Informacje
 • Kontakt

  Adres parafii:  

  43-426 Dębowiec, Simoradz, Plac Św. Jakuba Apostoła 4 
  tel: +48 33 856 21 27 lub 503 107 065

  Kancelaria parafialna jest czynna
  w poniedziałki i piątki po wieczornej Mszy Św. do 19.00
  w środę od 17.00 do 17.30.  e-mail: simoradzparafia@gmail.com

  Konto bankowe: 
  RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA
  ŚW. JAKUBA APOSTOŁA  SIMORADZ
  ING  77 1050 1083 1000 0022 1074 4708

   

 • Msze Święte

  W Niedzielę i Święta

  800

  1000

  1130 

  W Wielkim Poście; maju i październiku dodatkowo o 1530 


  Wtorek, Czwartek

  700

  Poniedziałek, Środa, Piątek

  1800 

  W Sobotę

  1800

Archiwalne - 2021

Ogłoszenia duszpasterskie » Archiwalne - 2021

Święto Świętej Rodziny; Jezusa, Maryi i Józef 

 

 1. W tym roku, w drugi dzień świąt obchodzimy Święto Świętej Rodziny; Jezusa, Mary i Józefa. Msza Św. o godz. 10.00. w intencji Małżonków, którzy w tym roku obchodzili Jubileusze zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Modlimy się za wszystkich Rodziców i Małżonków. Modlitwą i ofiarą wspieramy katolickie uczelnie.
 2. W piątek w ostatni dzień starego roku, nabożeństwo przebłagalne, połączone z duszpasterskim sprawozdaniem za miniony rok o godz. 17.00 Msza Św. na zakończenie roku o godz. 17.30. Na ten dzień ks. Biskup ordynariusz, udziela dyspensy od pokarmów mięsnych.
 3. Msze Św. w tygodniu o godz. 7.00 ze względu na kolędę.
 4. Liturgiczne wspomnienia
  1. w poniedziałek, 27 grudnia - święto świętego Jana, apostoła i ewangelisty. Poświęcenie wina.
  2. we wtorek, 28 grudnia - święto Świętych Młodzianków, męczenników. Modlimy się za dzieci.
 5. W sobotę, 1 stycznia - uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Jest to Dzień Modlitwy o pokój na świecie oraz pierwsza sobota miesiąca, kiedy czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Modlitwa różańcowa o 7.30. Msze Święte, tak jak w każdą niedzielę.
 6. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość Kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny w piątek. Składam podziękowanie wszystkim osobom, które pomagały w strojeniu Kościoła na święta, Rodzinom Pilch i Polok za podarowane choinki do Kościoła, Rodzinie Konior za wykonaną stajenkę.
 7. Wizyta duszpasterska - Kolęda w tym roku, odbywa się w formie zgłoszenia. Po świętach od 27 grudnia, wizyta rozpocznie się od Iskrzyczyna. Rodziny i osoby, które chciałaby przyjąć Kolędę prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub na kartkach, które składamy do koszyczka w przedsionku, telefonicznie, podając adres i dzień wizyty. W tych dniach kolęda rozpocznie się o godz. 9.00. Biorąc pod uwagę obowiązujące restrykcje sanitarne nie przyjęcie kolędy, traktowane jest ze zrozumieniem. Tak jak w ubiegłym roku dla wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w kolędzie będą odprawiane Msze Św. z błogosławieństwem kolędowym. Msza Święta Kolędowa dla Parafian z Iskrzyczyna 30 GRUDNIA o godz. 18.00.
 8. Wizyta duszpasterska w Simoradzu od 2 stycznia do 8 stycznia w podobnej formie. Msza Święta kolędowa dla parafian z Simoradza 8 STYCZNIA o godz. 18.00. Można umówić kolędę w innym terminie.

 

      Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom składam Najserdeczniejsze Życzenia Świąteczne i Noworoczne. Niech Boże Dziecię Jezus Błogosławi a Matka Najświętsza ma w opiece w każdym dniu Nowego Roku.

 

IV Niedziela Adwentu 

I. W nadchodzącym tygodniu, będziemy obchodzić Święta Bożego Narodzenia.

 1. W piątek 24 grudnia, wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego. Według tradycji zasiadamy do stołu wigilijnego. Zadbajmy o duchowy wymiar przeżywania Wigilii: przez wspólną modlitwę rodzinną, czytanie fragmentu z Ewangelii św. Łukasza z rozdziału 2 o Narodzeniu Pana Jezusa, dzielmy się opłatkiem oraz śpiewajmy kolędy. Przez dzień zachowajmy post od pokarmów mięsnych. Pasterka o godz. 24.00. wcześniej o 23.30 jutrznia odmawiana z brewiarza.
 2. W sobotę, 25 grudnia - Uroczystość Narodzenia Pańskiego.
 3. W przyszłą niedzielę, 26 grudnia - Święto Świętej Rodziny; Jezusa, Maryi i Józefa. Msza Św. o godz. 10.00. będzie sprawowana w intencji Małżonków, którzy w tym roku obchodzili Jubileusze zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Na Życzenie Jubilatów proszę o zgłoszenie tej Uroczystości z zakrystii.
 4. Msze Święte w te dni jak w każdą niedzielę.

II. Przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.

 1. Roraty do czwartku o godz. 17.00
 2. Okazja do spowiedzi:
  1. we wtorek od godz. 16.00 do 17.00.
  2. w środę od 8.00 do 9.30 dla seniorów z możliwością przyjęcia Komunii Św. oraz od 18.00 do 19.00.
  3. w czwartek od 8.00 do 9.00, od 15.00 do 16.00 oraz po roratach od 18.00 do 19.30.
 3. Odwiedziny czcigodnych wiekiem Parafian z Komunią św. w środę od godz. 14.00.
 4. Msza św. w Wigilię o godz. 8.00.
 5. We wtorek po roratach odbędzie się strojenie Kościoła. Zapraszam do pomocy.
 6. W przedsionku Kościoła można nabyć Opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na cele parafialne.
 7. Sprzątanie Kościoła w czwartek po godz. 19.00.
 8. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary na cele Parafii oraz za wszystkie wykonane prace.

 III. Kolęda.

 1. Wizyta duszpasterska w tym roku odbędzie się w formie zgłoszenia. Po świętach od 27 grudnia, wizyta rozpocznie się od Iskrzyczyna. Rodziny i osoby które chciałaby przyjąć Kolędę prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub na kartkach, które składamy do koszyczka w przedsionku, telefonicznie, podając adres i dzień wizyty. W tych dniach kolęda rozpocznie się o godz. 9.00. Biorąc pod uwagę obowiązujące restrykcje sanitarne nie przyjęcie kolędy, traktowane jest ze zrozumieniem. Tak jak w ubiegłym roku dla wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w kolędzie będą odprawiane Msze Św. z błogosławieństwem kolędowym. Msza Święta Kolędowa dla Parafian z Iskrzyczyna 30 grudnia o godz. 18.00.
 2. Wizyta duszpasterska w Simoradzu od 2 stycznia do 8 stycznia w podobnej formie. Msza Święta kolędowa dla parafian z Simoradza 8 stycznia o godz. 18.00. Można umówić kolędę w innym terminie.

IV. Przypomnienie odnośnie aktualnych obostrzeń.

 • 30 % zajętych miejsc w Kościele ( do limitu nie włącza się osób zaszczepionych)
 • wewnątrz Kościoła obowiązuje zakrywanie ust i nosa
 • dezynfekujemy dłonie

III Niedziela Adwentu 

 1. W trzecią niedzielę adwentu – Gaudete, nasze serca i umysł napełniamy chrześcijańską radością, w oczekiwaniu na czas Bożego Narodzenia.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • w poniedziałek, 13 grudnia - wspomnienie świętej Łucji, dziewicy i męczennicy.
  • we wtorek, 14 grudnia - wspomnienie świętego Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
  • w piątek modlimy się z do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.
 3. W tym tygodniu ( tj. środa, piątek i sobota) przypadają kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
 4. Roraty odprawiane są od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. oraz w sobotę o godz. 7.00. Zapraszam do udziału w roratach dzieci i młodych.
 5. Po Mszach Świętych, można nabywać opłatki na stół wigilijny oraz Świece wigilijne rozprowadzane przez Caritas.
 6. Wzorem ubiegłych lat, Parafia pragnie przygotować świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących osób. Produkty spożywcze oraz inne, można składać w przedsionku Kościoła do przyszłej niedzieli. Prosimy również o pomoc, w rozeznaniu i wskazanie kogo można wspomóc. Można to uczynić w zakrystii.
 7. Na prośbę osób starszych przywracamy transmisje Mszy Św. z naszego Kościoła, przez stronę internetową naszej Parafii. Relacja w każdą niedzielę o godz. 11.30.
 8. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość Kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 9. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary. Kolekta z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele parafii.

II Niedziela Adwentu 

 1. W drugą niedziele adwentu, modlitwą oraz ofiarą wspieramy Kościół na Wschodzie. Ofiarę na ten cel można złożyć do puszek.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • w poniedziałek, 6 grudnia - wspomnienie świętego Mikołaja, biskupa, patrona kościoła katedralnego naszej diecezji. Spotkanie z Mikołajem po Mszy Św. wieczornej.
  • we wtorek, 7 grudnia - wspomnienie świętego Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła,
  • w środę, 8 grudnia - uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu adoracja w Godzinie Łaski od godz. 12 do 13. Jest dzień zakończenia Roku Świętego Józefa. Jego opiece zawierzamy Ojczyznę, wszystkie Rodziny i cały Kościół.
 3. Roraty odprawiane są od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. oraz w soboty o godz. 7.00. Zapraszam do udziału w roratach dzieci i młodych.
 4. Od dzisiejszej niedzieli można nabywać opłatki na stół wigilijny oraz Świece wigilijne rozprowadzane przez Caritas.
 5. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość Kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 6. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary. Kolekta z przyszłej niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na cele parafii.

 

 

AKT ZAWIERZENIA NARODU POLSKIEGO I KOŚCIOŁA W POLSCE ŚWIĘTEMU JÓZEFOWI

W imię Trójcy Przenajświętszej: Ojca i Syna, i Ducha Świętego, w tej godzinie dziejów naszego zbawienia wspólnie przyzywamy Ciebie, Święty Józefie i Tobie się zawierzamy! O mężny Józefie, idąc za Tobą, którego Pisma nazywają sprawiedliwym, pragniemy kroczyć, jak Ty z Maryją, drogą wiary, posłuszeństwa i ufności Bogu. Mężu słuchania i działania, stań przy nas w walce z mocami ciemności! I jak wielokrotnie ratowałeś swoją Rodzinę od niebezpieczeństw, tak teraz broń naszych rodzin, narodu i Kościoła na polskiej ziemi przed Szatanem, wprowadzającym podziały i kłamstwo. Niech Duch Święty prowadzi nas do prawdy, abyśmy naśladując Ciebie, podejmowali współodpowiedzialność za Boży plan zbawienia. O dobry Józefie, tak uważny na głos Boga i wypełnianie Jego woli, pomagaj nam rozpoznawać znaki czasu i angażować się w przemianę naszego świata. Miej w opiece naszą Ojczyznę, abyśmy odpowiedzialnie troszczyli się o jej rozwój. Pokaż nam, jak być wiernymi obietnicom chrzcielnym i wrażliwymi na cierpienia i potrzeby sióstr i braci. Wspaniały Wzorze wielkiej wiary, niezachwianej nadziei i serca płonącego miłością! Pomóż nam czuwać nad osobami starszymi, słabymi i chorymi, chroń nasze dzieci i młodzież, wspieraj tych, którzy służą społecznemu dobru. Pokorny Sługo Zbawienia! Pomóż nam żyć Ewangelią, abyśmy tak z naszej kościelnej wspólnoty, jak i z własnego życia potrafili usuwać zło i grzech oraz żyć w pełni łaską. Pobudź nas do dzieła ewangelizacji w naszych rodzinach, parafiach i świecie. Współczujący Pielgrzymie wiary, który znasz ciężary przytłaczające serca, wstawiaj się za nami u Boga w naszej ziemskiej wędrówce ku Królestwu Niebieskiemu, abyśmy już tu – jak Najświętsza Maryja – uwielbiali Boga Ojca za ogrom Jego miłosierdzia, słuchali i naśladowali Bożego Syna oraz doświadczali radości w Duchu Świętym. Święty Józefie, Opiekunie Świętej Rodziny i Kościoła Powszechnego, pociągnięci przykładem Twoich cnót i ufni w Twoje wsparcie, zawierzamy się Tobie, abyś był naszą inspiracją i przewodnikiem w prowadzeniu życia godnego chrześcijan. Dlatego obieramy Cię dziś za naszego Obrońcę i szczególnego Patrona tak w życiu, jak i w śmierci. Amen

