Informacje
 • Kontakt

  Adres parafii:  

  43-426 Dębowiec, Simoradz, Plac Św. Jakuba Apostoła 4 
  tel: +48 33 856 21 27 lub 511 519 443


  Kancelaria parafialna jest czynna:
  poniedziałki, środy i piątki po Mszy Św wieczornej w okresie letnim do godziny 19:00 a w okresie zimowym do godziny 18:00  e-mail: simoradzparafia@gmail.com

  Konto bankowe: 
  RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA
  ŚW. JAKUBA APOSTOŁA  SIMORADZ
  ING  77 1050 1083 1000 0022 1074 4708

   

 • Msze Święte

  W Niedzielę i Święta

  800

  1000

  1130 

  W Wielkim Poście; maju i październiku dodatkowo o 1530 


  Wtorek, Czwartek

  700

  Poniedziałek, Środa, Piątek

  1800 

  W Sobotę

  1800

Archiwalne - 2022

Ogłoszenia duszpasterskie » Archiwalne - 2022

Uroczystość Narodzenia Pańskiego

 

 1. Obchodzimy Uroczystość Narodzenia Pańskiego.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. w poniedziałek, 26 grudnia, drugi dzień Świąt: święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte jak w każdą niedzielę.
  2. we wtorek, 27 grudnia – święto świętego Jana, Apostoła i ewangelisty.
  3. w środę, 28 grudnia – święto Świętych Młodzianków, męczenników. Modlimy się za wszystkie dzieci.
  4. w piątek, 30 grudnia – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Świętej Rodzinie oddajemy w opiekę wszystkie Rodziny.
 3. Msze Święte w tym tygodniu ze względu na kolędę o godz. 7.00.
 4. W ostatni dzień starego roku, nabożeństwo przebłagalne, połączone z duszpasterskim sprawozdaniem za miniony rok o godz. 17.00 Msza Św. na zakończenie roku o godz. 17.30.Odpust zupełny zyskuje każdy, kto spełni zwykłe warunki i w tym dniu odmówi pobożnie i publicznie hymn Ciebie Boga Wysławiamy.
 5. W przyszłą niedzielę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Jest to Dzień Modlitwy o pokój na świecie.
 6. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość Kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 7. Podziękowanie składam Parafianom, którzy przygotowali wystrój świąteczny naszego Kościoła, za ofiarowane Choinki rodzinom: Durda i Pilch oraz Panu Bogusławowi Żbel za upiększenie stajenki. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcje charytatywne: przygotowanie paczek, złożone ofiary na ten cel oraz za wsparcie Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

 

            Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom, składam Najserdeczniejsze Życzenia Świąteczne. Niech Boże Dziecię Jezus Błogosławi każdego z Was a świąteczny czas napełni serca i umysły: radością, pokojem oraz blaskiem Bożego Narodzenia.

IV Niedziela Adwentu

 

I. Przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.

 1. Roraty do piątku o godz. 17.00
 2. Okazja do sakramentu pokuty i pojednania:
  • w środę od godz. 16.00 do 17.00.
  • w czwartek od 15.00 do 17.00 od 18.00 do 19.00.
  • w piątek od 8.00 do 9.00, od 15.00 do 16.30 oraz po roratach od 18.00 do 19.30.
 3. Odwiedziny czcigodnych wiekiem Parafian z Komunią św. : wtorek od godz. 14.00.
 4. Strojenie Kościoła w środę po roratach. Zapraszam do pomocy.

II. Obchody liturgiczne

 1. Msza św. w Wigilię, rano o godz. 8.00.
  W sobotę 24 grudnia, Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Według tradycji zasiadamy do stołu wigilijnego.
  Zadbajmy o duchowy wymiar przeżywania Wigilii: przez wspólną modlitwę rodzinną, czytanie fragmentu Ewangelii św. Łukasza z rozdziału 2 o Narodzeniu Pana Jezusa, dzielmy się opłatkiem oraz śpiewajmy kolędy.
  Przez dzień zachowajmy post od pokarmów mięsnych. Pasterka o godz. 24.00.
 1. W niedzielę 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia.     
 2. W gablotce oraz w przedsionku Kościoła, został przygotowany plan wizyty duszpasterskiej – Kolędy, która rozpocznie się po Świętach, w Simoradzu. Rodziny, które zamieszkały w minionym czasie na terenie naszej Parafii, pragnące przyjąć Kolędę, proszę o zgłoszenie w zakrystii po Mszach Świętych. 
 3. Dziękujemy Rodzinom, które zatroszczyły się o czystość Kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania Kościoła zapraszam kolejne wyznaczone Rodziny.

 

III Niedziela Adwentu

 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. we wtorek, 13 grudnia – wspomnienie świętej Łucji.
  2. w środę, 14 grudnia – wspomnienie świętego Jana od Krzyża.
  3. w piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia.
 2. W czasie adwentu Msze Święte roratnie odprawiane są od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. W soboty Roraty o godz. 7.00.

Zapraszamy do udziału w roratach młodych, dzieci i najmłodszych z lampionami.

 1. Od soboty, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część okresu adwentu. Liturgia tych dni przygotowuje nas bezpośrednio do przeżywania tajemnicy Wcielenia Syna Bożego.
 2. W przedsionku obok prasy katolickiej, został przygotowany plan wizyty duszpasterskiej – Kolędy, która rozpocznie się po Świętach, w Simoradzu.
 3. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość Kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 4. Parafialną Radę Duszpasterską zapraszam na spotkanie w piątek po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.30.
 5. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary. Kolekta z drugiej niedzieli miesiąca, przeznaczona jest na potrzeby Parafii.II Niedziela Adwentu

 1. W drugą niedziele adwentu modlitwą i ofiarą wspieramy Kościół na Wschodzie.
 2. W czasie adwentu Msze Święte roratnie odprawiane są od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. W soboty Roraty o godz. 7.00.

Zapraszamy do udziału w roratach młodych, dzieci i najmłodszych z lampionami.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. we wtorek, 6 grudnia – wspomnienie świętego Mikołaja. Po Mszy św. spotkanie ze Świętym patronem.
  2. w środę, 7 grudnia – wspomnienie świętego Ambrożego.
  3. w czwartek, 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Godzinie Łaski od 12:00 do 13.00. W tym dniu na Roraty, zapraszam uczniów klas III. Błogosławieństwo i wręczenie medalików.
 2. W sobotę na godzinę 10.00 zapraszam najmłodszych z rodzicami do wypieku świątecznych „Jakubowych pierników”.
 3. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 4. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

 

Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie

 

Na tegoroczny Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie Konferencja Episkopatu Ukrainy Kościoła Rzymskokatolickiego, przesłała list do wiernych Kościoła w Polsce.

 

 

(...) To już po raz dwudziesty trzeci Polacy spoglądają w stronę Wschodu, aby dać piękne świadectwo pamięci o żyjących tam katolikach, którzy mimo trudności i wielu przeciwności zachowali wiarę.

 

Jesteście z nami od 24 lutego, gdy rozpoczęła się wojna. Trudno jest dzisiaj podsumować w liczbach otrzymaną pomoc, ale jest ona wielka, tak jak wielkie są serca Polaków. Prosimy bądźcie nadal blisko nas! Ta nasza prośba, którą kierujemy do Kościoła w Polsce, jest apelem lęku i trwogi o przetrwanie. Tak więc dziękujemy kolejny raz za dar modlitwy i pomoc finansową, jaką wesprzecie nas w II Niedzielę Adwentu. Na dzień dzisiejszy, wdzięczność naszą możemy najskuteczniej wyrazić poprzez modlitwę za ludzi dobrej woli.

 

Rzymskokatoliccy Biskupi Ukrainy zebrani na plenarnym posiedzeniu Konferencji Episkopatu Ukrainy.

 

Ofiarę na ten cel można złożyć do puszki obok prasy katolickiej.

I Niedziela Adwentu

 1. W pierwszą niedzielę adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który będzie obchodzony pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Dziś – we wszystkich kościołach w Polsce, modlimy się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie.
 2. W czasie adwentu Msze Święte roratnie będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. W soboty Msz Św. roratnia o godz. 7.00.

Zapraszamy do udziału w roratach młodych, dzieci i najmłodszych z lampionami.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • w środę, 30 listopada – święto świętego Andrzeja, apostoła.
  • w sobotę 3 grudnia z okazji wspomnienia Św. Barbary, o godz. 11.00 Msza Św. w intencji Górników i ich Rodzin.
 2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek  i pierwsza sobota miesiąca.
  • w pierwszy piątek miesiąca Msza Święta wotywna ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.7.00.
  • okazja do spowiedzi w czwartek i w piątek od godz.16.30 oraz przed każdą Mszą św.
  • w pierwszą sobotę miesiąca Msza Św. wotywna ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o 7.30., wcześniej nabożeństwo różańcowe.
  • odwiedziny Czcigodnych wiekiem Parafian od 8.30.
 3. W przyszłą niedzielę, modlitwą i ofiarą wspieramy Kościół na Wschodzie.
 4. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość kościoła  w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.

 

 

Informacje Caritas - Akcja "Tak, POMAGAM!"

 

W dniach 2-3 grudnia 2022 r. (piątek, sobota), Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi organizuje w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce dwudziestą pierwszą ogólnopolską zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, POMAGAM!”.

 

Podczas zbiórki wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe  w przechowywaniu (cukier, olej, kasze, ryż, makaron, czekolada, ciastka, cukierki, herbata, kawa, itp.), z których Caritas będą mogły przygotować świąteczne paczki żywnościowe oraz posiłki.

 

Święta Bożego Narodzenia to bardzo ważny czas, kiedy każdemu potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu możemy pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami.

