19 styczeń. Koszt około 500 USD i 2000zł. Zainteresowanych proszę o kontakt.
 6. Intencje mszalne na przyszły rok można już rezerwować. W tym tygodniu bardzo proszę, aby były to intencje za żywych i dotyczące rocznic.
 7. Dziękuję za konserwację i pomalowanie konstrukcji daszku przed zakrystią i wykonane prace w kościele Panom Pilchowi i Niewdanie. Dziękuję też za wykonanie kolejnych prac przy remoncie wiaty.  Dziękujemy rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.