I Niedziela Adwentu 

 1. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Po Mszach Świętych pobłogosławienie opłatków na stół wigilijny. Od drugiej niedzieli adwentu, będzie można je nabywać wraz ze świecami Caritas. Adwent to czas czuwania i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Msza Święta Roratnia od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. oraz w soboty o godz. 7.00. Zapraszam do udziału w roratach dzieci i młodych. Proszę o potrzymanie tradycji przynoszenia lampionów.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. we wtorek, 30 listopada - święto świętego Andrzeja, apostoła,
  2. w piątek, 3 grudnia - wspomnienie świętego Franciszka Ksawerego, prezbitera,
  3. w sobotę, 4 grudnia - wspomnienie świętej Barbary. Przez jej wstawiennictwo modlimy się za Górników oraz ich Rodziny. Msza Św. Barbórkowa o godz.11.00.
 3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota miesiąca.
  1. w pierwszy piątek miesiąca Msza Święta wotywna ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.7.00.
  2. okazja do spowiedzi w czwartek i w piątek od godz.16.30.
  3. w pierwszą sobotę miesiąca Msza Św. wotywna ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o 7.30., wcześniej nabożeństwo różańcowe.
  4. odwiedziny Czcigodnych wiekiem Parafian od 8.30.
 4. Zapraszam na spotkania synodalne dorosłych w piątek o godz.19.00 oraz młodzież w sobotę o godz.18.00.( dokończenie spotkania)
 5. W przyszłą niedzielę modlitwą i ofiarą wspieramy Kościół na wschodzie.
 6. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość Kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny. Proszę o przygotowanie choinek do Kościoła na czas świąteczny.
 7. Po Świętach Bożego Narodzenia planowana jest wizyta duszpasterska – kolęda. Jeżeli pozwolą na to warunki, odbędzie się ona w tradycyjnej formie lub będzie miała formę kolędowania w Kościele.
 8. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 

 1. W ostatnią niedzielę roku liturgicznego, razem z całym Kościołem wyznajemy, że Chrystus jest naszym Królem. Uznajemy w Nim Króla wszechświata będącego zarazem Władcą naszych serc. Dziś można zyskać odpust zupełny, odmawiając Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu. Dzisiejsza uroczystość to główne święto patronalne Akcji Katolickiej.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • w poniedziałek, 22 listopada - wspomnienie Świętej Cecylii.
  • w środę, 25 listopada Czuwanie Jakubowe o godz.17.00.
 3. W przyszłą niedzielę, 28 listopada, rozpoczyna się okres adwentu i nowy rok liturgiczny. Po każdej Mszy św. poświęcenie opłatków na stół wigilijny.
 4. W piątek o godz. 19.00 zapraszamy młodzież na spotkanie w ramach drogi synodalnej.
 5. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość naszego Kościoła  w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 6. Bóg zapałać za wszystkie składane ofiary.
 7. W poniedziałek o godz.16.30 na terenie naszej Parafii będą rozdawane odblaski w ramach akcji „Świeć przykładem” i bądź widoczny na drodze. Wszystkich chętnych a szczególnie dzieci zapraszamy na Plac św. Jakuba przy Kościele.

XXXIII niedziela zwykła 

 1. W łączności z wiernymi naszej diecezji rozpoczynamy w naszej parafii drogę synodalną
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • w środę, 17 listopada - wspomnienie Świętej Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
  • w czwartek, 18 listopada - wspomnienie Błogosławionej Karoliny Kózkówny. dziewicy i męczennicy. W modlitwie pamiętamy o księdzu biskupie ordynariuszu.
  • w piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca
  • w sobotę, 20 listopada - wspomnienie Świętego Rafała Kalinowskiego, prezbitera.
 3. W piątek, 19 listopada oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.
 4. W przyszłą niedzielę, 21 listopada, obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 5. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość naszego Kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 6. Bóg zapłać za składane ofiary. Kolekta z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.

XXXII niedziela zwykła 

 1. Trwamy w czasie zaduszkowym. Przez 8 wybranych dowolnie dni w listopadzie można uzyskać odpust za zmarłych.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • we wtorek, 9 listopada - święto Rocznicy poświecenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym Biskupa Rzymu oraz matką i głową wszystkich kościołów świata,
  • środę, 10 listopada - wspomnienie Świętego Leona Wielkiego, papieża.
  • w czwartek, 11 listopada obchodzimy rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Msza Św. w intencji Ojczyzny o godz.10.00.
  • w piątek, 12 listopada - wspomnienie Świętego Jozafata, biskupa i męczennika. Jest to zarazem Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym,
  • w sobotę, 13 listopada - wspomnienie Świętych Benedykta, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
 3. W przyszłą niedzielę, w czasie Mszy Św. o godz. 8.00 rozpoczęcie drogi synodalnej.
 4. Dziękujemy rodzinom, które zatroszczyły się o czystość naszego Kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 5. Bóg zapłać za składane ofiary. Kolekta z drugiej niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.

ODPUSTY Odpust czyli darowanie kar doczesnych za grzechy dla dusz w czyśćcu można uzyskać1 XI i 2 XI przez nawiedzenie kościoła odmówienie Ojcze nasz i Wierzę Boga oraz modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca św. Trzeba być po spowiedzi i przystąpić do Komunii św. Odpust za zmarłych można uzyskać także przez 8 dobrowolnie wybranych dni listopada nawiedzając cmentarz, modląc się za zmarłych i spełniając zwykłe warunki odpustu

Odpust jest cząstkowy lub zupełny, w zależności od tego, czy uwalnia od kary doczesnej w części lub całości. Odpust zupełny zapewnia darowanie człowiekowi przez Boga wszystkich kar doczesnych należnych za grzechy, odpuszczonych już co do winy w sakramencie pokuty. Uzyskanie odpustu zupełny dla siebie pozwala uniknąć kar czyśćcowych, zaś otrzymanie odpustu zupełny za zmarłych ratuje dusze z czyśćca. Odpust cząstkowy natomiast zapewnia częściowe darowanie człowiekowi przez Boga kar doczesnych. Należy pamiętać, że wierny może uzyskiwać odpust cząstkowy lub zupełny tylko za siebie lub ofiarować go za zmarłego, ale za nikogo z żyjących, ponieważ każdy człowiek jest w stanie sam dokonać przemiany swojego życia i wypełnić warunki wymagane do otrzymania odpustu. Odpust zupełny można uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia, poza pozostającymi w obliczu śmierci, natomiast odpusty cząstkowe można uzyskiwać w ciągu jednego dnia wielokrotnie. Dusze, które doświadczają już chwały Nieba, wypraszają dla nas na ziemi potrzebne łaski. Wsparcie okazują również ci, którzy żyli wśród nas, i nigdy nie będą kanonizowani przez Kościół. Warto zatroszczyć się o zbawienie naszych bliskich zmarłych oraz tych nieznanych.

 

XXXI niedziela zwykła 

 1. W ostatnią niedzielę października obchodzimy Uroczystość poświęcenia Kościoła własnego, którego data poświęcenia nie jest znana. Dziękujemy Bogu za naszą Świątynię. W modlitwie pamiętamy o wszystkich dobrodziejach i ofiarodawcach naszego Kościoła.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. w poniedziałek, 1 listopada - uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte tak jak w każdą niedzielę. O godz. 15.00 nabożeństwo za zmarłych z procesją po cmentarzu z wypominkami.
  2. we wtorek, 2 listopada - wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień zaduszny. Msze Święta o 7.00 i 17.00. O godz.16 nabożeństwo za zmarłych z procesją po cmentarzu z wypominkami.
  3. Od środy do soboty Różaniec z wypominkami o godz.16.30 ( także w czwartek).
 1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  1. w pierwszy piątek miesiąca Msza Święta wotywna ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.7.00.
  2. w pierwszą sobotę miesiąca Msza Św. wotywna ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o 7.30., wcześniej nabożeństwo różańcowe.
  3. odwiedziny Czcigodnych wiekiem Parafian od 8,30.
 2. Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii. Wypominki roczne odczytywane są w niedzielę przed Mszą Św. o 11.30. Za zmarłych wypominanych będą odprawiane Msze Św.: w Dzień zaduszny o godz.17.00. oraz w każdą czwartą sobotę miesiąca.
 3. Dziękujemy rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny. Słowa podziękowania składam wszystkim, którzy w czwartek porządkowali teren wokół Kościoła, za grabienie i wywóz liści.
 4. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

 

ODPUSTY Odpust czyli darowanie kar doczesnych za grzechy dla dusz w czyśćcu można uzyskać1 XI i 2 XI przez nawiedzenie kościoła odmówienie Ojcze nasz i Wierzę Boga oraz modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca św. Trzeba być po spowiedzi i przystąpić do Komunii św. Odpust za zmarłych można uzyskać także przez 8 dobrowolnie wybranych dni listopada nawiedzając cmentarz, modląc się za zmarłych i spełniając zwykłe warunki odpustu

Odpust jest cząstkowy lub zupełny, w zależności od tego, czy uwalnia od kary doczesnej w części lub całości. Odpust zupełny zapewnia darowanie człowiekowi przez Boga wszystkich kar doczesnych należnych za grzechy, odpuszczonych już co do winy w sakramencie pokuty. Uzyskanie odpustu zupełny dla siebie pozwala uniknąć kar czyśćcowych, zaś otrzymanie odpustu zupełny za zmarłych ratuje dusze z czyśćca. Odpust cząstkowy natomiast zapewnia częściowe darowanie człowiekowi przez Boga kar doczesnych. Należy pamiętać, że wierny może uzyskiwać odpust cząstkowy lub zupełny tylko za siebie lub ofiarować go za zmarłego, ale za nikogo z żyjących, ponieważ każdy człowiek jest w stanie sam dokonać przemiany swojego życia i wypełnić warunki wymagane do otrzymania odpustu. Odpust zupełny można uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia, poza pozostającymi w obliczu śmierci, natomiast odpusty cząstkowe można uzyskiwać w ciągu jednego dnia wielokrotnie. Dusze, które doświadczają już chwały Nieba, wypraszają dla nas na ziemi potrzebne łaski. Wsparcie okazują również ci, którzy żyli wśród nas, i nigdy nie będą kanonizowani przez Kościół. Warto zatroszczyć się o zbawienie naszych bliskich zmarłych oraz tych nieznanych.