 

 

 

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 

 

 1. W ostatnią niedzielę roku liturgicznego obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata W dniu dzisiejszym, można uzyskać odpust zupełny, odmawiając Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu. Dzisiejsza uroczystość to diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży oraz święto patronalne Akcji Katolickiej.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. w poniedziałek, 21 listopada – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
  2. we wtorek, 22 listopada – wspomnienie świętej Cecylii, patronki śpiewu kościelnego.
  3. w czwartek, 24 listopada – wspomnienie świętych męczenników narodu wietnamskiego: Andrzeja Dung-Lac.
  4. w piątek 25 listopada kolejne Czuwanie Jakubowe o godzinie 17:00.
 3. W przyszłą niedzielę, 27 listopada, rozpoczyna się okres adwentu oraz nowy rok liturgiczny. Po Mszach Świętych pobłogosławienie opłatków na stół wigilijny.

Msza Św. z udziałem dzieci o godz. 11.30.

 1. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 2. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

XXXIII Niedziela Zwykła 

 

 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. w czwartek, 17 listopada – wspomnienie świętej Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,
  2. w piątek, 18 listopada – wspomnienie błogosławionej Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. W tym dniu z racji trzeciego piątku miesiąca oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu.
 2. W przyszłą niedzielę, 20 listopada, będziemy uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to dzień patronalny dla Akcji katolickiej oraz Światowy Dzień młodych.
 3. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość kościoła             w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 4. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby Parafii.

XXXI Niedziela Zwykła 

 

 1. Dzisiaj o godz. 15.00 modlitwa różańcowa z wypominkami za zmarłych.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. w poniedziałek różaniec z czytaniem wypominków za zmarłych o godz. 16.30.
  2. w środę, 9 listopada – święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym Biskupa Rzymu oraz matką i głową wszystkich kościołów świata,
  3. w czwartek, 10 listopada – wspomnienie świętego Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,
  4. w piątek, 11 listopada – wspomnienie świętego Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu obchodzimy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Msza Św. w intencji naszej Ojczyzny o godz.10.00. Na ten dzień, Ks. Biskup Ordynariusz naszej diecezji, udziela dyspensy od pokarmów mięsnych. Jednocześnie zobowiązuje wszystkich korzystających, do form pokuty w innym czasie.
  5. w sobotę, 12 listopada – wspomnienie świętego Jozafata, biskupa  i męczennika.
  6. w przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku będzie przeżywany pod hasłem "Solidarni z Ukrainą". Na Mszy Św. o godz.11.30 Jubileusz 25 - lecia złożenia ślubów zakonnych, będzie świętować nasz parafianka Siostra Benedykta, ze zgromadzenia S. Elżbietanek.
 3. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość Kościoła  w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 4. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary. Kolekta z drugiej niedzieli miesiąca, będzie przeznaczona na potrzeby Parafii.

XXXI Niedziela Zwykła 

 1. W ostatnią niedzielę października obchodzimy Uroczystość poświęcenia Kościoła własnego, którego data poświęcenia nie jest znana. Dziękujemy Bogu za naszą Świątynię. W modlitwie pamiętamy o wszystkich dobrodziejach i ofiarodawcach naszego Kościoła.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. we wtorek, 1 listopada - uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte tak jak w każdą niedzielę. O godz. 15.00 nabożeństwo za zmarłych z procesją po Starym i Nowym cmentarzu z wypominkami.
  2. w środę, 2 listopada - wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych –Dzień zaduszny. Msze Święta o 7.00 i 17.00. O godz.16.00 nabożeństwo za zmarłych z procesją po Starym i Nowym cmentarzu z wypominkami.

                             i.      Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpusty za zmarłych

                           ii.      Różaniec z wypominkami do soboty o godz.16.30 ( także w czwartek).

 1. Spowiedź Święta z okazji Wszystkich Świętych oraz z racji pierwszego piątku w poniedziałek od godz. 16.30 do 17.00.
 1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  1. w pierwszy piątek miesiąca Msza Święta wotywna ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.7.00.
  2. Wieczorna Adoracja Najświętszego sakramentu od godz. 20.00 do 21.00 prowadzona przez młodzież.
  3. w pierwszą sobotę miesiąca Msza Św. wotywna ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o 7.30., wcześniej nabożeństwo różańcowe.
  4. odwiedziny Czcigodnych wiekiem Parafian od 8,30.
 2. Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii. Wypominki roczne odczytywane są w niedzielę przed Mszą Św. o 11.30. Za zmarłych wypominanych będą odprawiane Msze Św.: w Dzień zaduszny o godz.17.00. oraz w każdą czwartą sobotę miesiąca.
 3. W sobotę po wieczornej Mszy Św. spotkanie dla uczniów klas VIII w ramach przygotowania do Bierzmowania
 4. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość Kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny. Słowa podziękowania składam wszystkim, którzy uporządkowali teren wokół Kościoła, za grabienie i wywóz liści z okazji Wszystkich Świętych.

 

ODPUSTY

 

 

 

Odpust czyli darowanie kar doczesnych za grzechy dla dusz w czyśćcu można uzyskać1 XI i 2 XI przez nawiedzenie kościoła odmówienie Ojcze nasz i Wierzę Boga oraz modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca św. Trzeba być po spowiedzi i przystąpić do Komunii św. Odpust za zmarłych można zyskać także do 8 listopada, nawiedzając cmentarz, modląc się za zmarłych i spełniając zwykłe warunki odpustu.                                                                     

Odpust jest cząstkowy lub zupełny, w zależności od tego, czy uwalnia od kary doczesnej w części lub całości. Odpust zupełny zapewnia darowanie człowiekowi przez Boga wszystkich kar doczesnych należnych za grzechy, odpuszczonych już co do winy w sakramencie pokuty. Uzyskanie odpustu zupełnego dla siebie pozwala uniknąć kar czyśćcowych, zaś otrzymanie odpustu zupełny za zmarłych ratuje dusze z czyśćca. Odpust cząstkowy natomiast zapewnia częściowe darowanie człowiekowi przez Boga kar doczesnych. Należy pamiętać, że wierny może uzyskiwać odpust cząstkowy lub zupełny tylko za siebie lub ofiarować go za zmarłego, ale za nikogo z żyjących, ponieważ każdy człowiek jest w stanie sam dokonać przemiany swojego życia i wypełnić warunki wymagane do otrzymania odpustu. Odpust zupełny można uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia, poza pozostającymi w obliczu śmierci, natomiast odpusty cząstkowe można uzyskiwać w ciągu jednego dnia wielokrotnie. Dusze, które doświadczają już chwały Nieba, wypraszają dla nas na ziemi potrzebne łaski. Wsparcie okazują również ci, którzy żyli wśród nas, i nigdy nie będą kanonizowani przez Kościół. Warto zatroszczyć się o zbawienie naszych bliskich zmarłych oraz tych nieznanych.

 

 

XXX Niedziela Zwykła 

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy, Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny pod hasłem „Będziecie moimi świadkami”. Modlitwą wspieramy wszystkich pracujących na misjach.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • we wtorek Czuwanie Jakubowe
  • w piątek, 28 października, przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 3. W ostatnią niedzielę października w kościołach, których data poświęcenia nie jest dokładnie znana, obchodzimy uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła własnego.
 4. Po Mszach Św. można zgłaszać intencje Mszy Św. na przyszły rok. W pierwszej kolejności wpisujemy intencje Jubileuszowe, Małżeńskie, Rodzinne.
 5. Z okazji zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych oraz modlitwy za zmarłych w listopadzie, przyjmowane są w zakrystii wypominki roczne i jednorazowe. Za zmarłych wypominanych, modlimy się na różańcu w czasie tygodnia modlitw za zmarłych. W każdą ostatnią sobotę miesiąca odprawiana jest Msza Św.
 6. Bóg zapłać za wykonane prace związane przy sprzątaniu ternu wokół Kościoła. W czwartek będzie możliwość wygrabienia pozostałych liści na cmentarzu oraz wokół Kościoła.
 7. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.

XXIX Niedziela Zwykła 

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”. Wspominając duchowe dziedzictwo Św. Jana Pawła II oraz rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową, wspieramy materialnie Fundacje „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Nabożeństwo różańcowe o godz. 15.00. Zapraszam do uczestniczenia  w nabożeństwach różańcowych w tygodniu oraz do modlitwy różańcowej w domach.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. w poniedziałek, 17 października – wspomnienie świętego Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
  2. we wtorek, 18 października – święto świętego Łukasza, ewangelisty, patrona pracowników Służby zdrowia.
  3. w czwartek, 20 października wspomnienie świętego Jana Kantego, patrona naszej diecezji oraz wszystkich pedagogów. Po nabożeństwie różańcowym, zapraszam na spotkanie Róże różańcowe.
  4. w piątek modlimy się do Bożego miłosierdzia.
  5. w sobotę, 22 października – wspomnienie świętego Jana Pawła II.
 3. W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzić w Kościele Światowy Dzień Misyjny, który rozpocznie Tydzień Misyjny.
 4. Od przyszłej niedzieli można zgłaszać intencje Mszy Św. na przyszły rok. W pierwszej kolejności zgłaszamy intencje Jubileuszowe, Małżeńskie, Rodzinne.
 5. Z okazji zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych oraz modlitwy za zmarłych w listopadzie, można składać w zakrystii wypominki roczne i jednorazowe. Proszę o uporządkowanie grobów, zadbanie o ważność miejsca pochówku. Pod koniec tygodnia będzie można wygrabić liście i złożyć je w wyznaczonym miejscu.
 6. Dziękujemy rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 7. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

XXVIII Niedziela Zwykła 

 1. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 15.00
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • w czwartek, 13 października – wspomnienie błogosławionego Honorata Koźmińskiego.
  • w czwartek ostatnie Nabożeństwo Fatimskie o godzinie 17:00.
  • w sobotę, 15 października – wspomnienie świętej Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Jest to Dzień Dziecka Utraconego. W modlitwie różańcowej będziemy modlić się za dzieci poczęte a nienarodzone oraz duchowo wspierać rodziców utrudzonych tym bolesnym doświadczeniem.
 3. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu, odprawiane są po Mszy Św. wieczornej o godz. 17.30. Do prowadzenia różańca zapraszam:
  • w poniedziałek Uczniów klas Szkół podstawowych.
  • w środę Dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii Św.
  • w piątek Młodzież klas VII i szkól średnich.
  • W pozostałe dni proszę o prowadzenie różańca Róże różańcowe.
 4. W sobotę o godz. 11.00. w Kościele Matki Bożej Królowej Polski w Pogórzu, młodzież klas pierwszych, szkół średnich, przyjmie Sakrament Bierzmowania. W piątek o godz. 19.00 spowiedź święta wraz z adoracją Najświętszego sakramentu.
 5. Spotkanie Służby Liturgicznej Ołtarza: sobota godz. 9.00. Zapraszam do służenia przy Ołtarzu chłopców z klas II i III.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”. Jak co roku, będzie można wesprzeć materialnie Fundacje „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 7. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość Kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 8. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary. Kolekta z dzisiejszej niedzieli. przeznaczona jest na potrzeby parafii.

