Informacje
 • Kontakt

  Adres parafii:  

  43-426 Dębowiec, Simoradz, Plac Św. Jakuba Apostoła 4 
  tel: +48 33 856 21 27

  e-mail: kontakt@sw-jakub.pl

   

 • Msze Święte

  W Niedzielę i Święta

  800

  930 KRR

  1100 

  W Wielkim Poście; maju i październiku dodatkowo o 1530 


  Wtorek, Czwartek

  700

  Poniedziałek, Środa, Piątek

  1700 

  W Sobotę

  1700

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkanocna

19.05.2019 roku

Dziś przypada 5 niedziela wielkanocna. W naszej codzienności często można spotkać wiele rzeczy, które mają znamię nowości. W ten sposób świat odwołuje się do pierwotnego oczekiwania człowieka, że nie wszystko musi być tak, jak do tej pory. Trudno się z tym nie zgodzić, skoro odnowa świata jest w pewnych momentach konieczna. Jako chrześcijanie wiemy, że nowości nie jesteśmy w stanie sprawić własną mocą, ostatecznie jest ona darem Boga. Uczestnicząc we Mszy świętej nabieramy nowych sił życiowych, których źródłem jest Chrystus zmartwychwstały. On mówi do nas: Oto czynię wszystko nowe (drugie czytanie) oraz Przykazanie nowe daje wam, abyście się wzajemnie miłowali (Ewangelia). Oto zasada życia nowego stworzenia, a my, wyznawcy Chrystusa, bierzemy na siebie odpowiedzialność za odnowę świata przez to, co mówimy, czynimy i kim jesteśmy.

Składka przeznaczona jest na Diecezjalny Dom Duszpasterski w Andrychowie.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. We wtorek, 21 maja - wspomnienie Świętego Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika,
  2. W piątek, 24 maja - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Jest to zarazem Dzień modlitwy za Kościół w Chinach.
 2. W środę,22 maja, przypada 24 rocznica pobytu papieża Jana Pawła II na terenie naszej diecezji (Skoczów, Bielsko-Biała, Żywiec).
 3. Chorych i starszych parafian odwiedzę w najbliższy piątek, od godz. 8.30.
 4.    W sobotę 25 maja kolejne Czuwanie Jakubowe o godzinie 17:00, a następnie o godzinie 18:00 uroczysta Msza Święta. Po Niej procesja z figurą Świętego Jakuba.
 5. W sobotę, 25 maja o godzinie 10:00 w kościele katedralnym świętego Mikołaja w Bielsku-Białej, Ksiądz Biskup Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu. Kandydatów do święceń polecamy Panu Bogu w naszej modlitwie.
 6. W przyszłą niedzielę, na sumie, przeżywamy w naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej, modlimy się też za wszystkie matki z okazji ich święta.
 7. Próba przed I Komunią Świętą w poniedziałek bezpośrednio po Mszy Świętej. Spowiedź dla dzieci przystępujących do I Komunii i ich rodziców w sobotę o 9.30.
 8. Dziękujemy za posługę w naszej parafii x diakonowi i klerykowi z naszego seminarium duchownego.
 9. Nasza Diecezja organizuje 12 X Pielgrzymkę do Koszyc na obchody 400-lecia męczeńskiej śmierci św. Melchiora Grodzieckiego. Szczegóły w gablotce i na stronie parafialnej.
 10. W kwestii porządku na cmentarzu mówiłem już o szacunku dla naszych zmarłych, ale składanie zwiędłych kwiatów i wieńców pod krzyżem zakrawa na chęć jego znieważenia, albo co najmniej nieprzemyślaną decyzję tudzież lenistwo. Chciejmy wspólnie dbać o wygląd i powagę miejsca świętego jakim jest cmentarz.
 11. Dziękujemy rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.