 

XXX niedziela zwykła 

 1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Modlimy się za dzieło misyjne Kościoła.
 2. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy
  • w tygodniu po Mszy Św. wieczornej godz. 17.30.
  • W Niedzielę o godz. 15.00.
  • W poniedziałek różaniec prowadzą dzieci z klas od 1 do 6.
  • W środę dzieci z klas 3.
  • W piątek uczniowie klas 7 i 8 oraz młodzież z klas szkół średnich.
  • W pozostałe dni prosimy róże różańcowe.
 3. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • w poniedziałek, 25 października kolejne Czuwanie Jakubowe o godzinie 17:00.
  • w czwartek, 28 października, przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 4. W przyszłą niedzielę, 31 października, w kościołach, których data poświęcenia nie jest dokładnie znana, obchodzimy uroczystość rocznicy poświecenia kościoła własnego.
 5. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych oraz modlitwy za zmarłych, które zanosimy w Wypominkach. Składając wypominki proszę zaznaczyć czy są roczne lub jednorazowe. Wypominki roczne odczytywane są w niedzielę przed Mszą Św. o 11.30. Za zmarłych wypominanych będą odprawiane Msze Św.: w Dzień zaduszny o godz.17.00. oraz w każdą czwartą sobotę miesiąca. W dniach od 1 do 8 listopada za zmarłych będziemy modlić się codziennie na różańcu.
 6. Porządkując groby z okazji Wszystkich Świętych, proszę pamiętać o ważności miejsca grobu na cmentarzu. Ważność miejsca można przedłużyć na 20 lub 10 lat. Planując remont nagrobka uzyskujemy wcześniej pozwolenie Parafii.
 7. Można zamawiać intencje Mszy Św. na nowy rok. W pierwszej kolejności zgłaszamy Jubileusze, rocznice Urodzin następnie za zmarłych.
 8. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o czystość Kościoła. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny. Tak jak w ubiegłych latach, przed Uroczystością Wszystkich Świętych, proszę Parafian w czwartek, o wygrabienie liści wokół Kościoła oraz przy grobach.
 9. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

XXIX niedziela zwykła 

 1. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w tygodniu po Mszy Św. wieczornej
  • godz. 17.30. W Niedzielę o godz. 15.00. Zapraszamy do modlitwy różańcowej a szczególnie dzieci i młodzież.
  • W poniedziałki różaniec prowadzą dzieci z klas od 1 do 6.
  • W środy dzieci z klas 3.
  • W piątki uczniowie klas 7 i 8 oraz młodzież z klas szkół średnich.
  • We wtorki i czwartki prosimy róże różańcowe.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • w poniedziałek, 18 października - święto Świętego Łukasza, ewangelisty. W tym dniu w modlitwie polecamy wszystkich pracowników służby zdrowia.
  • w środę, 20 października- wspomnienie świętego Jana Kantego.
  • w piątek, 22 października - wspomnienie dowolne Świętego Józefa Bilczewskiego, biskupa.
 3. Za tydzień w niedzielę, będzie obchodzony w Kościele jako Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna tydzień Misyjny. Podziękowanie dla tych którzy wspierają swoimi ofiarami kleryków ze Sri Lanki. Ks. Robert Szczotka, misjonarz z Chille składa podziękowanie za materialne wsparcie jego posługi przez naszą Parafię. Intencje pogrzebowe za śp. Księdza Marka przekazałem księdzu Robertowi.
 4. W zakrystii po Mszach Św. można składać Wypominki roczne i jednorazowe. Za zmarłych wypominanych będzie odprawiona Msza Św. w Dzień zaduszny o godz.17.00. W każdą czwartą sobotę miesiąca, będzie ofiarowana intencja za zmarłych wypominanych.
 5. Porządkując groby z okazji Wszystkich Świętych, proszę pamiętać o ważności miejsca grobu na cmentarzu. Ważność miejsca można przedłużyć na 20 lub 10 lat. Planując remont nagrobka uzyskujemy wcześniej pozwolenie Parafii.
 6. Można zamawiać intencje Mszy Św. na nowy rok. W pierwszej kolejności zgłaszamy Jubileusze, rocznice Urodzin następnie za zmarłych. Przed każdym nowym miesiącem, wolne godziny uzupełniam intencjami za zmarłych, które są zamówione na pogrzebie.
 7. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o czystość Kościoła. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 8. Składam podziękowanie przy wycince drzewa Panu Andrzejowi Maskała oraz Strażakom z OSP Simoradz.

XXVIII niedziela zwykła 

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Papieski oraz wspieramy duchowo i materialnie fundacje Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ofiarę na ten cel można złożyć do puszek. W naszej Parafii na Mszach Św. gościmy przedstawicieli Oazy Rodzin Domowego Kościoła.
 2. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w tygodniu po Mszy Św. wieczornej godz. 17.30. W Niedzielę o godz. 15.00. Zapraszamy do modlitwy różańcowej a szczególnie dzieci i młodzież.
  • W poniedziałki różaniec prowadzą dzieci z klas od 1 do 6.
  • W środy dzieci z klas 3.
  • W piątki uczniowie klas 7 i 8 oraz młodzież z klas szkół średnich.
  • We wtorki i czwartki prosimy róże różańcowe.
 3. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • w środę 13 października - wspomnienie Błogosławionego Honorata Koźmińskiego.
  • w piątek, 15 października - wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa. Jest to zarazem, Dzień Dziecka utraconego – nienarodzonego. W tej intencji będzie odprawiane nabożeństwo różańcowe.
  • w sobotę, 16 października - wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej.
 4. W środę 13 października ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.
 5. W sobotę w Pogórzu, o godz.9.00. młodzież z klas I Szkół Średnich z naszej Parafii, przyjmie Sakrament Bierzmowania.
 6. Od 16 października w naszym dekanacie rozpoczyna się kurs lektorski. Zapraszam do udziału w tym kursie ministrantów z klas 7 i 8 oraz lektorki.
 7. Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom, wychowawcom, pracownikom oświaty, składamy najlepsze życzenia oraz zapewniamy o modlitwie.
 8. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się  o czystość Kościoła. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 9. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary. Kolekta z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na potrzeby Parafii.

XXVII niedziela zwykła 

 1. Msze święte w tygodniu, w okresie jesiennozimowym, odprawiane są o ogodz.17.00. Nabożeństwa różańcowe o 17.30. W niedziele o godz. 15.00. Zapraszam w do wspólnej modlitwy różańcowej w tygodniu dzieci z klas szkoły podstawowej. Uczniów klas 8 oraz młodzież ze szkół średnich w piątki o 17.30.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. w poniedziałek, 4 października - wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu,
  2. we wtorek, 5 października - wspomnienie Świętej Faustyny Kowalskiej.
  3. w czwartek, 7 października - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Msza Św. o 7.00. Po Mszy Św. Różaniec.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się za wszystkich posługujących w Kościele i prosimy o dar nowych powołań do służby Bożej.
 4. W przyszłą niedzielę, 10 października, będziemy obchodzić 21 Dzień Papieski. Zbierane będą ofiary na fundusz stypendialny - Dzieło Nowego Tysiąclecia. W naszej Parafii będziemy gościć na Mszach Św. przedstawicieli Oazy Rodzin Domowego Kościoła. Zapraszam szczególnie do udziału we Mszy Św. o godz.10.00.
 5. Rodziców i dzieci z klas III, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Św. zapraszam na różaniec i spotkanie w środę o 18.00.
 6. W czwartek 7 października wyjazd do Częstochowy na Jasną Górę o godz.13.30. Koszt wyjazdu 45 zł. Zapisy w zakrystii.
 7. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o czystość Kościoła. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 8. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary. Kolekta z drugiej niedzieli miesiąca, będzie przeznaczona na potrzeby Parafii.

XXVI niedziela zwykła 

 1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Tydzień z Ewangelią. Informacje o wydarzeniach umieszczone są w gablotce parafialnej. Z tej okazji wychodząc z kościoła można zabrać z koszyczka fragment Pisma Św.
 2. Liturgiczne wspomnienia:
  • w poniedziałek, 27 września - wspomnienie Świętego Wincentego a Paulo.
  • we wtorek, 28 września - wspomnienie Świętego Wacława, męczennika,
  • w środę, 29 września - święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  • w czwartek, 30 września - wspomnienie Świętego Hieronima.
  • w piątek, 1 października - wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które będziemy odprawiać o godz.17.30.
  • w sobotę. 2 października - wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.
 3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  • w pierwszy piątek Msza Św. wotywna do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.7.00 Spowiedź Św. od 16.30.
  • w pierwszą sobotę miesiąca Msza Św. Wotywna do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o 7.30 wcześniej nabożeństwo.
  • odwiedziny Czcigodnych wiekiem Parafian w sobotę od 8.30.
 4. Uczniów klas VIII zapraszam w poniedziałek na spotkanie po Mszy Św. w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania
 5. Od 1 października Msze Św. wieczorne odprawiane będą o godz.17.00.
 6. W sobotę 2 października Parafia organizuje wyjazd na film „Fatima” do kina Sfera w Bielsku – Białej. Koszt biletu i przejazdu autokarem 32 zł. Wyjazd w sobotę o godz.18.00. z parkingu obok Kościoła. Zapisy z wpłatą w zakrystii.
 7. W dniu 7 października organizowany jest popołudniowy wyjazd na Jasną Górę. W programie udział w Drodze Krzyżowej po wałach jasnogórskich, Msza Św. oraz uczestniczenie w apelu o 21. Koszt wyjazdu 45 zł. Zapisy w zakrystii.
 8. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o czystość Kościoła. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny z Simoradza.
 9. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

XXV niedziela zwykła 

 1. W dzisiejszą niedzielę, obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlitwą i ofiarą, wspieramy diecezjalne radio Anioł Beskidów.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. w poniedziałek, 20 września - wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.
  2. we wtorek, 21 września - święto Świętego Mateusza, apostoła i ewangelisty.
  3. w czwartek, 23 września - wspomnienie Świętego Ojca Pio.
  4. w piątek, 24 września - święto Rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Bielsku-Białej.
  5. w sobotę 25 września - Czuwanie Jakubowe, o godzinie 17:00.
 3. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy Tydzień z Ewangelią.
 4. W minionym tygodniu sprzątanie kościoła zakończyli parafianie z Iskrzyczyna. Dziękujemy rodzinom oraz osobom samotnym za troskę o czystość Kościoła i za składane ofiary na kwiaty. Od przyszłej niedzieli, zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny z Simoradza. Nowy grafik umieszczony jest w gablotce oraz na stronie internetowej parafii. Rodziny, które chcą się dopisać mogą to uczynić w zakrystii.
 5. Młodzież, klas pierwszych szkół średnich, która w październiku ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania, zapraszam na spotkanie do salki w piątek po zakończonej Mszy Św. o godz. 18.30.
 6. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

XXIV niedziela zwykła 

 1. W dzisiejszą niedzielę Sługa Boży Prymas Tysiąclecia kardynał Stefan Wyszyński oraz Siostra Maria Elżbieta Czacka, zostaną ogłoszeni Błogosławionymi. Uroczystości beatyfikacyjne można śledzić w telewizji od południa. W Kościele rozpoczynamy Tydzień Wychowania oraz modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • w poniedziałek, 13 września - wspomnienie Świętego Jana Chryzostoma. Nabożeństwo Fatimskie o godzinie 18:00.
  • we wtorek, 14 września - święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu Msza Św. pod Krzyżem Katyńskim o godz. 18.00 w Simoradzu.
  • w środę, 15 września - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
  • w czwartek, 16 września - wspomnienie Świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
  • w piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia.
  • w sobotę, 18 września - święto Świętego Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.
 3. W przyszłą niedzielę, 19 września, obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlitwą i ofiarą wspieramy Diecezjalne Radio Anioł Beskidów. W diecezjalnym radiu, w poniedziałek w godzinach o 10 i 16 będzie można wysłuchać drugiej części audycji o naszej Parafii, ( pasmo radiowe 90.20 FM).
 4. Wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej w ramach diecezjalnej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin w sobotę o godz. 7.45. W programie Droga Krzyżowa, Msza Św. oraz pobyt w Wadowicach. Koszt wyjazdu 40 zł, który można wpłacać w zakrystii. Są wolne miejsca.
 5. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o czystość Kościoła. Do sprzątania prosimy kolejne wyznaczone Rodziny. W gablotce oraz na stronie parafialnej umieszczony jest nowy grafik sprzątania Kościoła.
 6. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary na potrzeby naszego Kościoła. Serdeczne podziękowanie za przygotowanie Mszy Św. dożynkowej oraz za złożone dary.