XXVII Niedziela Zwykła 

 

 1. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godz. 15.00.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. we wtorek, 4 października – wspomnienie świętego Franciszka z Asyżu.
  2. w środę, 5 października – wspomnienie świętej Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
  3. w piątek, 7 października – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
 3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
  1. w pierwszy piątek miesiąca Msza Św. wotywna do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00. Okazja do spowiedzi z racji pierwszego piątku od godz. 16.30 oraz przed każdą Mszą Św.
  2. o godz. 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona apelem, którą poprowadzi młodzież.
 4. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu, będą odprawiane po Mszy Św. wieczornej o godz. 17.30. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej.
  1. Uczniów klas Szkół podstawowych zapraszam do prowadzenia różańca w poniedziałki.
  2. Dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii Św. zapraszam do prowadzenia różańca w środę.
  3. Młodzież do prowadzenia różańca w piątki.
  4. W pozostałe dni proszę o prowadzenie różańca Róże różańcowe.
 5. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość Kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 6. Kolekta z drugiej niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na potrzeby parafii.

XXVI Niedziela Zwykła 

 

 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. we wtorek, 27 września – wspomnienie świętego Wincentego a Paulo, prezbitera
  2. w środę, 28 września – wspomnienie świętego Wacława, męczennika,
  3. w czwartek, 29 września – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
  4. w piątek, 30 września – wspomnienie świętego Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła,
 2. W pierwszą sobotę miesiąca 1 października - Msza Św. wotywna ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 7. 30.
  1. Odwiedziny czcigodnych wiekiem parafian od godz. 8.30.
 3. Uczniów klas VIII zapraszam na spotkanie w środę po Mszy Św. o godz. 18.30 do salki na probostwie.
 4. Od 1 października ulegają zmiany odprawiania Mszy Św. wieczornych. W czasie jesienno-zimowym, Msze Św. będą odprawiane w tygodniu o godz. 17.00.
  1. Nabożeństwo różańcowe w tygodniu o 17.30., w niedziele o godz. 15.00.
 5. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość Kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 6. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary na potrzeby Kościoła.

XXV Niedziela Zwykła 

 

 1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się za pracowników radia i telewizji. Wspieramy diecezjalne radio Anioł Beskidów.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. we wtorek, 20 września – wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera i Towarzyszy.
  2. w środę, 21 września – święto świętego Mateusza, apostoła   i ewangelisty.
  3. w piątek, 23 września – wspomnienie świętego Pio.
  4. w sobotę, 24 września – święto Rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Bielsku – Białej.
 3. Rodziców uczniów klas III, zapraszamy na spotkanie w środę po Mszy Św. wieczornej.
 4. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość Kościół w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 5. Od 23 września rozpocznie się XXI Tydzień z Ewangelią, pod hasłem „TWARZĄ W TWARZ Z BOGIEM”. Bliższe informacje  o wydarzeniach w gablotce parafialnej
 6. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

XXIV Niedziela Zwykła 

 

 1. W dzisiejszą niedzielę w Cieszynie, odbywa się coroczna pielgrzymka ku czci świętego Melchiora Grodzieckiego. Rozpoczęcie uroczystości w kościele Św. Marii Magdaleny o godz. 15.00.
 2. W naszej Parafii obchodzimy Uroczystość dożynkową. Pragniemy dziękować Bogu za dar urodzajów tego roku a szczególnie za pracę rolników, ogrodników. Msza Święta dziękczynna o godz. 11.30.

Jako cała wspólnota chcemy spotkać się na pikniku, który rozpocznie się o godz. 14.00 na Placu Św. Jakuba. Z tej okazji zostały przygotowane liczne atrakcje. W imieniu wszystkich organizatorów, darczyńców, serdecznie zapraszamy Parafian, mieszkańców Iskrzyczyna i Simoradza na to spotkanie.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. w środę, 7 września – wspomnienie świętego Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika.
  2. w czwartek, 8 września – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
 2. W sobotę, 10 września, Jubileusz 25 - lecia złożenia ślubów zakonnych obchodzić będzie nasza Parafianka S. Benedykta Anna Drobek. Msza Święta w Kościele w Cieszynie u Sióstr Elżbietanek o godz. 10.00.
 3. W przyszłą niedzielę, 11 września, rozpoczynamy coroczny Tydzień Wychowania.
 4. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o czystość Kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 5. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary. Kolekta z drugiej niedzieli miesiąca przeznaczona będzie na cele Parafii.

 

 

 

Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej - 17 września 2022

 

W sobotę 17.09.2022 organizowana jest Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

Rozpoczęcie o godzinie 10:00 Drogą Krzyżową (od stacji „U Piłata”). O godzinie 12:30 Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa przy ołtarzu polowym połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Po Mszy świętej koncert uwielbienia. O godzinie 15:00 Nabożeństwo oddania rodzin pod opiekę Matki Bożej.

 

Zapisy na wyjazd w zakrystii Kościoła. Koszt wyjazdu około 50 zł.

XXIII Niedziela Zwykła 

 1. W dzisiejszą niedzielę w Cieszynie, odbywa się coroczna pielgrzymka ku czci świętego Melchiora Grodzieckiego. Rozpoczęcie uroczystości w kościele Św. Marii Magdaleny o godz. 15.00.
 2. W naszej Parafii obchodzimy Uroczystość dożynkową. Pragniemy dziękować Bogu za dar urodzajów tego roku a szczególnie za pracę rolników, ogrodników. Msza Święta dziękczynna o godz. 11.30.

Jako cała wspólnota chcemy spotkać się na pikniku, który rozpocznie się o godz. 14.00 na Placu Św. Jakuba. Z tej okazji zostały przygotowane liczne atrakcje. W imieniu wszystkich organizatorów, darczyńców, serdecznie zapraszamy Parafian, mieszkańców Iskrzyczyna i Simoradza na to spotkanie.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. w środę, 7 września – wspomnienie świętego Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika.
  2. w czwartek, 8 września – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
 2. W sobotę, 10 września, Jubileusz 25 - lecia złożenia ślubów zakonnych obchodzić będzie nasza Parafianka S. Benedykta Anna Drobek. Msza Święta w Kościele w Cieszynie u Sióstr Elżbietanek o godz. 10.00.
 3. W przyszłą niedzielę, 11 września, rozpoczynamy coroczny Tydzień Wychowania.
 4. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o czystość Kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 5. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary. Kolekta z drugiej niedzieli miesiąca przeznaczona będzie na cele Parafii.

 

Informacje diecezjalne

Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej - 17 września 2022

 

W sobotę 17.09.2022 organizowana jest Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

Rozpoczęcie o godzinie 10:00 Drogą Krzyżową (od stacji „U Piłata”). O godzinie 12:30 Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa przy ołtarzu polowym połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Po Mszy świętej koncert uwielbienia. O godzinie 15:00 Nabożeństwo oddania rodzin pod opiekę Matki Bożej.

 

Zapisy na wyjazd w zakrystii Kościoła. Koszt wyjazdu około 50 zł.

 

XXII Niedziela Zwykła 

 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. w poniedziałek, 29 sierpnia – wspomnienie męczeństwa świętego Jana Chrzciciela,
  2. sobotę, 3 września – wspomnienie świętego Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  1. w pierwszy piątek miesiąca Msza Św. wotywna do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00. Okazja do spowiedzi z racji pierwszego piątku oraz nowego roku szkolnego od godz. 17.30 oraz przed każdą Mszą Św. w tygodniu.
  2. w sobotę nabożeństwo pierwszo sobotnie o godz. 7.00
  3. odwiedziny czcigodnych wiekiem parafian od godz. 8.30.
 3. W czwartek 1 września, rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msza Św. o Boże Błogosławieństwo dla dzieci, młodzieży, nauczycieli, wychowawców o godz.8.00.
 4. W przyszłą niedzielę, 4 września, odbędzie się coroczna pielgrzymka do Cieszyna ku czci świętego Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika. Rozpoczęcie uroczystości w kościele Św. Marii Magdaleny w Cieszynie o godz. 15.00.
 5. W pierwszą niedzielę miesiąca 4 września w naszej Parafii odbędzie się Uroczystość dożynkowa. Pragniemy dziękować Bogu za dar urodzajów tego roku a szczególnie za pracę rolników, ogrodników. Msza Święta dziękczynna o godz. 11.30.