XXIII niedziela zwykła 

 1. Dzisiejsza niedziela została ogłoszona „Dniem solidarności z Afgańczykami”. Pragniemy modlić się o zaprzestanie działań zbrojnych i dar pokoju. Caritas Polska i diecezjalna przeprowadza zbiórkę ofiar na rzecz pomocy uchodźcom. Ofiarę na ten cel można złożyć do puszek przez cały tydzień.
 2. W naszej Parafii w pierwszą niedzielę miesiąca, dziękujemy Bogu za plony ziemi. Msza Św. Dożynkowa o godz.11.30.
  Wzorem ubiegłych lat, z okazji Roku Jubileuszowego, pragniemy zrobić wspólne zdjęcie po zakończonej Mszy Św. przed Kościołem.
  Dzieci, które wzięły udział w konkursie plastycznym o św. Jakubie zapraszam do odebrania nagród, które ufundowało Bractwo Jakubowe.
 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. we wtorek, 7 września - wspomnienie Świętego Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika,
  2. w środę, 8 września - święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
 2. W przyszłą niedzielę, 12 września, rozpoczynamy Tydzień Wychowania. W tym dniu Sługa Boży Prymas Tysiąclecia kardynał Stefan Wyszyński zostanie ogłoszony Błogosławionym w Kościele wraz z Siostrą Marią Elżbietą Czacką – opiekunką niewidomych z Lasek.
 3. W radiu diecezjalnym Anioł Beskidów, w poniedziałek w godzinach o 10 i 16 będzie można wysłuchać audycji o naszej Parafii, ( pasmo radiowe 90.9FM).
 4. W Święto podwyższenia Krzyża -14 września, pod Krzyżem Katyńskim pragniemy odprawić Mszę Św. o godz.18.00.
 5. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o czystość Kościoła. Do sprzątania prosimy kolejne wyznaczone Rodziny.
 6. 18 września w sobotę Parafia organizuje wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej w ramach diecezjalnej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin. W programie Droga Krzyżowa, Msza Św. oraz pobyt w Wadowicach. Koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii.
 7. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary na potrzeby naszego Kościoła. Kolekta z drugiej niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na potrzeby Parafii.

XXII niedziela zwykła 

 1. W środę, 1 września, rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Msza Św. w intencji dzieci i młodzieży, nauczycieli i wychowawców o godz. 8.00.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia: W tym tygodniu przypadają
  • pierwszy czwartek miesiąca.
  • w pierwszy piątek miesiąca Msza Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.7.00. Spowiedź święta z racji pierwszego piątku od 16.30. do 18.00. 
  • w pierwszą sobotę miesiąca Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o 7.30 wcześniej nabożeństwo różańcowe.
  • odwiedziny czcigodnych wiekiem Parafian w sobotę od 8.30.
 3. W przyszłą niedzielę, 5 września o godz. 11.30 Msza Św. Żniwna - Dożynkowa. Panu Bogu pragniemy podziękować za tegoroczne urodzaje. Zapraszam wszystkich do uczestniczenia w tym dziękczynieniu zgodnie z tradycją Parafii.
  Wzorem ubiegłych lat, z okazji Roku Jubileuszowego, pragniemy zrobić wspólne zdjęcie po zakończonej Mszy Św. przed Kościołem.
  Dzieci, które wzięły udział w konkursie plastycznym o św. Jakubie zapraszam do odebrania nagród, które ufundowało Bractwo Jakubowe.
 1. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o czystość Kościoła. Do sprzątania prosimy kolejne wyznaczone Rodziny.
 2. 18 września w sobotę Parafia organizuje wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej w ramach diecezjalnej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin. W programie Droga Krzyżowa, Msza Św. oraz pobyt w Wadowicach. Koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii.
 3. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary na potrzeby naszego Kościoła. Kolekta z drugiej niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na potrzeby Parafii.

XXI niedziela zwykła 

 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • we wtorek, 24 sierpnia - święto Świętego Bartłomieja, apostoła.
  • w czwartek, 26 sierpnia - uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
  • w piątek, 27 sierpnia - wspomnienie Świętej Moniki.
  • sobotę, 28 sierpnia - wspomnienie Świętego Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
 2. W środę 25 sierpnia kolejne Czuwanie Jakubowe, początek o godzinie 17:00.
 3. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o czystość Kościoła. Do sprzątania prosimy kolejne wyznaczone Rodziny.
 4. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary na potrzeby naszego Kościoła.

 

Wszystkim wypoczywającym na urlopach i wakacjach życzę szczęśliwego czasu. Przybyłym gościom  wielu łask Bożych za wstawiennictwem Św. Jakuba Apostoła.

XX niedziela zwykła 

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej Mszy Św.
 2. Kazania wygłosi ks. Robert Szczotka. który pochodzi z naszej diecezji. Obecnie pracuje na misjach w Chile.
 3. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. we wtorek, 17 sierpnia - wspomnienie Świętego Jacka, prezbitera.
  2. w piątek, 20 sierpnia - wspomnienie Świętego Bernarda, opata i doktora Kościoła. Z racji trzeciego piątku miesiąca modlimy się do Bożego miłosierdzia.
  3. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o czystość Kościoła. Do sprzątania prosimy kolejne wyznaczone Rodziny.
 4. Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby naszego Kościoła.
 5. Osoby, które zapisały się parafialny wyjazd do Pienin, mogą dokonać wpłaty po Mszach Św. w zakrystii do czwartku.

Zbiórka i wyjazd z parkingu obok Kościoła w piątek o godz.6.00.

 

Wszystkim wypoczywającym na urlopach i wakacjach życzę szczęśliwego czasu. Przybyłym gościom  wielu łask Bożych za wstawiennictwem Św. Jakuba Apostoła.

XIX niedziela zwykła 

 1. Liturgiczne wydarzenia tygodnia:
  • w poniedziałek, 9 sierpnia - święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy,
  • we wtorek, 10 sierpnia - święto Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika,
  • w środę, 11 sierpnia - wspomnienie Świętej Klary, dziewicy. W tym dniu na Jasnej Górze o godz.13.30 Msza Św. na zakończenie diecezjalnej pieszej pielgrzymki.
  • w piątek Nabożeństwo Fatimskie o godz.18.00.
  • w sobotę, 14 sierpnia - uroczystość Świętego Maksymiliana Marii Kolbego. Przez wstawiennictwa Świętego męczennika, modlimy się w intencji całej diecezji.
 2. W przyszłą niedzielę, 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej Mszy Św.
 3. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o czystość Kościoła. Do sprzątania prosimy kolejne wyznaczone Rodziny.
 4. Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby naszego Kościoła. Kolekta z drugiej niedzieli miesiąca przeznaczona jest na potrzeby naszego Kościoła.
 5. Caritas Polska i diecezjalna przeprowadza zbiórkę ofiar dla wszystkich, którzy ucierpieli w skutek ulew w ostatnim czasie. Ofiarę na ten cel można złożyć do puszek do 14 sierpnia.
 6. Osoby, które zapisały się parafialny wyjazd do Pienin, mogą dokonać wpłaty po Mszach Św. w zakrystii, od przyszłej niedzieli.

 

 

Wszystkim wypoczywającym na urlopach i wakacjach życzę szczęśliwego czasu. Przybyłym gościom  wielu łask Bożych za wstawiennictwem Św. Jakuba Apostoła.

XVIII niedziela zwykła 

 1. Liturgiczne wydarzenia tygodnia:
  • w poniedziałek, 2 sierpnia, Matki Bożej Anielskiej, spełniając zwykłe warunki, można uzyskać odpust zupełny
  • w środę, 4 sierpnia - wspomnienie Świętego Jana Marii Vianeya, prezbitera,
  • czwartek pierwszy miesiąca, modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne
  • w piątek, 6 sierpnia - święto Przemienienia Pańskiego oraz pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu o 17.30 oraz możliwość sakramentu pokuty do godz.18.00.
  • w pierwszą sobotę miesiąca Msza Św. wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godź. 7.30. wcześniej nabożeństwo.
 2. Słowa podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie i przeżycie parafialnego odpustu. Miło poinformować, że do pierwszej akcji krwiodawstwa w naszej Parafii zgłosiło się 30 osób, a oddało 19.
 3. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o czystość Kościoła. Do sprzątania prosimy kolejne wyznaczone Rodziny.
 4. Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby naszego Kościoła. Kolekta z drugiej niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na potrzeby naszego Kościoła.

 

 

Wszystkim wypoczywającym na urlopach i wakacjach życzę szczęśliwego czasu. Przybyłym gościom  wielu łask Bożych za wstawiennictwem Św. Jakuba Apostoła.

XVII niedziela zwykła 

 1. W dniu dzisiejszym, nawiedzając Kościół, można uzyskać odpust w Roku Jakubowym. Kazania wygłosi Ks. Aleksander Smarduch.
  • uroczysta Suma z procesją wokół Kościoła o godz.11.30.
  • w godzinach od 12.30 do 18.00. odbędzie się Wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Na czas adoracji Kościół pozostaje otwarty.
  • godz. 18.00. Nieszpory ku czci Św. Jakuba Ap.
  • od godz. 9.00 do 13.00 zaplanowano pierwszą akcje krwiodawstwa w Parafii. Ambulans z opieką medyczną będzie podstawiony na Placu Św. Jakuba. Zapraszam do udziału w tej bezcennej akcji, jakim jest oddawanie krwi.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • w poniedziałek, 26 lipca - wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.
  • w czwartek, 29 lipca - wspomnienie Świętej Marty.
  • w sobotę, 31 lipca - wspomnienie Świętego Ignacego z Loyoli.
 3. Słowa podziękowania dla wszystkich, którzy zorganizowali kolejny raz wypiek Kołaczy Jakubowych oraz wszystkim którzy złożyli ofiary i produkty spożywcze i na ten cel.
 4. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o czystość Kościoła. Do sprzątania prosimy kolejne wyznaczone Rodziny.
 5. Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby naszego Kościoła.

Wszystkim wypoczywającym na urlopach i wakacjach życzę szczęśliwego czasu. Przybyłym gościom  wielu łask Bożych za wstawiennictwem Św. Jakuba Apostoła.

XVI niedziela zwykła 

 1. Wydarzenia liturgiczne tygodnia:
  • w czwartek, 22 lipca - święto Świętej Marii Magdaleny.
  • w piątek, 23 lipca - święto Świętej Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
  • w sobotę, 24 lipca - święto Świętej Kingi, dziewicy. W tym dniu po Mszy Św. wieczornej pobłogosławienie i poświęcenie samochodów i innych pojazdów mechanicznych oraz wszystkich kierujących tymi pojazdami z okazji dnia, któremu patronuje święty Krzysztof.
 2. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Odpust ku czci św. Jakuba Apostoła. Kazania wygłosi Ks. Aleksander Smarduch.
  • uroczysta Suma z procesją wokół Kościoła o godz.11.30. Zapraszam do udziału w procesji: Służbę Liturgiczną, dzieci do sypania kwiatów, Panie w strojach regionalnych. Proszę o przygotowanie i niesienie baldachimu.
  • w dniu odpustu w Kościele odbędzie się Wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinach od 12.30 do 18.00. W Zakrystii jest wystawiona lista aby zapisać się na dane godziny adoracji.
  • od godz. 9.00 do 13.00 zaplanowano pierwszą akcje krwiodawstwa w Parafii. Ambulans z opieką medyczną będzie podstawiony na Placu Św. Jakuba. Zapraszam do udziału w tej bezcennej akcji, jakim jest oddawanie krwi.
  • produkty spożywcze na pieczenie Kołaczy jakubowych można składać do środy takie jak masło, orzechy łuskane i inne. Kołacze Jakubowe będą sprzedawane w sobotę od godz.10.00 do 12.00 na probostwie. Pozyskane środki będą przeznaczone na cel Parafii.
 3. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o czystość Kościoła. Do sprzątania prosimy kolejne wyznaczone Rodziny.