Jako cała wspólnota chcemy spotkać się na pikniku, który rozpocznie się o godz. 14.00 na Placu Św. Jakuba. Z tej okazji zostały przygotowane liczne atrakcje. W imieniu wszystkich organizatorów, darczyńców, serdecznie zapraszam mieszkańców Iskrzyczyna i Simoradza na to spotkanie.

 1. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość Kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 2. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

 

Informacje diecezjalne

Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej - 17 września 2022

 

W sobotę 17.09.2022 organizowana jest Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

Rozpoczęcie o godzinie 10:00 Drogą Krzyżową (od stacji „U Piłata”). O godzinie 12:30 Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa przy ołtarzu polowym połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Po Mszy świętej koncert uwielbienia. O godzinie 15:00 Nabożeństwo oddania rodzin pod opiekę Matki Bożej.

 

Zapisy na wyjazd w zakrystii Kościoła. Koszt wyjazdu około 50 zł.

 

XXI Niedziela Zwykła 

 1. W dzisiejszą niedzielę kazania wygłosi ks. Grzegorz Drewniak misjonarz, pracujący w Tanzanii. Po Mszach Św. można wesprzeć Jego misyjną posługę, składając ofiarę do puszki.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • w poniedziałek, 22 sierpnia - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej.
  • w środę, 24 sierpnia - święto świętego Bartłomieja, apostoła.
  • w czwartek 25 sierpnia Czuwanie Jakubowe o godzinie 17:00.
  • w piątek, 26 sierpnia - uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W tym dniu nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  • w sobotę, 27 sierpnia - wspomnienie świętej Moniki.
 3. Od przyszłego tygodnia troskę o czystość Kościoła przejmują Parafianie z Simoradza. W gablotce znajduje się grafik na kolejny okres. Bóg zapłać Parafianom z Iskrzyczyna za troskę o czystość Kościoła w minionym czasie.
 4. Za tydzień w niedzielę odbędzie zaplanowana akcja oddawania krwi. Krwiobus będzie podstawiony na Placu Św. Jakuba od godz. 9.00 do 13.00.
 5. W pierwszą niedziele września odbędzie się uroczystość dożynkowa w naszej parafii. Z tej okazji zaplanowano piknik parafialny od godz. 14.00. Panie, które mogłyby upiec ciasta prosimy o zgłoszenie w zakrystii.

Uroczystość Świętego Maksymiliana Marii Kolbego 

 1. W dzisiejszą niedzielę w naszej diecezji obchodzimy uroczystość świętego Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana, męczennika, głównego patrona diecezji bielsko-żywieckiej.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. w poniedziałek, 15 sierpnia - Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Na Mszach Świętych, poświęcenie ziół i kwiatów.
  2. w środę, 17 sierpnia - Wspomnienie świętego Jacka, prezbitera.
  3. w piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia.
  4. w sobotę, 20 sierpnia - wspomnienie świętego Bernarda, opata  i doktora Kościoła. W tym dniu w Kościele Matki Bożej Frydeckiej na Trzycatku odbędzie się Msza Św. Trzech Narodów. Początek nabożeństwa o godz. 9.00.
 3. W przyszłą niedzielę kazania wygłosi ks. Grzegorz Drewniak, pochodzący z naszej diecezji, pracujący na misjach w Tanzanii w diecezji Mugeta.
 4. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość Kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 5. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

XIX Niedziela Zwykła 

 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. w poniedziałek, 8 sierpnia - wspomnienie świętego Dominika, prezbitera.
  2. we wtorek, 9 sierpnia - święto świętej Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy,
  3. w środę, 10 sierpnia - święto świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  4. w czwartek, 11 sierpnia - wspomnienie świętej Klary. W tym dniu na Jasnej Górze, będzie sprawowana Eucharystia na zakończenie diecezjalnej pieszej pielgrzymki o godz. 14.00 pod przewodnictwem ks. Biskupa ordynariusza.
  5. w sobotę 13 sierpnia Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00.
 2. W przyszłą niedzielę, 14 sierpnia, w naszej diecezji obchodzić będziemy uroczystość świętego Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika. Modlimy się w intencji naszej diecezji.
 3. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 4. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

 

 

 

Zaproszenie Księdza Biskupa Bielsko-Żywieckiego na Uroczystości ku czci Świętego Maksymiliana w Oświęcimiu - 14 sierpnia 2022.

 

 

Drodzy Diecezjanie,

 

Serdecznie zapraszam na uroczystości ku czci naszego głównego Patrona Diecezji, św. Maksymiliana. Odbędą się one w Oświęcimiu, 14 sierpnia 2022 roku.

 

Uroczystości rozpoczną się w kościele św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu o godzinie 8:30, skąd wyruszy procesja do byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz. Podobne nabożeństwo upamiętniające śmierć św. Maksymiliana zostanie odprawione o godzinie 8:00 kościele Ojców Franciszkanów w Harmężach, po którym również wyruszy procesja do KL Auschwitz.

 

Eucharystia będzie celebrowana o godzinie 10:30 przy Bloku 11, na terenie KL Auschwitz.

 

 

Zapraszam i błogosławię Pielgrzymom.

 

† Roman PINDEL Biskup Bielsko-Żywiecki

 

 

Niech Św. Jakub całej naszej wspólnocie parafialnej oraz wszystkim przybyłym gościom oraz pielgrzymom wyprasza u Boga potrzebne łaski.

XVIII Niedziela Zwykła 

 1. Liturgiczne obchody tygodnia;
  1. w poniedziałek, 1 sierpnia - wspomnienie świętego Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu rozpoczynamy miesiąc trzeźwości i abstynencji.
  2. we wtorek, 2 sierpnia, spełniając zwykłe warunki, można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli.
  3. czwartek, 4 sierpnia - wspomnienie świętego Jana Marii Vianneya, prezbitera.
  4. sobotę, 6 sierpnia - święto Przemienienie Pańskiego. W tym dniu w Wilamowicach zostanie celebrowana Eucharystia na rozpoczęcie pieszej diecezjalnej pielgrzymki na Jasną Górę.
 2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  1. w pierwszy piątek miesiąca Msza Św. wotywna do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00. Okazja do spowiedzi z racji pierwszego piątku od godz. 17.30 oraz przed każdą Mszą Św.
  2. w sobotę nabożeństwo pierwszo sobotnie o godz. 7.00
  3. odwiedziny czcigodnych wiekiem parafian od godz. 8.30.
 3. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 4. Słowa podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie i przeżycie parafialnego odpustu; Strażakom OSP, Służbie Liturgicznej ołtarza, Parafianom którzy uporządkowali teren wokół Kościoła i probostwa. Bóg zapłać za zorganizowanie kolejnego wypieku Kołaczy Jakubowych oraz wszystkim którzy złożyli ofiary i produkty spożywcze i na ten cel.

 

 

Niech Św. Jakub całej naszej wspólnocie parafialnej oraz wszystkim przybyłym gościom oraz pielgrzymom wyprasza u Boga potrzebne łaski.

XVII Niedziela Zwykła 

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość odpustową ku czci Św. Jakuba Apostoła. Kazania wygłosi ks. Roman Grajczyk. Suma odpustowa z procesją wokół Kościoła o godz. 11.30.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • w poniedziałek, 25 lipca - święto świętego Jakuba, apostoła. W naszej parafii Wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie o godz. 8.00. Czuwanie Jakubowe o godz. 17.00 oraz Msza Św. W gablotce zostały umieszczone godziny adoracji z planem ulic.
  • we wtorek, 26 lipca - wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny,
  • w piątek, 29 lipca - wspomnienie Świętych: Marty, Marii i Łazarza.
 3. Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę naszej diecezji na Jasną Górę. Bliższe informacje o zapisach na plakacie w gablotce.
 4. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o czystość Kościoła. Do sprzątania prosimy kolejne wyznaczone Rodziny.
 5. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

 

 

Niech Św. Jakub całej naszej wspólnocie parafialnej oraz wszystkim przybyłym gościom oraz pielgrzymom wyprasza u Boga potrzebne łaski.

XVI Niedziela Zwykła 

 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. w piątek, 22 lipca - święto świętej Marii Magdaleny,
  2. w sobotę, 23 lipca - święto świętej Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
 2. W przyszłą niedzielę 24 lipca, będziemy przeżywać Odpust ku czci św. Jakuba Apostoła.
  1. uroczysta Suma z procesją wokół Kościoła o godz.11.30. Zapraszam do udziału w procesji: Służbę Liturgiczną, dzieci do sypania kwiatów, Panie w strojach regionalnych. Strażaków proszę o przygotowanie i niesienie baldachimu.
  2. od godz. 9.00 do 13.00 zaplanowano akcje krwiodawstwa w Parafii. Ambulans z opieką medyczną będzie podstawiony na Placu Św. Jakuba. Zapraszam do udziału w tej bezcennej akcji, jakim jest oddawanie krwi.
  3. produkty spożywcze na pieczenie Kołaczy jakubowych można składać do środy. Kołacze Jakubowe będą rozprowadzane w sobotę o godz.10.00 na probostwie. Pozyskane środki będą przeznaczone na cel Parafii.
  4. błogosławieństwo pojazdów z okazji Patrona kierowców Św. Krzysztofa w sobotę po wieczornej Mszy Św. oraz w niedzielę po Mszach Św. o godz. 8.00 i 10,00.
 3. W dniu 25 lipca tj. poniedziałek w Parafii odbywać się będzie wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. W gablotce zostały umieszczone godziny adoracji z planem ulic.
 4. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o czystość Kościoła. Do sprzątania prosimy kolejne wyznaczone Rodziny.

 

Wszystkim wypoczywającym na urlopach i wakacjach życzę szczęśliwego czasu. Przybyłym gościom wielu łask Bożych za wstawiennictwem Św. Jakuba Apostoła.

XV Niedziela Zwykła 

 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • w poniedziałek, 11 lipca - święto świętego Benedykta, patrona Europy.
  • we worek, 12 lipca - wspomnienie świętego Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.
  • w środę, 13 lipca Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00.
  • w piątek, 15 lipca - wspomnienie świętego Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.
  • w sobotę, 16 lipca - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel- Matki Bożej Szkaplerznej.
 2. Uroczystość odpustową ku czci Św. Jakuba Apostoła, będziemy obchodzić 24 lipca. Tak jak w ubiegłych latach, w przeddzień odpustu, pragniemy zorganizować pieczenie „Kołaczy Jakubowych”. Produkty na ten cel będzie można składać od 10 lipca w przedsionku Kościoła lub w zakrystii. ( cukier, mąka, masło, jajka i inne produkty do pieczenia)
 3. W uroczystość odpustową w naszej Parafii, będzie przeprowadzona Akcja oddawania Krwi. Już dziś prosimy o udział do tej bezcennej akcji.
 4. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny. W najbliższym tygodniu przed uroczystością odpustową zapraszam chętnych Parafian w uporządkowaniu ternu wokół Kościoła.
 5. Wszystkim gościom oraz wypoczywającym na wakacjach, życzymy pięknego i bezpiecznego czasu.
 6. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary. Kolekta z drugiej niedzieli miesiąca, przeznaczona jest na potrzeby Parafii.

XIV Niedziela Zwykła 

 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
 • w środę, 6 lipca - wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy,
 • w pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o dar nowych powołań.
 • w piątek, 8 lipca - wspomnienie świętego Jana z Dukli, prezbitera.
 1. Uroczystość odpustową ku czci Św. Jakuba Apostoła, będziemy obchodzić 24 lipca. Tak jak w ubiegłych latach, w przeddzień odpustu, pragniemy zorganizować pieczenie „Kołaczy Jakubowych”. Produkty na ten cel będzie można składać od 10 lipca w przedsionku Kościoła lub w zakrystii.
 2. W uroczystość odpustową w naszej Parafii, będzie przeprowadzona Akcja oddawania Krwi. Już dziś prosimy o udział do tej bezcennej akcji.
 3. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość kościoła                                      w  minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone         rodziny.
 4. Wszystkim gościom oraz wypoczywającym na wakacjach, życzymy pięknego i bezpiecznego czasu.
 5. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

 

XIII Niedziela Zwykła 

 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • we wtorek, 28 czerwca - wspomnienie świętego Ireneusza, biskupa i męczennika.
  • w środę, 29 czerwca - uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 2. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca.
  • w pierwszy piątek miesiąca Msza Św. wotywna do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00. Okazja do spowiedzi z racji pierwszego piątku od godz. 17.00 oraz przed każdą Mszą Św.
  • w pierwszą sobotę Msza Św. wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 7.30. wcześniej nabożeństwo pierwszo sobotnie.
  • Odwiedziny czcigodnych wiekiem parafian od godz. 8.30.
 3. Uroczystość odpustową ku czci Św. Jakuba Apostoła, będziemy obchodzić 24 lipca. Tak jak w ubiegłych latach pragniemy zorganizować pieczenie „Kołaczy Jakubowych”. Produkty na ten cel będzie można składać od 10 lipca.
 4. W uroczystość odpustową w naszej Parafii, będzie przeprowadzona Akcja oddawania Krwi. Już dziś prosimy o zgłoszenia do tej bezcennej akcji.
 5. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 6. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

 

W naszej diecezji powstała inicjatywa Duchowej Adopcji Rodzin. Polega ona na otoczeniu, przez różne grupy, modlitwą małżeństw i rodzin przeżywających trudności. W to dzieło włączyły również siostry z zakonów kontemplacyjnych z terenu naszej diecezji. W gablotce zostały adresy zakonów do których można zgłaszać intencje.

XII Niedziela Zwykła 

 1. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Nabożeństwo czerwcowe z procesją wokół Kościoła w poniedziałek, środę, piątek o godz. 17.30.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • we wtorek, 21 czerwca - wspomnienie świętego Alojzego Gonzagi, zakonnika,
  • w czwartek uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela
  • w piątek, 24 czerwca - uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • w sobotę, 25 czerwca - wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  • kolejne Czuwanie Jakubowe o godzinie 17:00.
 3. W czwartek w naszym Kościele o godz. 14.00 odbędzie się „Spotkanie na szlaku”, na które zaprasza Muzeum Św. Jana Sarkandra oraz Uniwersytet III wieku ze Skoczowa.
 4. W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na Mszę świętą dziękczynną o godz. 8.00.
 5. W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej zapraszam na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską.
 6. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się czystość Kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 7. Bóg zapłać za składane ofiary.

Uroczystość Najświętszej Trójcy 

 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. w poniedziałek, 13 czerwca - wspomnienie świętego Antoniego z Padwy. W tym dniu zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, rozpoczęcie o godz. 18.00.
  2. we wtorek, 14 czerwca - wspomnienie błogosławionego Michała Kozala,
  3. W czwartek, 16 czerwca - uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.
  4. w piątek, 17 czerwca - wspomnienie świętego Brata Alberta Chmielowskiego. Z racji trzeciego piątku miesiąca modlimy się do Bożego Miłosierdzia.
 2. W tym roku procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy odbędzie się w Iskrzyczynie. Rozpoczęcie procesji przy Ulicy Mirów 25, następnie przejście główną ulicą aż do strażnicy OSP, gdzie będzie sprawowana Msza Św. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy na trasie Procesji, Strażaków do niesienia baldachimu, dzieci do sypania kwiatów, Służbę liturgiczną ołtarza. Nasze domy udekorujmy emblematami oraz obrazami religijnymi aby uczcić obecność Najświętszego Sakramentu.
 3. W oktawie Bożego Ciała Procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Kościoła o godz. 17.30.
 4. Nabożeństwo czerwcowe odprawiamy w poniedziałki, środy, piątki, soboty o godz. 17.30 przed Msza Św. wieczorną.
 5. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 6. Bóg zapłać za składane ofiary. Kolekta z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszego Kościoła.
 7. Obecnie odnawiane jest tabernakulum. Renowacji zostanie poddana mensa. Przewidziany koszt prac ma wynieść 23 000 zł. W domku jakubowym trwa wykończenie wnętrza pokoju dla pielgrzymów.

 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 

 1. W dniu dzisiejszym w kościele Św. Piotra i Pawła w Skoczowie, odbywa się doroczna pielgrzymka ku czci świętego Jana Sarkandra. Początek o godzinie 10:30 w kościele parafialnym, skąd wyruszy procesja na Kaplicówkę. Kończy się okres wielkanocny.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. w poniedziałek, 6 czerwca - święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Jest to Misyjny Dzień Chorych. Modlitwą i ofiarą wspieramy Dom Matki i Dziecka.
  2. we wtorek, 7 czerwca - wspomnienie Błogosławionego Michała Tomaszka, prezbitera i męczennika, pochodzącego z naszej diecezji.
  3. w środę, 8 czerwca - wspomnienie świętej Jadwigi Królowej,
  4. w czwartek, 9 czerwca - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
  5. w sobotę, 11 czerwca - wspomnienie świętego Barnaby, apostoła.
 3. W przyszłą niedzielę, 12 czerwca, przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu kończy się praktyka spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.
 4. Uroczystość Bożego Ciała odbędzie się w dniu 16 czerwca. Uroczystą procesję planujemy w tym roku w Iskrzyczynie. Rozpoczęcie procesji przy ul. Mirów 25 a zakończenie przy strażnicy OSP Mszą Św. Proszę o przygotowanie Ołtarzy na trasie.
 5. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 6. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary. Kolekta z drugiej niedzieli miesiąca przeznaczona będzie potrzeby parafii.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy Św. o godz. 10.00 uczniowie klas III przystąpią do Pierwszej Komunii Św. W ramach białego tygodnia oraz w duchu dziękczynienia za dar przyjęcia Komunii Św. zapraszam na nabożeństwa o godz. 17.30.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. w poniedziałek, 30 maja - wspomnienie świętego Jana Sarkandra.
  2. we wtorek, 31 maja - święto Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny. Ostanie nabożeństwa majowe.
  3. w środę, 1 czerwca - wspomnienie świętego Justyna, męczennika. W Dniu Dziecka pamiętamy w modlitwach o wszystkich najmłodszych. Rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. W tym tygodniu przypadają; pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się za kapłanów i osoby życia konsekrowanego, a także prosimy o dar powołań do służby Bożej w Kościele. Msza Św. w tym dniu o godz. 7.00 i 18.00.

W pierwszy piątek miesiąca Msza Św. wotywna do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00. Okazja do spowiedzi z racji pierwszego piątku od godz. 17.00 oraz przed każdą Mszą Św.

W sobotę Msza Św. wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 7.30. wcześniej nabożeństwo pierwszo sobotnie.

Odwiedziny czcigodnych wiekiem parafian od godz. 8.30.