Wszystkim wypoczywającym na urlopach i wakacjach życzę szczęśliwego czasu. Przybyłym gościom  wielu łask Bożych za wstawiennictwem Św. Jakuba Apostoła.

XV niedziela zwykła 

 1. Miesiąc lipiec w modlitwach, czczony jest przez odmawianie Litanii do Najdroższej Krwi Pana Jezusa.
 2. Wydarzenia liturgiczne tygodnia:
 • w poniedziałek, 12 lipca - wspomnienie Świętego Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,
 • we wtorek, 13 lipca – Nabożeństwo Fatimskie o godz.18.00. Różaniec, Msza Św. procesja z figura Matki Bożej Fatimskiej.
 • w czwartek, 15 lipca - wspomnienie Świętego Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,
 • w piątek, 16 lipca - wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej -Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel oraz trzeci piątek miesiąca.
 1. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o czystość Kościoła. Do sprzątania prosimy kolejne wyznaczone Rodziny.
 2. Parafialny odpust ku czci św. Jakuba przezywać będziemy 25 lipca :
 • w dniu odpustu w Kościele odbędzie się Wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinach od 12.30 do 18.00.
 • zaplanowano pierwszą akcje krwiodawstwa w Parafii.
 • odbędzie się pieczenie Kołaczy Jakubowych. Produkty spożywcze na ten cel można składać po Mszach Św. w przedsionku Kościoła.
 1. Tradycyjna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę diecezji Bielsko – Żywieckiej wyruszy 6 sierpnia o godz. 8.00 z Hałcnowa. 11 sierpnia na zakończenie pielgrzymki na Wałach Jasnogórskich o godz.13.30 będzie sprawowana Msza Św.
  Zapisy dla pielgrzymów wyruszających z Cieszyna w kancelarii Parafii Św. Jerzego w Cieszynie i Św. Barbary w Strumieniu od 11 do 18 lipca. Program pieszej pielgrzymki umieszczony jest w gablotkach.
 1. Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby Parafii. Kolekta z dzisiejszej niedzieli miesiąca jest przeznaczona na renowację Krzyża Katyńskiego. Wokół Krzyża położono nową kostkę. Odmalowana została figura Chrystusa oraz wykonano koronę cierniową. Dziękuję Parafianom za inicjatywę i wykonane prace. W dalszym czasie chcemy zadbać o plac wokół Krzyża w Iskrzyczynie.
  Ze składanych ofiar w pierwszym półroczu na probostwie odnowiono wejście do kancelarii i salki katechetycznej. Została położona nowa posadzka oraz wymieniono drzwi do pomieszczeń. Do Kościoła ma być wykonane nowe połączenie gazowe oraz nowa instalacja elektryczna. Parafia uzyskała pozwolenie na wewnętrzne prace w zakrystii oraz w pomieszczeniach przylegających. Prace mają rozpocząć się we wrześniu.
 1. Parafia organizuje wyjazd pielgrzymkowy Pieniny - Bukowina Tatrzańska – Zakopane w dniach 20 i 21 sierpnia. Program wyjazdu w przedsionku Kościoła.

 

Właścicieli eksponatów przekazanych do izby rybackiej, proszę o ich odebranie w tygodniu po Mszy Św. wieczornej.

    

Wszystkim wypoczywającym na urlopach i wakacjach życzę szczęśliwego czasu. Przybyłym gościom  wielu łask Bożych za wstawiennictwem Św. Jakuba Apostoła.

XIV niedziela zwykła 

 1. Miesiąc lipiec w modlitwach, czczony jest przez odmawianie Litanii do Najdroższej Krwi Pana Jezusa.
 2. Wydarzenia liturgiczne:
  1. we wtorek, 6 lipca - wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej.
  2. w czwartek, 8 lipca - wspomnienie Świętego Jana z Dukli, prezbitera.
 3. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o czystość Kościoła. Do sprzątania prosimy kolejne wyznaczone Rodziny.
 4. Parafialny odpust ku czci św. Jakuba odbędzie się 25 lipca. Z tej okazji chcemy podtrzymać tradycję pieczenia kołaczy. Produkty spożywcze na ten cel będzie można składać od przyszłej niedzieli.
 5. Tradycyjna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę diecezji Bielsko – Żywieckiej wyruszy 6 sierpnia o godz. 8.00 z Hałcnowa. 11 sierpnia na zakończenie pielgrzymki na Wałach Jasnogórskich o godz.13.30 będzie sprawowana Msza Św.
  Zapisy dla pielgrzymów wyruszających z Cieszyna w kancelarii Parafii Św. Jerzego w Cieszynie i Św. Barbary w Strumieniu od 11 do 18 lipca. Program pieszej pielgrzymki umieszczony jest w gablotkach.
 1. Bóg zapłać za składane ofiary. Kolekta z drugiej niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na renowację Krzyża Katyńskiego. Została już położona nowa kostka, wykonywana jest nowa korona cierniowa, zostanie usunięta korozja z figury Chrystusa oraz jej odmalowanie. Dziękuję Parafianom za wykonane prace.
 2. Właścicieli eksponatów przekazanych do izby rybackiej, proszę o ich odebranie w tygodniu po Mszy Św. wieczornej.

       

Wszystkim wypoczywającym na urlopach i wakacjach życzę szczęśliwego czasu. Przybyłym gościom  wielu łask Bożych za wstawiennictwem Św. Jakuba Apostoła.

XIII niedziela zwykła 

 1. Wydarzenia liturgiczne:
  • w poniedziałek, 28 czerwca - wspomnienie Świętego Ireneusza, biskupa i męczenni
  • we wtorek, 29 czerwca - uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
  • w środę, 30 czerwca - ostanie nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.17.30
  • w sobotę, 3 lipca - święto Świętego Tomasza, apostoła.
 2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca.
  • w pierwszy piątek miesiąca Msza Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.7.00. Spowiedź święta od 17.00 do 18.00.
  • w pierwszą sobotę miesiąca Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o 7.30 wcześniej nabożeństwo różańcowe.
  • odwiedziny Czcigodnych wiekiem Parafian w sobotę od 8.30.
 3. Składam podziękowanie Parafianom, za wykonane prace przy Kościele, na probostwie oraz przy Krzyżu Katyńskim.
 4. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o  czystość Kościoła. Do sprzątania prosimy kolejne wyznaczone Rodziny.
 5. Tradycyjna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę diecezji Bielsko – Żywieckiej wyruszy 6 sierpnia o godz. 8.00 z Hałcnowa. 11 sierpnia na zakończenie pielgrzymki na Wałach Jasnogórskich o godz.13.30 będzie sprawowana Msza Św.
  Zapisy dla pielgrzymów wyruszających z Cieszyna w kancelarii Parafii Św. Jerzego w Cieszynie  i Św. Barbary w Strumieniu od 11 do 18 lipca. Program pieszej pielgrzymki umieszczony jest w gablotkach.                  
 1. Bóg zapłać za składane ofiary.

    

Wszystkim wypoczywającym na urlopach i wakacjach życzę szczęśliwego czasu. Przybyłym gościom  wielu łask Bożych za wstawiennictwem Św. Jakuba Apostoła.

XII niedziela zwykła 

 1. Przez miesiąc czerwiec czcimy Serce Jezusowe. Zapraszam do uczestniczenia w nabożeństwach czerwcowych. W poniedziałki, środy,  piątki, soboty nabożeństwo czerwcowe o 17.30. We wtorki i czwartki po porannej Mszy Św.
 2. W tym tygodniu:
  • w poniedziałek, wspomnienie Świętego Alojzego Gonzagi.
  • w czwartek,  uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.
  • w piątek, 25 czerwca, kończy się rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców na Mszę świętą dziękczynną o godz.8.00. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą Św.
  • Czuwanie Jakubowe  o godzinie 17:00.
 3. W ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania zapraszam na spotkania Rodziców i Uczniów z klas VII  w poniedziałek po zakończonej Mszy św. o 18.30.
 4. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się                       o  czystość Kościoła. Do sprzątania prosimy kolejne wyznaczone Rodziny.
 5. Tradycyjna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę diecezji Bielsko – Żywieckiej wyruszy 6 sierpnia o godz. 8.00 z Hałcnowa. 11 sierpnia na zakończenie pielgrzymki na Wałach Jasnogórskich o godz.13.30 będzie sprawowana Msza Św.
 6. Zapisy dla pielgrzymów wyruszających z Cieszyna w kancelarii Parafii Św. Jerzego w Cieszynie  i Św. Barbary w Strumieniu od 11 do 18 lipca.                    W związku z istniejącą sytuacją pandemiczną i wynikającymi z niej trudnościami noclegowymi, przy zapisie należy przedłożyć potwierdzenie szczepienia na Covid-19. Osoby nie zaszczepione organizują sobie noclegi we własnym zakresie
 7. Bóg zapłać za składane ofiary.

XI niedziela zwykła 

 1. Przez miesiąc czerwiec czcimy Serce Jezusowe. Zapraszam do uczestniczenia w nabożeństwach czerwcowych. W poniedziałki, środy, piątki nabożeństwo czerwcowe o 17.30. We wtorki i czwartki po porannej Mszy Św.
 2. W tym tygodniu:
  1. w poniedziałek, wspomnienie Błogosławionego Michała Kozala.
  2. w czwartek, wspomnienie Świętego Brata Alberta.
  3. piątek, modlimy się do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca.
 3. W ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania zapraszam na spotkania:
  1. Uczniów z klas VII w środę po zakończonej Mszy św. o 18.30.
  2. Uczniów z klas VIII w piątek po zakończonej Mszy św. o 18.30. Spotkania odbędą się w Kościele.
 4. Składam podziękowanie Parafianom za wykonane prace przy probostwie oraz przy Krzyżach w Iskrzyczynie i Simoradzu.
 5. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o czystość Kościoła. Do sprzątania prosimy kolejne wyznaczone Rodziny.
 6. Bóg zapłać za składane ofiary. Kolekta z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Parafii. Trwa odnowienie wejścia do kancelarii i salki katechetycznej.
 7. W ramach odpustu ku czci Św. Jakuba - 25 lipca, organizowana jest akcja oddawania krwi. Charytatywną akcję organizuję Parafia i Krwiodawstwo Cieszyn. Szczegóły na plakatach w gablotce i na stronie naszej internetowej.

X niedziela zwykła 

 1. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. W tych dniach zapraszam do uczestniczenia w procesji podczas nabożeństwach czerwcowych. W poniedziałki, środy, piątki nabożeństwo czerwcowe o 17.30. We wtorki i czwartki po porannej Mszy Św.
 2. W tym tygodniu:
  • w poniedziałek, 7 czerwca - wspomnienie dowolne Błogosławionego Michała Tomaszka, prezbitera i męczennika.
  • we wtorek, 8 czerwca - wspomnienie Świętej Jadwigi Królowej.
  • w piątek, 11 czerwca - uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu przypada setna rocznica poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W czasie nabożeństwa czerwcowego zawierzenie Ojczyzny i parafii Bożemu Sercu. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • w sobotę, 12 czerwca - wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Msza Św. o 7,00 i 18.00.
 3. Składam podziękowanie wszystkim Parafianom którzy włączyli się w przygotowanie Procesji Bożego Ciała. Strażakom z OSP za pomoc w czasie przejścia procesji.
 4. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o czystość Kościoła. Do sprzątania prosimy kolejne wyznaczone Rodziny.
 5. W przyszłą niedzielę mija termin składania prac w ramach konkursu plastycznego dla dzieci „ Nasz Kościół na szlaku św. Jakuba Apostoła”.
 6. Bóg zapłać za składane ofiary. Kolekta z drugiej niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na potrzeby Parafii.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 

 1. Obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Na Mszy Św. o godz.10.00 uczniowie klas III przyjmą Pierwszą Komunię Św. Dzieci wraz z Rodzicami i Chrzestnymi gromadzą się w Kościele o 9.45. Udział w tej Mszy Św. wewnątrz Kościoła pozostawiamy tylko dzieciom oraz ich Rodzicom i Chrzestnym. W ramach białego tygodnia, Dzieci pierwszokomunijne zapraszam do udziału w nabożeństwach i Mszy Św. wieczornej.
 2. W tym tygodniu:
  • w poniedziałek, 31 maja - święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
  • we wtorek, 1 czerwca - wspomnienie Świętego Justyna, męczennika. Z okazji Dnia Dziecka pamiętamy w modlitwach o wszystkich dzieciach. Rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa,
  • w czwartek, 3 czerwca - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Po Mszy Św. o godz.10.00 procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Trasa procesji: przejście pod figurę Matki Bożej z Fatimy, Plac Św. Jakuba, droga wokół Kościoła. Proszę o przygotowanie Ołtarzy Parafian z Iskrzyczyna i Simoradza, Bractwo Jakubowe oraz Rodziców Dzieci pierwszokomunijnych. Zapraszam dzieci do sypania kwiatów, Panie w strojach regionalnych. Proszę o przygotowanie baldachimu. Strażaków z OSP proszę o pomoc w czasie przejścia. Na czas Procesji nie parkujemy samochodów przy cmentarzu. Pamiętajmy o zachowaniu dystansu na Procesji wokół siebie (1,5m). Będąc w gronie osób na wolnym powietrzu zasłaniamy usta.
  • w pierwszy piątek miesiąca Msza Św. wotywna ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.7.00. Spowiedź Św. od 17.00 do 18.00,
  • w pierwszą sobotę miesiąca Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 7.30. wcześniej różaniec. W tym dniu odwiedziny czcigodnych wiekiem Parafian od godz.8.30.
 3. Obok prasy katolickiej nowy numer gazetki parafialnej na miesiąc czerwiec.
 4. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o czystość Kościoła. Do sprzątania prosimy kolejne wyznaczone Rodziny.
 5. Bóg zapłać za składane ofiary.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 

 1. Obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Jest to misyjny dzień chorych. Modlimy się za prześladowany Kościół w Chinach. Na Dom Matki i Dziecka w Bielsku Białej można złożyć ofiarę do puszek.
 2. W tym tygodniu:
  • we wtorek 25 maja Czuwanie Jakubowe, rozpoczęcie o godz.17.00.
  • w środę, 26 maja, modlimy się za wszystkie Mamy, zawierzamy Je opiece Matki Bożej.
  • godz.19.00 spotkanie dzieci z klasy III przed dniem Pierwszej Komunii Św.
  • w czwartek, 27 maja - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  • w sobotę, 29 maja, o godz. 10.00 Spowiedź Św. dla dzieci pierwszokomunijnych, Rodziców i Rodzin.
 3. W przyszłą niedzielę, 30 maja, przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Na Mszy Św. o godz.10.00 uczniowie klas III przyjmą Pierwszą Komunię Św. Dzieci wraz z Rodzicami i Chrzestnymi gromadzą się w Kościele o 9.45. Udział w tej Mszy Św. wewnątrz Kościoła pozostawiamy tylko dzieciom oraz ich Rodzicom i Chrzestnym.
  W ramach białego tygodnia, Dzieci pierwszokomunijne zapraszam do udziału w majówce i Mszy Św. wieczornej.
 1. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o czystość Kościoła. Do sprzątania prosimy kolejne wyznaczone Rodziny.
 2. Bóg zapłać za składane ofiary.

       W środę o godz. 11.00 na Placu Św. Jakuba, będzie ambulans diagnostyczny. Można wykonać badania pocovidowe. Szczegóły na plakacie w gablotce.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 

 1. Trwają nabożeństwa majowe, które odprawiane są w tygodniu o godz. 17.30 a w niedzielę po ostatniej Mszy Św. W czasie nabożeństw odmawiana jest Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.
 2. W tym tygodniu:
  • w środę 19 dnia miesiąca w ramach roku Św. Józefa można uzyskać odpust zupełny.
  • w piątek, 21 maja, wspomnienie Świętego Jana Nepomucena. Z racji trzeciego piątku miesiąca modlimy się do Bożego miłosierdzia
  • w sobotę, 22 maja, 26 rocznica pobytu św. Jana Pawła II na terenie naszej diecezji.
 3. Spotkanie dzieci z klasy III w środę o godz.19.00. Pierwsza Komunia Św. odbędzie się 30 maja, o godz.10.00. Udział w tej Mszy Św. pozostawiamy tylko dzieciom oraz ich Rodzicom.
 4. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o czystość Kościoła. Do sprzątania prosimy kolejne wyznaczone Rodziny.
 5. W ramach trwającego Roku Jakubowego przypominam najmłodszym o konkursie plastycznym „Nasz Kościół na szlaku Św. Jakuba Ap.” Wykonane prace można składać w zakrystii. Informacje umieszczone są w gablotce oraz na stronie internetowej parafii.
 6. Proszę właścicieli grobów, aby pamiętali o zgłoszeniu w kancelarii wykonywanych prac remontowych przy grobach. Przy tej okazji zadbajmy o ważność miejsca na cmentarzu.
 7. Duszpasterstwo diecezjalne 18 maja zaprasza na katechezę do Bazyliki w Hałcnowie. Temat spotkania: „WRÓĆ DO SPOWIEDZI”. Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00, poprzedzona będzie Mszą św. o 18.15. Można wysłuchać ją dzięki transmisji internetowej.
 8. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

VI Niedziela Wielkanocna 

 1. Nabożeństwa majowe odprawiane są w tygodniu o godz. 17.30.  a w niedzielę po ostatniej Mszy Św. Zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych.
 2. W tym tygodniu:
  • w poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe. W tych dniach modlimy się o pogodę i dobre urodzaje.
  • w czwartek 13 maja, pierwsze Nabożeństwo Fatimskie, Rozpoczęcie o godzinie 18:00.
  • w piątek, 14 maja, Święto Świętego Macieja, apostoła. Pierwszy dzień nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 4. Spotkanie dzieci z klasy III przed pierwszą Komunią Św. w środę o godz.19.00.
 5. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się  o czystość Kościoła. Do sprzątania prosimy kolejne wyznaczone Rodziny. Podziękowanie za wykonane prace przy probostwie dla Lektorów.
 6. Kolekta z dzisiejszej drugiej niedzieli miesiąca jest przeznaczona na potrzeby Parafii. W najbliższych dniach w Kościele zostanie podłączona nowa instalacja gazowa. Na probostwie wykonywane są prace z uruchomieniem domku jakubowego oraz wymiana podłogi do salki, zostały zamówione nowe drzwi do pomieszczeń gospodarczych. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

V Niedziela Wielkanocna 

 1. Rozpoczęliśmy maj. Nabożeństwa majowe odprawiane są w tygodniu o godz.17.30. a w niedzielę i w uroczystości po ostatniej Mszy Św. Zachęcamy do praktykowania odmawiania Litanii Loretańskiej w domach, rodzinnie.
 2. W tym tygodniu:
  1. w poniedziałek, 3 maja - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Św. jak w każdą niedzielę. Modlimy się za Ojczyznę. W tym dniu Sanktuarium na Jasnej Górze włączy się w nowennę, którą ogłosił Papież Franciszek. Codziennie w innym miejscu na świecie będą odmawiane modlitwy o ustanie pandemii.
  2. we wtorek 4 maja - wspomnienie Świętego Floriana, męczennika. W tym dniu szczególnej modlitwie powierzamy Strażaków. Dziękujemy za ich pomoc i służbę.
  3. w czwartek, 6 maja - święto Świętych apostołów Filipa i Jakuba. Pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się o dar powołań.
  4. w piątek - pierwszy miesiąca. Msza Św. wotywna ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.7.00. Sakrament pokuty od godz.17.00 do 18.00 oraz przed każdą Mszą Św.
  5. sobotę, 8 maja - uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.
 3. Przez miesiąc maj Msze Św. w tygodniu będą odprawiane o 7.00 i 18.00.
 4. Przy prasie katolickiej nowy numer gazetki parafialnej z intencjami na maj.
 5. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o czystość Kościoła. Do sprzątania prosimy kolejne wyznaczone Rodziny.
 6. Kolekta z przyszłej drugiej niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na potrzeby Parafii. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

 

Modlitwa Ojca Św. Franciszka na czas nowenny

Pod Twoją obronę uciekamy się, święta Boża Rodzicielko. 

W obecnej dramatycznej sytuacji, pełnej cierpienia i udręki, która ogarnia 

cały świat, wołamy do Ciebie, Matko Boga i nasza Matko, i uciekamy się pod 

Twoją obronę. 

O Dziewico Maryjo, miłosierne oczy Twoje na nas zwróć w tej pandemii 

koronawirusa, i pociesz tych, którzy są zagubieni i opłakują swoich bliskich 

zmarłych, niekiedy pochowanych w sposób raniący duszę. Wspieraj tych, 

którzy niepokoją się o osoby chore, przy których, by zapobiec zarażeniu, nie mogą być blisko. Wzbudź ufność w tych, którzy są niespokojni z powodu 

niepewnej przyszłości i następstw dla gospodarki i pracy. 

Matko Boga i nasza Matko, błagaj za nami u Boga, Ojca miłosierdzia, aby ta 

ciężka próba skończyła się i by powróciła perspektywa nadziei i pokoju. 

Podobnie jak w Kanie Galilejskiej, wyjednaj u Twego Boskiego Syna, by 

pocieszył rodziny chorych i ofiar oraz otworzył ich serca na ufność. 

Chroń lekarzy, pielęgniarki i pielęgniarzy, pracowników służby zdrowia, 

wolontariuszy, którzy w tym czasie kryzysu znajdują się na pierwszej linii 

frontu i narażają swoje życie, aby ocalić inne istnienia. Podtrzymuj ich 

wysiłki i daj im siłę, dobroć i zdrowie. 

Bądź blisko tych, którzy w dzień i w nocy opiekują się chorymi; bądź blisko 

kapłanów i osób konsekrowanych, którzy z duszpasterską troską i ewangelicznym zaangażowaniem starają się pomagać i wspierać wszystkich.