 1. Codziennie odmawiamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która będziemy obchodzić w przyszłą niedziele.
 2. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość Kościoła w minionym tygodniu oraz Rodzicom pierwszokomunijnym. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 3. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

VI Niedziela Wielkanocna 

 1. W dniu dzisiejszym wspominamy rocznicę wizyty Św. Jana Pawła II w Skoczowie na Kaplicówce.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje,
  • w poniedziałek – nabożeństwo majowe o godz. 17.30 Msza Św. o godz. 18.00 w Kościele. Modlitwy przy Krzyżu w Iskrzyczynie o godz. 18.30.
  • we wtorek – nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Msza Św. o godz.18.00. Modlitwy przy Krzyżu katyńskim w Simoradzu o godz. 18.30.
  • w środę Czuwanie Jakubowe o godz. 17.00.
 3. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • we wtorek, 24 maja - wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
  • w czwartek, 26 maja - wspomnienie świętego Filipa Nereusza, prezbitera. W tym dniu modlimy się za wszystkie Mamy z okazji przypadającego ich święta.
  • w piątek, 27 maja, rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 4. W sobotę, 28 maja o godzinie10:00 w kościele katedralnym świętego Mikołaja w Bielsku-Białej, Ksiądz Biskup Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu. Kandydatów do święceń polecamy Panu Bogu w modlitwie.
 5. W przyszłą niedzielę 29 maja, przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy Św. o godz. 10.00 uczniowie z klas III przystąpią do I Komunii Św. W sobotę o godz. 10.00 spowiedź święta dla dzieci i rodziców.
 6. W poniedziałek i w środę o godz. 19.00 spotkania w Kościele.
 7. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 8. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

V Niedziela Wielkanocna 

 1. Trwamy w okresie wielkanocnym. W miesiącu maju pamiętamy  o nabożeństwach majowych, które odprawiamy w poniedziałki, środy, piątki, soboty o godz. 17.30. We wtorki i czwartki po porannej Mszy Św.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • w poniedziałek, 16 maja - święto świętego Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.
  • w piątek, 20 maja, modlitwy się do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca.
  • w sobotę, 21 maja - wspomnienie świętego Jana Nepomucego, prezbitera i męczennika.
 3. W przyszłą niedzielę, 22 maja, przypada rocznica pobytu Św. Jana Pawła II na terenie naszej diecezji.
 4. Pierwsza Komunia Św. odbędzie się 29 maja na Mszy Św. o godz. 10.00.
 5. Do renowacji zostało przekazane tabernakulum. Wykonane prace zostaną pokryte ze środków naszej Parafii. Bóg zapłać za składane ofiary na Parafię oraz na ten cel.
 6. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.

IV Niedziela Wielkanocna 

 1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza. W Kościele rozpoczyna się Tydzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:                           
  • w poniedziałek, 9 maja - uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski,     
  • w sobotę, 14 maja - święto świętego Macieja, apostoła. Jest to dzień patronalny Papieskiego Dzieła świętego Piotra apostoła.
 3. W piątek 13 maja, Czuwanie Fatimskie o godzinie 18:00.
 4. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość Kościoła kościół w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.           
 5. Parafia organizuje wyjazd dla młodych Lednica 2000 w ramach czuwania młodzieży w Lednicy/Gniezna. Zgłoszenia w zakrystii po Mszach Św. Są wolne miejsca.
 6. Wyjazd do Doliny Kłodzkiej w piątek o godz. 7.00.
 7. Bóg zapłać za składane Ofiary na potrzeby naszego Kościoła. Duchowo i materialnie wspieramy diecezjalne radio Anioł Beskidów. Do puszki można złożyć ofiarę na ten cel.

III Niedziela Wielkanocna 

 1. W dniu 1 maja, modlimy się o Boże błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy. Pamiętamy również o tych, którzy tej pracy zostali pozbawieni. Rozpoczynamy Tydzień biblijny.

Nabożeństwa majowe odprawiane będą w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki, soboty o godz. 17.30 We wtorki i czwartki po porannej Mszy Św.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. w poniedziałek, 2 maja - wspomnienie świętego Atanazego, biskupa i doktora Kościoła,
  2. we wtorek, 3 maja - uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Św. tak jak w każdą niedzielę.
  3. w środę, 4 maja - wspomnienie świętego Floriana, męczennika. W modlitwie pamiętamy o Strażakach z okazji ich Święta.
  4. w piątek, 6 maja - święto Świętych apostołów Filipa i Jakuba.
 2. W tym tygodniu przypadają; pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się za kapłanów i osoby życia konsekrowanego, a także prosimy o dar powołań do służby Bożej w Kościele. Msza Św. w tym dniu o 18.00.

W pierwszy piątek miesiąca Msza Św. wotywna do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00. Okazja do spowiedzi z racji pierwszego piątku od godz. 17.00.

W sobotę Msza Św. wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 7.30. wcześniej nabożeństwo pierwszo sobotnie.

Odwiedziny czcigodnych wiekiem parafian o od godz. 8.30.

 1. W przyszłą niedziele, modlitwą i ofiarą będziemy wspierać diecezjalne radio Anioł Beskidów.
 2. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość Kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 3. Osoby, które zapisały się na wyjazd do Doliny Kłodzkiej prosimy o dokonanie wpłaty i podanie danych do ubezpieczenia, Wpłaty można dokonać w tygodniu w zakrystii.
 4. Kolekta z przyszłej, drugiej niedzieli miesiąca, będzie przeznaczona na potrzeby Parafii. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego 

 1. Druga niedziela po Wielkanocy obchodzona jest jako Niedziela Jest to zarazem święto patronalne Caritas. Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia.

Godzina miłosierdzia z koronką o godz. 15.00. Dzisiaj można uzyskać odpust:

"Udziela się odpustu zupełnego na zwykłych warunkach (spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach papieskich) wiernemu, który w II Niedzielę Wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego, w jakimkolwiek kościele lub kaplicy, z sercem całkowicie wolnym od wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, choćby powszedniego, weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówi przed Najświętszym Sakramentem Eucharystii, wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, modlitwę «Ojcze nasz» i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. «Jezu Miłosierny, ufam Tobie»).

Udziela się odpustu cząstkowego wiernemu, który – przynajmniej z sercem skruszonym – skieruje do Pana Jezusa Miłosiernego jedno z prawnie zatwierdzonych pobożnych wezwań."

 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. w poniedziałek, 25 kwietnia - święto świętego Marka, ewangelisty,
  2. we wtorek, 26 kwietnia - uroczystość świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  3. w piątek, 29 kwietnia - święto świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Jest to zarazem Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.
  4. W sobotę, 30 kwietnia, z bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie wyruszy piesza pielgrzymka diecezjalna do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Początek celebracją Eucharystii o godzinie 12:00. Natomiast zakończenie pielgrzymki odbędzie się w Łagiewnickim sanktuarium Bożego Miłosierdzia we wtorek, 3 maja, o godzinie 15:00 modlitwą Koronki oraz Msza świętą.
 2. Za tydzień, 1 maja, przypada 3. niedziela wielkanocna, która jest obchodzona jako Niedziela biblijna. Rozpoczynamy maryjne nabożeństwa majowe.
 3. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 4. Parafia organizuje wyjazd na czuwanie dla młodych Lednica 2000 - na Polach Lednickich/ Gniezna dnia 4 czerwca. Spotkanie organizacyjne oraz zgłoszenia w piątek po Msz Św. wieczornej w salce.
 5. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 

 1. Rozpoczęliśmy czas Wielkanocy pamiątkę Zmartwychwstania Pańskiego. Jednym ze znaków tego okresu jest zapalony Paschał. Niech płonące Światło tej wielkanocnej świecy, oświeca drogi naszego, chrześcijańskiego życia i prowadzi za Zmartwychwstałym Jezusem Chrystusem.
 2. W poniedziałek wielkanocny Msze Św. tak jak w każdą niedzielę. Modlitwą i ofiarą wspieramy katolickie uczelnie.
 3. Osiem pierwszych dni od Zmartwychwstania Pańskiego, stanowi oktawę wielkanocną. Obchodzi się je jako Uroczystości Pańskie. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego, któremu oddamy cześć w przyszłą Niedzielę Bożego Miłosierdzia.
 5. Składam podziękowanie wszystkim parafianom, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeżywanie Świętego Triduum Paschalnego: wykonanie dekoracji, Służbie liturgicznej, kościelnym, Strażakom z Simoradza i Iskrzyczyna, adorującym Najświętszy Sakrament.
 6. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość Kościoła w Wielkim Tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 7. W piątek po Mszy Św. wieczornej spotkanie Rodziców - uczniów klas III przygotowujących się do I Komunii Św.
 8. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

 

Chrystus Zmartwychwstał. Prawdziwie Zmartwychwstał. Alleluja!

 

Niedziela Palmowa - Męki Pańskiej 

 1. Niedziela Palmowa Męki Pańskiej rozpoczyna uroczystości Wielkiego Tygodnia.
 2. W poniedziałek odwiedziny czcigodnych wiekiem Parafian z Komunią Święta od godz. 15.00
 3. Okazja do spowiedzi świętej  w poniedziałek od godz. 17 do 18.

We wtorek od 7.30 do 9.00 . Od 17.00 do 18. 00

W środę od 16 do 18.00

 1. W czasie Triduum istnieje możliwość zyskania odpustu zupełnego przez wszystkich, którzy wypełnią zwykłe warunki odpustu oraz przez pobożny udział w Liturgii Świętego Triduum.
 2. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do 21.00.
 3. Wielki Piątek pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa. Obowiązuje post ścisły. Zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, aż do celebracji Wigilii Paschalnej.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy od godz. 8.00.

Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 11.00.

Godzina Konania z nowenną do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

Droga Krzyżowa o godz. 17.30.

Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Ofiara składana przy adoracji Krzyża przeznaczona jest na Boży Grób w Jerozolimie.

Droga krzyżowa dla młodzieży o 21:00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 23.00.

 1. Wielka Sobota - adoracja Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie od godz. 8.00.

Błogosławienie pokarmów wielkanocnych o godz. 10.00 11.00 12.00 13.00.

 1. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.00 połączona z Procesją rezurekcyjną. Na liturgię przynosimy świece. Strażaków proszę o niesienie baldachimu i honorową straż przy Bożym Grobie.
 2. Bardzo proszę o Adorację Najświętszego Sakramentu w Wielki Piątek                    i Sobotę. Zapisy na liście w przedsionku Kościoła.
 3. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość kościoła                        w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 4. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary na cele Parafii oraz na kwiaty do Bożego Grobu.