Najświętsza Dziewico, oświeć umysły ludzi nauki, żeby mogli znaleźć 

właściwe rozwiązania i pokonać tę chorobę. Amen, 

IV Niedziela Wielkanocna - Dobrego Pasterza 

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Modlitwą i ofiarą wspieramy Seminarium duchowne naszej diecezji. Czuwanie Jakubowe o godz. 17.00 połączone z modlitwą o powołania, następnie Msza Św.
 2. W tym tygodniu:
  1. w czwartek, 29 kwietnia - święto Świętej Katarzyny ze Sieny.
  2. w sobotę, 1 maja - wspomnienie Świętego Józefa, rzemieślnika. Modlimy się o Boże Błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy. W tym dniu z racji Roku Św. Józefa można zyskać odpust zupełny.
  3. Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o 7.30. Wcześniej nabożeństwo pierwszo sobotnie.
  4. Odwiedziny chorych w tym dniu na życzenie Rodzin od godz.8.30.
  5. Nabożeństwo majowe o 17.30.
 3. Nabożeństwa majowe będą odprawiane w tygodniu o godz.17.30.
 4. W środę 28 kwietnia zapraszam uczniów kl. III na nabożeństwo o godz.19.00 w ramach przygotowania do dnia I Komunii Św.
 5. Przy prasie katolickiej nowy numer gazetki parafialnej z intencjami na maj.
 6. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o czystość Kościoła. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny. Troskę o czystość Kościoła przejmują Rodziny z Iskrzyczyna.
 7. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

III Niedziela Wielkanocna 

 1. W dzisiejszą Niedzielę biblijną, podejmujemy narodowe czytanie Pisma Św. Zachęcamy do rodzinnego lub indywidualnego czytania Biblii.
 2. W tym tygodniu:
  1. w piątek 23 kwietnia, przypada uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. w przyszłą niedzielę Czuwanie Jakubowe o godz.17.00
 3. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o czystość Kościoła. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
  Od 23 kwietnia troskę o czystość Kościoła przejmują Parafianie z Iskrzyczyna. Na stronie internetowej parafii oraz w gablotce został umieszczony nowy plan. Składam słowa podziękowania Parafianom z Simoradza za miniony okres sprzątania świątyni.
 1. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

 

 Prośba lekarza weterynarii do mieszkańców powiatu cieszyńskiego::

         W związku z wystąpieniem na terenie Powiatu cieszyńskiego wysoce zjadliwej grypy ptaków ( dwa ogniska ) Powiatowy Lekarz Weterynarii w Cieszynie informuje, iż dalsze rozwijanie się tej groźnej choroby skutkować może całkowitym administracyjnym uśmierceniem drobiu w gospodarstwach i dużymi stratami dla hodowców drobiu. Zwracam się zatem z prośbą o poinformowanie parafian o ciążących na nich obowiązkach, m. in. takich jak:

1) utrzymywanie drobiu lub innych ptaków w zamkniętych budynkach - bez jakiegokolwiek kontaktu z innym drobiem i dzikimi ptakami i ich odchodami.

2) wyłożenie mat dezynfekcyjnych przed wejściami i wyjściami z budynków inwentarskich, w których jest utrzymywany drób,

3) karmienie drobiu wyłącznie w budynkach inwentarskich,

4) przechowywanie karmy dla ptaków w sposób zabezpieczający ją przed kontaktem z dzikimi ptakami oraz ich odchodami,

5) stosowanie przez osoby wchodzące do budynków inwentarskich, w których jest utrzymywany drób, odzieży ochronnej oraz obuwia ochronnego, przeznaczonych do użytku wyłącznie w tym celu, oraz bieżące odkażanie odzieży wraz ze sprzętem służącym do obsługi drobiu.

Należy dodać, że na obszarze powiatu cieszyńskiego znajduje się obecnie na fermach ponad 1 mln szt. drobiu i obowiązek ochrony tych stad dyktuje konieczność bardzo restrykcyjnego działania – z podjęciem przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Cieszynie ewentualnej decyzji o zabiciu całego drobiu we wszystkich gospodarstwach znajdujących się w strefach zwalczania ptasiej grypy włącznie. Dziękuję bardzo za pomoc             Powiatowy Lekarz Weterynarii w Cieszynie

II Niedziela Wielkanocna 

 1. Dzisiejszą niedziela poświęcona jest Bożemu Miłosierdziu. Rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Nabożeństwo połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Następnie Msza Św. o 15.30.
 2. Z racji trzeciego piątku miesiąca modlimy się do Miłosierdzia Bożego
 3. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o czystość Kościoła. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 4. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary. Składka z drugiej niedzieli przeznaczona jest na cele Parafii.
 5. Nadal obowiązują obostrzenia sanitarne. Prosimy o zachowanie limitu osób wewnątrz kościoła, zakładanie maseczek i wzajemnej odległości.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 

 1. Rozpoczęliśmy czas Wielkanocy i oktawę Wielkanocną. Zewnętrznymi oznakami tego czasu w Kościele jest: krzyż z czerwoną stułą, paschał i figura Zmartwychwstałego Chrystusa. Te znaki pozostaną przy ołtarzu do Uroczystości Zesłania Duch Św.
 2. W poniedziałek wielkanocny Msze Św. jak w każdą niedzielę.
 3. Nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia, codziennie po Mszy Św.
 4. W przyszłą Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwo i Godzina miłosierdzia o 15.00. Następnie Msza Św. o 15.30.
 5. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o czystość Kościoła. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 6. Składam podziękowanie za przygotowanie dekoracji na Wielki Tydzień Państwu Rusin, Panu Czesławowi Nawrat. Kościelnym, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Paniom organistkom za udział w Liturgii Wielkiego Tygodnia.

        

         Na radosny czas Wielkanocy składam najlepsze Życzenia. Niech Zmartwychwstały Pan obdarza każdego z Was swoją mocą i łaską, udziela potrzebnego światła, abyście na co dzień umieli pokonywać wszelkie trudności. Niech łaska Zmartwychwstania zachowa nas wszystkich w mocnej wierze. Błogosławionych Świąt Wielkanocnych.

Niedziela Palmowa 

 1. Dzisiaj obchodzimy pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy – Niedzielę Palmową czyli Męki Pańskiej. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Św. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.30. W przedsionku Kościoła, można złożyć ofiarę na kwiaty i dekorację do Bożego Grobu.
 2. Okazja do Sakramentu pokuty:
  • poniedziałek od godz. 16.00 do 17.00.
  • środa od godz. 8.00 do 9.00; od 15.00 do 17.00.
  • czwartek od 20.00 do 21.00.
  • piątek 8.00 do 9.00; od 20.00 do 22.00.
 3. Odwiedziny Seniorów i czcigodnych wiekiem parafian z posługą sakramentalną w Wielki Wtorek 30 marca od godz.15.30 na życzenie Rodzin.
 4. W czasie Triduum istnieje możliwość zyskania odpustu zupełnego przez wszystkich, którzy spełnią zwykłe warunki odpustu.
 5. Wielki Czwartek, pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz.18.00. Adoracja do 21.00.
 6. Wielki Piątek, pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa. Droga Krzyżowa o godz.11.00 oraz o godz.15.00.

Liturgia Wielkiego Piątku o godz.18.00. Adoracja do godz.22.00.        W tym dniu obowiązuje post ścisły. W Wielki Piątek Komunię św. mogą przyjąć tylko ci, którzy uczestniczą w Liturgii Męki Pańskiej, lub chorzy w domach (nie udziela się jej nawet przy okazji nabożeństwa drogi krzyżowej). Ponieważ w tym roku przypada wtedy pierwszy piątek miesiąca, warto przypomnieć, że osoby odprawiające praktykę dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, które nie będą mogły uczestniczyć w Liturgii Męki Pańskiej i przyjąć Komunii św. wynagradzającej, nie przerywają jej w ten sposób i będą mogły ją kontynuować w kolejnym miesiącu. Ponadto należy pamiętać, iż w Wielką Sobotę Komunię św. zanosi się tylko umierającym jako wiatyk.

 1. Wielka Sobota, Adoracja przy Bożym Grobie od godz.8.00 do godz. 19.00. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz.19.00. W czasie przyrzeczeń chrzcielnych zapalamy świece.

Błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych przy Kościele w godzinach od 10.00 do 13.00 na bieżąco, aby się nie tłoczyć.

 1. Liturgia Wielkiego Tygodnia, będzie transmitowana przez stronę internetową Parafii.
 2. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o czystość Kościoła. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 3. W minionym tygodniu organista Mateusz złożył rezygnację z tej funkcji. Dziękujemy za Jego posługę w naszej Parafii.

            

W związku z trwającą pandemią zachowujemy wymogi dystans 1,5m od siebie, zasłaniamy usta, dezynfekujemy dłonie.

V Niedziela Wielkiego Postu 

 1. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.30. W przedsionku Kościoła, będzie można złożyć ofiarę na kwiaty i dekorację do Bożego Grobu.
 2. W tym tygodniu: w czwartek, 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Modlimy się o szacunek dla życia poczętego a nienarodzonego. Na diecezjalny Dom Matki i Dziecka można złożyć ofiarę do puszek.
  1. o godz. 17.00 Czuwanie Jakubowe.
  2. w piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz.17.00.
 3. W przyszłą niedzielę, 28 marca, przypada Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Św.
 4. Z okazji nadchodzących Świąt wielkanocnych możliwość sakramentu pokuty przed każdą Mszą Św.
 5. Odwiedziny Seniorów i czcigodnych wiekiem parafian z posługą sakramentalną w Wielki Wtorek 30 marca od godz.15.30 na życzenie Rodzin.
 6. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o czystość Kościoła. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 7. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary na potrzeby Parafii.

W ramach przeżywanego Roku Jakubowego ZAPRASZAMY DZIECI I MŁODZIEŻ do udziału w konkursie plastycznym. Pracemożna wykonać w technice dowolnej w formie rysunku, obrazu, pasteli,akwareli, wyklejanki, plasteliny lub w innej formie (uwzględniony będziepodział grupy wiekowej). Składać je można w zakrystii po Mszach św. Prace opatrzone inicjałami i wiekiem autora zostaną przedstawione w Kościele oraz na stronie internetowej naszej Parafii. Najlepsze zostaną wydane w pamiątkowejbroszurze podsumowującej Rok Jakubowy 2021. Informacja o konkursie jest zamieszczona na stronie naszej Parafii oraz w gablotce. Uczniowie naszych szkół podstawowych otrzymają taką informacje na stronie mobidziennika.

VI Niedziela Wielkiego Postu 

 1. W Liturgii IV niedziela Wielkiego postu nosi nazwę Niedzieli Laetare – radości. W Naszej Parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Plan rekolekcji został umieszczony w gazetce parafialnej, gablotce oraz ogłoszeniach. W intencji Rekolekcji i Ks. rekolekcjonisty prosimy o modlitwę.
 2. W piątek, 19 marca uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W ramach Roku Św. Józefa, w tym dniu można uzyskać odpust zupełny, który został ogłoszony prze Stolicę Apostolską. Nabożeństwo ku czci św. Józefa połączone z Drogą Krzyżową w piątek o godz.17.00. Jest to zarazem trzeci piątek miesiąca, kiedy modlimy się do Miłosierdzia Bożego.
 3. Caritas diecezjalna rozprowadza „paschaliki wielkanocne ”, które można nabywać w przedsionku kościoła. Ofiara jest przeznaczona na cele charytatywne. Najmłodsi mogą składać jałmużnę wielkopostną do skarbonek, które są obok prasy katolickiej.
 4. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o czystość Kościoła. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 5. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary. Kolekta z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
 6. Caritas naszej diecezji zachęca do skorzystania z pomocy Okręgowego Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem. Ośrodek mieści się min. w Cieszynie. Można uzyskać pomoc prawną, psychologiczną, mediacyjną. Nr telefonu 667 252 257.

                                             REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Sobota 13 marca 2021
17.00 – Msza święta z nauką ogólną.
Niedziela 14 marca 2021
08.00 – Msza święta z nauką ogólną.
10.00 – Msza święta z nauką ogólną.
11.30 – Msza święta z nauką ogólną.
15.30 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
Poniedziałek 15 marca 2021
08.00 - Msza święta z nauką ogólną.
17.00 - Msza święta z nauką ogólną.
17.45 – Nauka rekolekcyjna dla małżeństw ze stażem do 25 lat.
18.30 – Spotkanie modlitewne dla młodzieży.
Wtorek 16 marca 2021
08.00 - Msza święta z nauką ogólną.
17.00 - Msza święta z nauką ogólną.
17.45 – Nauka rekolekcyjna dla małżeństw ze stażem powyżej 25 lat.
Środa 17 marca 2021
08.00 - Msza święta na zakończenie rekolekcji z nauką ogólną.
17.00 - Msza święta na zakończenie rekolekcji z nauką ogólną.

III Niedziela Wielkiego Postu 

 1. Nabożeństwa Wielkiego Postu odprawiamy:
  1. Droga Krzyżowa w piątki o godz.17.00.
  2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz.15.30.
 2. W poniedziałek opiece Matki Bożej polecamy w modlitwie wszystkie Kobiety.
 3. W dniach od 13 do 17 marca odbędą się w Parafii rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. Włodzimierz Caputa. Plan rekolekcji jest dostępny w gazetce parafialnej, gablotce oraz ogłoszeniach.
 4. Od dzisiaj można nabywać „paschaliki wielkanocne ”, które rozprowadza diecezjalna Caritas. Najmłodsi mogą składać jałmużnę wielkopostną do skarbonek, które są obok prasy katolickiej.
 5. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o czystość Kościoła. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 6. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary. Składka z przyszłej niedzieli miesiąca, będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

                                             REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Sobota 13 marca 2021
17.00 – Msza święta z nauką ogólną.
Niedziela 14 marca 2021
08.00 – Msza święta z nauką ogólną.
10.00 – Msza święta z nauką ogólną.
11.30 – Msza święta z nauką ogólną.
15.30 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
Poniedziałek 15 marca 2021
08.00 - Msza święta z nauką ogólną.
17.00 - Msza święta z nauką ogólną.
17.45 – Nauka rekolekcyjna dla małżeństw ze stażem do 25 lat.
18.30 – Spotkanie modlitewne dla młodzieży.
Wtorek 16 marca 2021
08.00 - Msza święta z nauką ogólną.
17.00 - Msza święta z nauką ogólną.
17.45 – Nauka rekolekcyjna dla małżeństw ze stażem powyżej 25 lat.
Środa 17 marca 2021
08.00 - Msza święta na zakończenie rekolekcji z nauką ogólną.
17.00 - Msza święta na zakończenie rekolekcji z nauką ogólną.

II Niedziela Wielkiego Postu 

 1. W dzisiejszą niedzielę modlitwą i ofiarą wspieramy dzieci Afryki – misyjne dzieło Ad gentes.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca.
  • w pierwszy czwartek modlimy się o dar powołań. W liturgii jest Święto Kazimierza królewicza.
  • Msza Św. wotywna ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek o godz.7.00. Okazja do sakramentu pokuty od godz.16.00 do 17.00 a także przed każdą Mszą Św.
  • Msza Św. wotywna ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w sobotę o 7.30. Wcześniej nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.
  • W tym dniu odwiedziny Czcigodnych wiekiem Parafian na życzenie Rodzin od godz. 8.30. Zgłoszenia odwiedzin do piątku w zakrystii.
 3. Nabożeństwa pasyjne odprawiane są:
  • Droga Krzyżowa w piątki o godz.17.00.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz.15.30.
 4. Do nabycia nowy numer gazetki parafialnej z intencjami na nowy miesiąc wraz z programem rekolekcji.
 5. Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane „paschaliki” Caritas.
 6. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o czystość Kościoła. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 7. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

I Niedziela Wielkiego Postu 

 1. Rozpoczeliśmy okres wielkiego postu, w którym szczególnie rozważamy mękę i śmierć Pana Jezusa.
 2. Nabożeństwa pasyjne będą odprawiane :
  1. Droga Krzyżowa w piątki o gozdz.17.00 Przypominamy, że wierny, który odprawia pobożnie Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
  2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz.15.30. W tym roku kazania pasyjne będzie głosił ks. dr Czesław Chrząszcz.
  3. Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii odbędą się w dniach od 13 do 17 marca. Program będzie podany za tydzień.
 3. W czwartek Czuwanie Jakubowe o godz.17.00.
 4. W przyszłą niedzielę modlitwą i ofiarą będziemy wspierać dzieci Afryki.
 5. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o czystość Kościoła. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 6. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary na potrzeby naszej Parafii a szczególnie za kolektę ostatniej niedzieli.

VI Niedziela zwykła 

 1. W dzisiejszą niedzielę w ramach nabożeństwa czterdziestogodzinnego wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszach Św. o godz. 8.00 i 10.00. W poniedziałek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Przez cały tydzień modlimy się o trzeźwość narodu oraz o ducha pokuty. Na bocznym ołtarzu będzie wystawiona księga trzeźwości.
 2. 17 lutego przypada Środa Popielcowa, która w Kościele rozpoczyna okres wielkopostnej pokuty. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Msze Św. o godz. 8.00, 17.00, 18.00.
 3. 19 lutego z racji trzeciego piątku miesiąca modlimy się do Bożego miłosierdzia. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa i Msza Św. W tym dniu ofiarujemy modlitwę i pokutę za grzech wykorzystania małoletnich. Przypominamy, że wierny, który odprawia pobożnie Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
 4. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.15.30.
 5. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się  o czystość Kościoła. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 6. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary. Kolekta z dzisiejszej niedzieli, przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii.
 7. Na stronie internetowej parafii w aktualnościach został umieszczony program cyklu rozważań diecezjalnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz program telewizji polskiej TVP3 na wielkipost.

V Niedziela zwykła 

 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • w środę, 10 lutego - wspomnienie Świętej Scholastyki,
  • w czwartek, 11 lutego - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Jest to Światowy Dzień Chorego. W tym dniu modlimy się za ludzi dotkniętych chorobą, bólem i cierpieniem. Po Mszy świętej będzie udzielany Sakrament Namaszczenia chorych.
 2. W poniedziałek o godz. 17.00 Msza Św. w pierwszą rocznicę śmierci ks. Marka Kuliga.
 3. Za tydzień, 14 lutego, ostatnia niedziela przed tegorocznym okresem wielkiego postu. Rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne.
 4. Dziękujemy rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 5. Podziękowanie dla osób, które pomagały przy rozebrani stajenki i dekoracji świątecznej.
 6. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary. Kolekta z przyszłej, drugiej niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii

IV Niedziela zwykła 

 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • We wtorek, 2 lutego - święto Ofiarowania Pańskiego- Matki Bożej Gromnicznej. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Na Mszach świętych poświęcenie gromnic. Msze Święte w tym dniu o 7.00 i 17.00.
  • W środę, 3 lutego - wspomnienie dowolne Świętego Błażeja, biskupa i męczennika.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

  • w czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  • w piątek Msza Św. ku czci Najświętszego Sercu Pana Jezusa o godz.7.00 Spowiedź święta z okazji pierwszego piątku od godz. 16.00.
  • w sobotę Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz.7.30 wcześniej nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.
  • W tym dniu na życzenie Rodzin, odwiedzimy czcigodnych wiekiem Parafian z Komunią Św. od godz.8.30. Zgłoszenia do piątku w zakrystii.
 1. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu, zatroszczyły się o czystość naszego Kościoła. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 2. W przedsionku nowy numer gazetki parafialnej z intencjami na miesiąc luty.
 3. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary na potrzeby Parafii.

III Niedziela zwykła 

 1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. Jest to również „Dzień solidarności z Chorwacją”. W parafiach diecezji modlimy się za poszkodowanych w trzęsieniu ziemi a do puszek można złożyć ofiarę na ten cel.
 2. Od 31 grudnia obchodzimy Rok Jakubowy. Wszystkim gościom               i pielgrzymom przypominamy, żenawiedzając nasz Kościół,można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Warunki odpustu umieszczone są w gablotce i na stronie Parafii. W poniedziałek 25 stycznia pierwsze w tym roku Czuwanie Jakubowe o godzinie 17:00.
 3. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. w poniedziałek - Święto Nawrócenia Świętego Pawła, apostoła,
  2. we wtorek - wspomnienie świętych Biskupów Tymoteusza i Tytusa,
  3. w czwartek - wspomnienie Świętego Tomasza z Akwinu.
 4. W przedsionku Kościoła, na dzisiejszą niedzielę, zostały przygotowane fragmenty Pisma Św. z Listu Św. Pawła do Rzymian i Koryntian. Wychodząc ze świątyni. zachęcamy do zabrania dowolnego fragmentu. Podziękowanie Rodzinie z Iskrzyczyna za przygotowanie.
 5. Pragniemy uwiecznić historię naszej Parafii, przez fotografie, pamiątki, wspomnienia. Zwracamy się z prośbą do Czcigodnych wiekiem Parafian,       o pomoc w ocaleniu bezcennych wspomnień z życia naszej Parafii. Chęć przekazania wspomnień. proszę o zgłoszenie u mnie w zakrystii.
 6. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu, zatroszczyły się        o czystość naszego Kościoła. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 7. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary na potrzeby Parafii.

II Niedziela zwykła 

 1. W dniach 18-24 stycznia, w całym Kościele przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 2. W tym tygodniu:
  1. we wtorek, 19 stycznia - wspomnienie Świętego Józefa Sebastiana Pelczara,
  2. w czwartek, 21 stycznia - wspomnienie Świętej Agnieszki,
  3. w modlitwie pamiętajmy o Babciach i Dziadkach.
 3. Przyszła niedziela 24 stycznia, będzie obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. Będzie to też „Dzień solidarności z Chorwacją”. W parafiach diecezji będziemy modlić się za poszkodowanych w trzęsieniu ziemi a do puszek będzie można złożyć ofiarę na ten cel.
 4. Od 31 stycznia obchodzimy Rok Jakubowy. Wszystkim gościom i pielgrzymom przypominamy, żenawiedzając nasz Kościół,można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Warunki odpustu umieszczone są w gablotce.
 5. Dziękujemy rodzinom, które zadbały o czystość kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 6. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary na cele naszego Kościoła. Dzisiaj wspieramy cele charytatywne naszej diecezji.

Niedziela Chrztu Pańskiego 

 1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego, kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. W tradycji kolędy śpiewamy do 2 lutego - Matki Bożej Gromnicznej.
 2. W tym tygodniu w piątek, 15 stycznia, oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.
 3. Słowa wdzięczności kieruje do wszystkich Rodzin oraz Osób samotnych, którzy włączyli się w tegoroczne kolędowanie.
 4. Dziękujemy rodzinom, które zadbały o czystość kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 5. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary w świątecznym i kolędowym czasie. Dzisiejsza kolekta niedzielna przeznaczone jest na potrzeby Parafii.

Informacje diecezjalne:

W związku ze stanem epidemii i wynikającymi z tego ograniczeniami oraz mając na uwadze trudności jakie mogą pojawiać się w przeprowadzeniu wyborów do nowych Parafialnych Rad Duszpasterskich, przedłuża się na czas nieokreślony kadencje wszystkich wyżej wspomnianych rad.

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 

 1. W tym tygodniu:
  1. W środę, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. W całym Kościele jest to Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Porządek Mszy Św. jak w niedziele.
  2. czwartek pierwszy miesiąca.
 2. W przyszłą niedzielę, 10 stycznia, święto Chrztu Pańskiego.
 3. W tym roku nie organizujemy odwiedzin kolędowych w domach. W tym tygodniu za wszystkie Rodziny i Osoby samotne z naszej Parafii, będą sprawowane Msze Święte kolędowe:
  1. 4 stycznia poniedziałek o godz.18.00: Msza Św. kolędowa dla Parafian z Simoradza (Ulice od Skoczowa wraz z Osiedlem),
  2. 5 stycznia wtorek o godz.18.00: Msza Św. kolędowa dla Parafian z Simoradza ( ulice poniżej Osiedla z ulicami aż do Dębowca),
  3. 8 stycznia piątek o godz.18.00: Msza Św. kolędowa dla Parafian z Iskrzyczyna ( od Wilamowic wraz z ulicami przybocznymi do remizy),
  4. 9 stycznia sobota o godz.18.00: Msza Św. kolędowa dla Parafian z Iskrzyczyna ( od remizy w stronę Dębowca z ulicami przybocznymi).
 4. Dziękujemy rodzinom, które zadbały o czystość kościoła w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.
 5. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary składane na cele Parafii. Kolekta z II niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na potrzeby naszego Kościoła.