V Niedziela Wielkiego Postu 

 1. Rozważamy misterium Męki i Śmierci Pana Jezusa. Dzisiaj nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15.30.

Droga Krzyżowa w piątki o godz.18.00. Okazja do sakrament pokuty pól godziny przed każdą Mszą Świętą.

 1. Za tydzień Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy Św. Procesja z palmami wokół kościoła o godz. 11.30. Na tę okazję Młodzież przygotowała dzisiaj gałązki palm.
 2. W sobotę od godz. 10 do 12 proszę chętnych Parafian, do wygrabienia liści po zimie wokół Kościoła, parkingu i probostwa.
 3. Od 1 kwietnia o czystość Kościoła dbają Parafianie z Iskrzyczyna. Dziękujemy rodzinom, które zadbały o sprzątanie Świątyni w minionym tygodniu. Zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 4. Odwiedziny czcigodnych wiekiem parafian z Komunią Św. przed Świętami w Wielki Poniedziałek 11 kwietnia od godz. 15.00.
 5. Na kwiaty do Bożego grobu można złożyć ofiarę do puszki. Bóg zapłać.
 6. Wielkopostna Droga Krzyżowa w intencji pokoju na Ukrainie odbędzie się 9 kwietnia 2022 r. na terenie byłego niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Nabożeństwo rozpocznie się 9 kwietnia o godz. 14:00 przy bramie byłego obozu w Brzezince. O godz. 17.00 sprawowana będzie Msza św. w kościele parafialnym w Brzezince.

IV Niedziela Wielkiego Postu 

 1. W dzisiejszą niedzielę, rozpoczynamy rekolekcje Wielkiego Postu, które poprowadzi ks. Dariusz Chrostowski – z Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Rekolekcjonistę oraz czas rekolekcji polecamy modlitwie Parafian. Program rekolekcji dostępny jest w gablotce parafialnej oraz obok prasy katolickiej. W poniedziałek, wtorek, środę na godz. 10.00 prosimy dzieci od klas 1 do 6. Uczniowie będą dowożeni autokarem. Młodzież szkół średnich prosimy na spotkanie w poniedziałek i wtorek o godz. 19.00.
 2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek, pierwsza sobota miesiąca.
  • w pierwszy piątek miesiąca Msza Święta wotywna ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.7.00.
  • okazja do spowiedzi świętej w piątek od godz.16.30. oraz przed każdą Mszą Świętą.
  • Droga Krzyżowa o godz. 17.00.
  • w pierwszą sobotę miesiąca Msza Św. wotywna ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o 7.30., wcześniej nabożeństwo różańcowe.
  • odwiedziny Czcigodnych wiekiem Parafian w sobotę od godz. 8.30.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.30.
 3. W przyszłą niedzielę, będzie można nabyć Palmy, które przygotuje młodzież Parafii.                                                                                                                
 4. Od 1 kwietnia troskę o czystość Kościoła przejmują Parafianie z Iskrzyczyna. Tabela została umieszczona w gablotce oraz na stronie internetowej Parafii. Mieszkańcom z Simoradza, którzy w minionym czasie wykazali troskę o czystość Kościoła składam serdeczne podziękowanie.
 5. Zbiórka żywności dla Ukrainy będzie organizowana po świętach wielkanocnych. Termin zostanie podany wcześniej. Z dekanatu skoczowskiego dostarczono już 15 palet żywności.
 6. Z dniem 26 marca została zawiązana nowa Parafialna Rada Duszpasterska. Wszystkim wybranym i nominowanym z urzędu życzymy Bożych Darów Ducha Św.
 7. Ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu można składać dziś i za tydzień w czasie nabożeństwa Gorzkich Żali. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

 

 

 

 

 

III Niedziela Wielkiego Postu 

 1. W piątek, 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. W naszej Parafii kolejne Czuwanie Jakubowe. W tym dniu o godzinie 17:00. w jedności z Następcą Świętego Piotra oraz całym Kościołem, będziemy modlić się do Boga, odmawiając Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Następnie Droga Krzyżowa oraz Msza Św. Ofiara zebrana w tym dniu do puszek, przeznaczona będzie, na Dom Matki i Dziecka. Z racji uroczystości nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 2. Od przyszłej IV niedzieli Wielkiego Postu rozpoczną się rekolekcje w naszej Parafii. Rozpoczęcie rekolekcji w niedziele o godz. 8.00.
 3. Do dzisiaj można głosować na osoby, które zostały zgłoszone do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Lista kandydatów umieszczona jest w gablotce parafialnej. Przyjęcie nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej w sobotę po Mszy Św. wieczornej. Wszystkim Parafianom, którzy pełnili te funkcję do tej pory, składam serdeczne podziękowanie za posługę – Bóg zapłać.
 4. Dziękujemy rodzinom, które minionym tygodniu zatroszczyły się o czystość Kościoła. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny. Od 1 kwietnia troskę o czystość Kościoła przejmują Parafianie z Iskrzyczyna. Tabela została umieszczona w gablotce oraz na stronie internetowej Parafii.
 5. W zakrystii można zapisywać się na parafialny wyjazd do Doliny Kłodzkiej w maju. Przy zapisie składamy zaliczkę 100 zł.
 6. Można nabywać wielkanocne paschaliki rozprowadzane przez Caritas (10zł).
 7. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

 

 

 

 

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W ZWIĄZKU Z PROŚBĄ OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA

W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu. Kościół w Polsce pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie, dlatego zwracam się z apelem do wszystkich księży biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, aby tego dnia we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Proszę również, by tego dnia odprawić Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie oraz w intencji nawrócenia Rosji. Powierzając Dobremu Bogu sprawę pokoju w świecie, z serca wszystkim błogosławię, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Warszawa, dnia 18 marca 2022 roku

✠ Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polsk

 

 

 

 

II Niedziela Wielkiego Postu 

 

 1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu modlitwą i ofiarą wspieramy dzieci Afryki (misyjne dzieło Ad gentes). Ofiarę na ten cel można złożyć do puszki.

Dzisiaj gościmy w naszej Parafii, Siostry Służebniczki Dębnickie ze Skoczowa wraz z podopiecznymi. Po Mszy Św. będzie można wesprzeć rozbudowę Domu Pomocy Społecznej.

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątki o godz.17.00.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.30.

 1. W intencji pokoju, o ustanie wojny na Ukrainie oraz za wszystkich, którzy cierpią z tego powodu, za tych którzy stracili życie, przed Mszą Św. wieczorną, modlimy się na różańcu ( poniedziałek, środę, piątek).                                                4.W tym tygodniu 18 marca przypada trzeci piątek miesiąca. Modlimy się do Bożego Miłosierdzia.
 2. W sobotę, 19 marca, obchodzimy uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
 3. W dniu 19 marca w sobotę, parafia organizuje wyjazd do kina Helios: Sfera Bielsko - Biała na film „Cud Guadalupe”. Cena biletu wraz z przejazdem autokarowym 33 zł. Wyjazd o godz.17.45 z parkingu obok Kościoła. Zapisy do piątku w zakrystii .
 4. Od poniedziałku do soboty, można będzie głosować na osoby, które zostały zgłoszone do parafialnej Rady duszpasterskiej. Lista kandydatów będzie umieszczona w gablotce parafialnej, Głos na jedną osobę z listy, należy wpisać i oddać do urny obok prasy. Głosować można po każdej Mszy Św.
 5. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość Kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 6. Spotkanie dla lektorów i ministrantów w sobotę o godz. 9.00. Do służenia przy ołtarzu zapraszam kandydatów od klasy II. Spotkanie dla lektorek w sobotę o godz. 10.00.
 7. W przedsionku można nabywać wielkanocne paschaliki.
 8. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.

I Niedziela Wielkiego Postu 

 

 1. W czasie okresu Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

Droga Krzyżowa  odprawiana jest w piątki o godz.17.00.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.30. Kazania pasyjne wygłosi ks. Jakub Kuliński.

Rekolekcje rozpoczną się  w  IV niedzielę Wielkiego Postu.

 1. W przyszłą niedzielę modlitwą i ofiarą będziemy wspierać dzieci Afryki     ( misyjne dzieło Ad gentes).
 2. Diecezjalna Caritas składa podziękowanie za złożone ofiary na Ukrainę. Na ten cel złożono 3255zł.

W intencji pokoju, o ustanie wojny oraz za wszystkich, którzy cierpią z tego powodu przed Mszą św. wieczorną,  odmawiany różaniec.  (poniedziałki, środy, piątki) W tych intencjach módlmy się w naszych rodzinach oraz ofiarujmy post.

 1. Przez cały tydzień do przyszłej niedzieli proszę o zgłaszanie kandydatów do parafialnej Rady duszpasterskiej. Propozycje imienne kandydatów, można składać w urnie obok prasy katolickiej.
 2. W Gościu Niedzielnym, kolejne wydanie Biblii audio.
 3. W dniu 19 marca w sobotę w kinie Helios: Sfera Bielsko - Biała o godz. 19,30. odbędzie się seans filmowy „Cud Guadalupe”. Cena biletu wraz z przejazdem 33 zł. Wyjazd o godz.17.45 z parkingu obok Kościoła.
 4. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość Kościoła                 w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 5. Za tydzień w niedzielę, będziemy gościć Siostry Służebniczki Dębnickie ze Skoczowa wraz z podopiecznymi.  Po Mszy Św. będzie można wesprzeć rozbudowę Domu Pomocy Społecznej.
 6. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

VIII Niedziela Zwykła 

 

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach nabożeństwa czterdziestogodzinnego od 12.30 do 15.00. W poniedziałek od 15.00 do 17.00. We wtorek od godz. 7.30 do 10.00.
 2. W tym tygodniu 2 marca, przypada Środa Popielcowa. Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Msze Św. z obrzędem posypania popiołem o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcamy wiernych do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia. Zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali
  Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz.17.00.
  Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.30.
 1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota miesiąca.
  • w pierwszy piątek miesiąca Msza Święta wotywna ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.7.00.
  • okazja do spowiedzi świętej z racji pierwszego piątku w piątek od godz.16.30. oraz przed każdą Mszą Świętą.
  • w pierwszą sobotę miesiąca Msza Św. wotywna ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o 7.30., wcześniej nabożeństwo różańcowe.
  • odwiedziny Czcigodnych wiekiem Parafian w sobotę od godz. 8.30.
 2. W związku z inwazją rosyjską na Ukrainę, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki wzywa cały Kościół, aby wyrazić solidarność z narodem ukraińskim.
 3. Odnosząc się do prośby Ojca Świętego Franciszka, Środa Popielcowa będzie obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą, Na potrzeby uchodźców wojennych można będzie złożyć ofiarę do puszek w niedzielę oraz w Środę Popielcową.
 4. Dziękujemy rodzinom, które minionym tygodniu zatroszczyły się o czystość Kościoła. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 5. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

 

 

 

 

Słowo Biskupa Romana Pindla na Niedzielę 27 lutego 2022

Moi drodzy,

spotkanie z obywatelem Ukrainy, płaczącym, że jego bliscy, którzy pozostali w domu rodzinnym, są 50 km od frontu, uświadamia, jak blisko nas jest wojna i jej ofiary. Dopełnieniem tego są obrazy z telewizji i Internetu, które oglądacie.

Drodzy Bracia i Siostry, myślę, że nie potrzebuję wiele mówić, a Wasze serce podpowiada, co mamy czynić. Czas na miłosierdzie chrześcijańskie, przez modlitwę, jałmużnę i pokutę, tak bardzo pasujące do Wielkiego Postu.

Módlmy się od zaraz, po Mszy świętej zaś śpiewajmy z przejęciem: „Od powietrza, ognia i wojny…” Podejmijmy post, przynajmniej w Środę Popielcową. Składajmy ofiary dziś (w niedzielę 27.02.) i w Środę Popielcową dla tych, którzy już przybywają do naszej Ojczyzny, jako pierwsze ofiary tej wojny. Choćby w taki sposób przyjmijmy ich, pamiętając o tym, że przecież wielu naszych rodziców i dziadków było uchodźcami, przesiedleńcami czy więźniami w czasie wojny.

Księża pamiętający wrzesień 1939 roku powtarzali, że po żadnych rekolekcjach nie było tyle do spowiedzi jak w dniu wybuchu II wojny światowej. Bardzo proszę Księży o dyspozycyjność w tych dniach, aby mogli obficie szafować Boże miłosierdzie wobec wiernych.

Niech Pan Was błogosławi, chroni i strzeże, ale i obdarza pokojem i ufnością.

Wasz biskup Roman Pindel Biskup Bielsko-Żywiecki

VII Niedziela Zwykła 

 

 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. we wtorek, 22 lutego - święto Katedry świętego Piotra, apostoła,
  2. w środę, 23 lutego - wspomnienie świętego Polikarpa, biskupa i męczennika.
  3. w piątek 25 lutego Czuwanie Jakubowe o godzinie 17.00.
 2. Za tydzień ostatnia niedziela zwykła przed okresem wielkiego postu. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach nabożeństwa czterdziestogodzinnego od 12.30 do 15.00.
 3. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość Kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 4. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

VI Niedziela Zwykła 

 

 1. W poniedziałek, 14 lutego, przypada święto Świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa, patronów Europy.
 2. W piątek, 18 lutego, modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.
 3. Dekretem ks. Biskupa ordynariusza, 14 lutego, kończy się okres kadencji parafialnych rad duszpasterskich. Nowy skład parafialnej rady duszpasterskiej, zostanie wybrany w marcu.
 4. W numerze Gościa niedzielnego kolejne wydanie Biblii audio.
 5. Młodzież naszej Parafii przygotowała piernikowe serduszka jakubowe, wychodząc z Kościoła, można się poczęstować.
 6. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się czystość kościoła. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 7. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary. Kolekta z dzisiejszej drugiej niedzieli miesiąca przeznaczona jest na potrzeby Parafii.

 

        Przypominamy i prosimy o dezynfekcje dłoni i zakładanie maseczek

V Niedziela Zwykła 

 

 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • w czwartek, 10 lutego - wspomnienie świętej Scholastyki, dziewicy,
  • w piątek, 11 lutego - wspomnienie dowolne Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Jest Światowy Dzień Chorego. Modlimy się za ludzi dotkniętych bólem i cierpieniem. Polecamy Panu Bogu wszystkich pracowników służby zdrowia. Po Mszy Św. wieczornej, będzie można przyjąć sakrament namaszczenia chorych.              
  • Dziękujemy wszystkim chorym z naszej parafii za świadectwo wiary, a ich bliskim za codzienną opiekę oraz troskę o życie sakramentalne chorych. Z tej okazji w piątek o godz. 18.30 w katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej odbędzie się Msza św. za wszystkich chorych diecezjan sprawowana przez ks. biskupa Piotra Gregera. Relacja przez diecezjalne radio Anioł Beskidów. Wspólne spotkanie Czcigodnych wiekiem Parafian oraz chorych zostaje przeniesione w naszej parafii na dogodniejszy czas.
 2. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o czystość kościoła. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 3. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary. Kolekta z drugiej niedzieli miesiąca, będzie przeznaczona na potrzeby Parafii.

 

        Przypominamy i prosimy o dezynfekcje dłoni i zakładanie maseczek

IV Niedziela Zwykła 

 

 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • w poniedziałek 31 stycznia  - wspomnienie Św. Jana Bosko.
  • w środę 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Św. w tym dniu o 8.00 i 17.00 z poświęceniem gromnic.
  • w czwartek, 3 lutego - wspomnienie Św. Błażeja. Po Mszy Św. modlitwa za wstawiennictwem Świętego, który jest patronem od chorób gardła.
 2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota miesiąca.
  • w pierwszy piątek miesiąca Msza Święta wotywna ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.7.00.
  • okazja do spowiedzi świętej z racji pierwszego piątku w piątek od godz.16.30. oraz przed każdą Mszą Świętą.
  • w pierwszą sobotę miesiąca Msza Św. wotywna ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny  o 7.30., wcześniej nabożeństwo różańcowe.
  • odwiedziny Czcigodnych wiekiem Parafian  w sobotę od  godz. 8.30. na życzenie rodzin.
 3. Dziękujemy rodzinom, które minionym tygodniu zatroszczyły się o czystość Kościoła. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 4. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

 

        Przypominamy i prosimy o dezynfekcje dłoni i zakładanie maseczek

III Niedziela Zwykła 

 

 1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. Zachęcamy rodzinnego oraz osobistego czytania Pisma Świętego.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. w poniedziałek, 24 stycznia - wspomnienie świętego Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu kończymy Tydzień modlitw o jedność chrześcijan,
  2. we wtorek, 25 stycznia - Święto Nawrócenia świętego Pawła, apostoła,
  3. w środę, 26 stycznia - wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
  4. w piątek, 28 stycznia - wspomnienie świętego Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
 3. We wtorek 25 stycznia pierwsze w tym roku Czuwanie Jakubowe o godzinie 17:00. Po czuwaniu uroczysta Msza święta.
 4. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 5. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

II Niedziela Zwykła 

 

 1. W dniach 18-24 stycznia, rozpoczyna się w Kościele Tydzień modlitw o jedność chrześcijan.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • w poniedziałek, 17 stycznia - wspomnienie świętego Antoniego, opata.
  • w środę, 19 stycznia - wspomnienie świętego Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa,
  • w piątek, 21 stycznia - wspomnienie świętej Agnieszki, dziewicy i męczennicy. W tym dniu oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.
 3. Zgodnie z decyzją Papieża Franciszka, przyszłą niedziele, 23 stycznia, będziemy obchodzić jako Niedzielę Słowa Bożego. W wydaniu Gościa Niedzielnego kolejna płyta audio z Pismem Świętym.
 4. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o czystość Kościoła. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 5. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

Święto Chrztu Pańskiego 

 

 1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego, kończy  liturgiczny okres Bożego Narodzenia. W tradycji kolędujemy do 2 lutego - Matki Bożej Gromnicznej.
 2. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu, zatroszczyły się o czystość kościoła. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 3. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary. Kolekta z drugiej niedzieli miesiąca, przeznaczona jest na cele Parafii.

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 

 

 1. Wydarzenia liturgiczne tygodnia:
  1. w czwartek, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. W całym Kościele jest to Dzień Modlitw i Pomocy Misjom. Na Mszach Św. będzie uczestniczyć kapela góralska. Zapraszamy do wspólnego kolędowania.
  2. w tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.7.00. Okazja do sakramentu pokuty od 16.30 do 17.00.
 2. W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego. Na Msze Św. o godz. 11.30 zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnego kolędowania. Próba śpiewu o godz. 11.15. ( można przynieść instrumenty muzyczne).
 3. Wizyta duszpasterska - Kolęda w Simoradzu od 2 stycznia do 8 stycznia w formie zgłoszenia. Należy podać adres i dzień Wizytę można zgłosić w zakrystii, telefonicznie lub karteczkach, które składamy w koszyczku. Msza Święta kolędowa dla parafian z Simoradza 8 stycznia. o godz. 18.00. Można umówić kolędę w innym terminie.
 4. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość Kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 5. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary. Kolekta z drugiej niedzieli miesiąca, będzie przeznaczona na cele Parafii.
 6. Do świątecznego numeru Gościa Niedzielnego została dołączona płyta z czterema Ewangeliami. Jest pierwszą z serii 12 płyt Biblii audio, które ukazywać się będą raz w miesiącu przez cały rok 2022.